Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny wyciek - POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może zacznę od tego, że nie znam się na samochodach a już tym bardziej na elementach pojazdu, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Dziś w trakcie zmiany opon na letnie, po ściągnięciu przedniego koła od strony pasażera zauważyłem dziwny wyciek PRAWDOPODOBNIE z pod gumy, którą widać na załączonych przeze mnie fotkach. Ten wyciek to jakiś smar/olej bądź coś podobnego, rozlał się także na osłone podwozia... (co też widać na foto) Proszę o pomoc w fachowym zdiagnozowaniu usterki (chodzi także o nazewnictwo - wiem, że to coś to nie żadna "guma" ;) tylko jakoś się nazywa) i czy to coś poważnego, czy naprawa mocno szarpnie mnie po kieszeni? Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi

/pozdrawiam

Mati

post-51807-0-02211200-1366987502_thumb.jpg

post-51807-0-19011600-1366987523_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s050197 - a co ma ta osłona z wyciekiem. Wyraxnie widać, że wszystko jest "obrzygane" olejem. Na pierwszym zdjęciu także widać, że cała plastikowa osłona (płyta od silnikiem) aż ocieka olejem.

Mati - zobacz auto od dołu - gdzieś cieklnie z silnika. Podejrzewam, że z pokrywy zaworów. Występujące "przedmuchy" znalazły sobie ujście i razem z nimi olej.

Jednak to trochę wróżenie z fusów - bo na foto nic nie widać, poza tym, że gdzieś z góry leci olej (m.in. na osłone przegubu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, mała dziurka w osłonie przegubu zrobiona łomikiem podczas wymiany łącznika stabilizatora. W tym przegubie jest jakiś olej a nie gęsty smar grafitowy. U mnie podobnie zarzygało olejem wachacz i jego okolice. Praktycznie identycznie jak na zdjęciu. Dziurkę zakleiłem super glu i kawałkiem miękkiej gumy. Obyło się bez demontażu półosi. Minęły cztery lata i jak na razie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem? :-P

no nie mówiłeś bo ciągle piszesz o przegubie zewnętrznym półosi skoro o smarze wspominasz. Ten przegub też jest widoczny na 2 fotce ale to ten suchy u dołu fotki. I to właśnie w nim jest smar.

Ps.

Fajny avatar, aż ślinka cieknie, chyba sobie otworzę, bo smaku na ten trunek narobiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins dobrze mówi to wyciek ze skrzyni biegów, do wymiany dwie uszczelki. Uważaj bo po oby dwóch stronach są inne.

100 zł jedna uszczelka + olej ok 80 zł i robocizna.

Tylko uważaj nie kupuj zamienników bo padają po kilku dniach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej897 to jest prawa półoś, jest długa ma łożysko podporowe. Wyciek ze skrzyni tak daleko nie sięga. Za podporą jest przegub krzyżakowy igiełkowy i tam jest zalany jakimś olej.

Jedyne wyjście to to wszystko oczyścić i patrzeć skąd leci oliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek ze skrzyni nie bryzgał by na ławkę jest za daleko, wyciek (a raczej wysmar z przegubu) jest gęsty więc nie ten efekt.

magik6692xx - kiedy robiłeś rozrząd? Na moje oko to wygląda na uszczelniacz na wałku i dalej ścieka pod obudową.

pzdr

dod.

w temacie nazewnictwa to ta guma od przegubu to bodaj manżeta

Edytowane przez Piok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za w/w posty / wracając do tematu, dziś byłem u diagnosty, odkręcił tą zalaną osłone, pooglądał auto od spodu i stwierdził, że czas na wymianę rozrządu, podobno olej leci z okolic koła pasowego?!?!, kapie na pasek a ten wszystko rozbryzguje na boki. Hmm... ciekawe czy wymiana rozrządu załatwi sprawę, puki co mechanik będzie go oglądał "po dlugim weekendzie" Miałem nadzieję, że rozrząd pociągnie jeszcze z 15tyś km (wymieniany był 35tyś/km temu) <piwko> załączam kilka fotek "od spodu"

/pozdrawiam

 

Mati

post-51807-0-98220100-1367233591_thumb.jpg

post-51807-0-26526400-1367233617_thumb.jpg

post-51807-0-81756400-1367233643_thumb.jpg

post-51807-0-49290100-1367233667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!