Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znajduje się filtr paliwa? Silnik benzynowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W 1.9DCi znajduje się po lewej stronie (kierowcy) po zdjęciu nadkola.

Chyba jak kierownica jest w wersji angielskiej ale wówczas to też prawa strona, tak jak normalnie jest filtr w wersji europejskiej.....

Popatrz pod maskę gdzie masz przewody paliwowe i gumową gruszkę, zobacz gdzie jest pompa wtryskowa... Po co ktoś miałby filtr paliwa na druga stronę auta przenosić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przemo - nie ma filtra w potocznym rozumieniu (do wymiany). Jest częścią pompy. Chcesz wymienić filtr - musisz wymienić całą pompę :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Po kupnie Scenica postanowiłem zrobić mu przegląd, czyli wymienić rozrząd z pompą wody, płyny eksploatacyjne no i filtry. Poszedłem do sklepu i poprosiłem o wszystko do Scenica II, 2,0i automat, 2007 rok prod. Dostałem filtry: oleju, powietrza, klimatyzacji i PALIWA. Ten ostatni wygląda jak normalny filtr paliwa w innych samochodach: puszka walcowata i dwa króćce do węzy na końcach. Rozumiem, że mam pójś do sklepu i powiedzieć im, żeby se ten filtr w doopę wetknęli? ;)

 

PS. Nie martwię się tym, że filtr jest wbudowany w pompę. Za tydzień zakładam STAG-a i będzie luzik. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Renią jest różnie, niby piszą, że nie mam f.paliwa, a okazuje się że jest i na odwrót. :(

Dla pewności, zanurkuj pod auto, na wysokości prawego tylnego siedzenia, oczywiście pod autem ;)

Patrz w kierunku tyłu auta, jeżeli nie ma tam filtra to go nie masz. Jest przymocowany taką plastikową objemką.

Ściskasz szybkozłączki i ściągasz przewody paliwowe, wysuwasz filtr z mocowania, wsuwasz nowy, zakładasz na rurki szybkozłączki i tyle.

Na upartego, jak się położysz przy aucie zrobisz to bez problemu, dostęp z dołu jest znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już patrzył tam mój mechanik. Zrobił mi ten przegląd, wszystko wymienił jak należy, tylko mu ten filtr paliwa został. Dlatego założyłem ten wątek.

Nie przyszło mi to do głowy przed zakupem - sprawdzać czy jest filtr paliwa. To, że w niektórych samochodach z klimą nie ma filtru kabinowego - juz wiem (np. Dacia Logan) ale , że nie ma normalnego filtra paliwa - no cóż, człowiek uczy się przez całe życie. Choć w sklepie mogli mi powiedzieć - niech pan najpierw sprawdzi czy pana samochód ma ten filtr, bo moze on być w pompie. No ale lepiej sprzedać nie potrzebne goowno za 20 zł... W ten sposób traci się klientów - a na szczęście żyjemy w czasach, gdy sklepów z częściami jest wbród. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć więcej zakupione jak tego filtra miałoby zabraknąć jak auto jest u mechanika. A skoro z katalogów wyszło że jest potrzebny...

Ja bym spróbował oddać sprzedawcy jako nieużywany i niepotrzebny. Jak przyjmą, to sklep automatycznie poprawi swój wizerunek, dopiero potem bym oceniał i opinie wystawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że co zrobiłem? Zadzwoniłem do sklepu i zapytałem. Niestety akurat zgodnie z prawem nie muszą przyjmować zwrotów - sprzedaż była na miejscu a nie przez internet. Ich małpy - ich cyrk. Tylko że następnym razem pójdę do innego cyrku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, niedoczytałem że chodzi o benzynę. W moim 1.9DCi mechanik wymieniał filtr paliwa w lewym przednim nadkolu. No chyba że już wszystko plątam, ale jak raz byłem przy tym to tam wymieniał wkład filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Połączono.

Witam.

Bardzo proszę o pomoc kolegów, którzy posiadają w/w model Scenic-a o podpowiedz gdzie ten filterek paliwa się znajduje i jak go sprytnie i szybko wymienić.

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.<szukaj>

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Dziś odebrałem auto po wymianie filtrów wszystkich filtrów i oleju. Filtru paliwa mi nie wymienili bo mechanik twierdził, że znajduje się razem z pompą. Czy ktoś może to potwierdzić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to już wyjaśniono w tym temacie, filtr jest częścią pompy paliwa i nie można go wymienić.

Dla potwierdzenia, w załączniku strona z instrukcji serwisowej dla silników benzynowych.

Silnik i osprzęt silnika_filtr paliwa w silniku benzynowym.pdf

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!