Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem - czujnik wału ok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przejżeniu szukajki postanowiłem napisać nowy temat ponieważ skonczyły mi się pomysły co może dolegac mojej megi , A mianowicie od połowy lutego ma problemy z odpalniem po nocy.(po odpaleniu dodatkowo na początku przej ajkieś kilka minut w czasie jady się dwawi/przymula, po rzogrzaniu lub przełączeniu na gaz jest ok)

Wymieniłem czyjnik położenia wału lecz nie przyniosło to efektu , próbowałem podłączyc megi pod komputer lecz jest jakis problem z gniazdem i nie mozna połaczyć ( podejżewam że szkrzynka UCH która w lato została zalana - dodatkowo nie działa automatyczna blokada dzrwi , wycieraczki nie zwalniaja przy doleżdzaniu do świateł i waruje tylna szyba + szyba boczna od kierowcy automat).

Swiece wymienione , cewki beru , pompę paliwa słychać po włączeniu zapłonu .

 

Z obserwacji wynika że problem przede wszystkim jest na benzynie , próbowałem odpalic awaryjnie na gazie i odnisołem wrażenie że "chyba zapalił lepiej " ale może to byc tylko złudzenie .

Ma może ktoś propozycje gdzie szukać problemu

Jeżeli zdublowałem temat to przepraszam i prosze admina o przeniesienie

Edytowane przez Tomek_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej czyli jak na Pb musze go kręcic kilka razy zanim zapali to awaryjnie na gazie pali za "2" razem i równo pracuje a na Pb jak by chodzil przez kilka chwil na "2-3 garach"(nie równo pracuje)jak się rozgrzeje jest ok , świece zmieniane jakies 5tyś, filtry oleje itp .ok 1 tyś km, czujnik kupiłem nowy delphi a krokowy wymieniałem na jesieni

Edytowane przez Tomek_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym jeszcze wtryskiwacze benzyny - w czasie kiedy nierówno pracuje odpinaj po kolei wtryskiwacze (na trzech będzie chodzić terkocząc) na dwóch już nie daje rady więc ten przy którym nie będzie reakcji do podmiany.

 

W megankach 1 ph 1 usterka uch powodowała problemy z odpalaniem (z uwagi na obsługę immo), problemy z wycieraczkami, kierunkowskazami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wtryskiwacze sprawdziłem jest ok , dokonałem pomiaru rezystancji czujnika wału

- przy temp. ujemnej 208 omów

- temperatura otoczenia 20 stopni - 250 omów

- po rozgrzaniu szuszarką około 290 - 300 omów

więc wychodzi że czujnik ok , dodatkowo zmieżyłem komunikację czujnika z komputerem również ok .Juz mi ręcę opadaja po nocy musze go kręcić kilka minów zanim zaskoczy .

Może ktoś ma jakieś pomysły

dodam że cewki beru -ok , świece nowe , filtry nowe, pompę paliwa słychać , a reni jak miała problem tak ma , jak juz wscześniej pisałem i po odpaleni do puki się nie rozgrzeje do się okresowo przymula .

 

Nie mogę podłączyć pok komputer gdzyż nie ma scan renault nie ma komunikacji z gniazdem (kolejny zonk)

Edytowane przez Tomek_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupić drugi z tym samym nr i szukć kogoś kto zgra imobilaizer i zakoduje do nowego.

Zastanawiam sie jeszcze nad regulatorm ciśnienia w pompie paliwa gdyz na gazie wydaje mi się że odpala dużo lepiej

Edytowane przez Tomek_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - potestuj na ciepłym silniku to odpalanie (awaryjne) na gazie - jeżeli w tym przypadku będzie odpalał sprawnie to wtedy jeszcze samą pompę można by podejrzewać (filtr paliwa wymieniałes?) - ale te wszystkie pozostałe usterki...

Przy wymianie uch ciężko kombinować z immo - większość osób bo prostu usuwa go w swoim komputerze. U szwagra (z tym że to s1ph1) wymieniliśmy uch+komputer, zakupiliśmy cały zestaw z kluczykiem i po przełożeniu grota ze starego kluczyka auto zaskoczyło.

 

AD regulator - czy to nie jest tylko trójnik z powrotem do zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano awaryjnie na gazie odpalił bez najmniejszego problemu , zgasiłem i na benzynie juz musiałem kręcić go dłużej ,więc może i trzeba przyjżeć sie pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!