Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędne wskazanie temperatury - czujnik temp. zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o wsparcie techniczne w problemie ze złym wskazaniem temperatury zewnętrznej. Wskazania jakie mam wahają się w granicach 30 do 50 stopni. Czy to raczej czujnik czy jakaś może złączka i stąd złe wskazania? Pewnie ma to wpływ też na używanie klimatyzacji. Jak ktoś może coś podpowiedzieć będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak samo jak w wersjach wcześniejszych. Sprawdź stan styków we wtyczce prawego lusterka, możesz też sprawdzić rezystancję samego czujnika wpinając się w piny czujnika. Niestety nie powiem które to są, ale zawsze możesz sobie ściągnąć schemacik i zobaczyć które to piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dzisiaj wymieniłem czujnik na nowy zakupiony w ASO. Koszt czujnika 100PLN. Czas operacyjny od demontażu lusterka do ponownego montażu przez lutowanie etc. wyniósł mi na spokojnie jakieś 1,5h. Na chwilę obecną wszystko działa ok. Zobaczymy w czasie użytkowania w trasie. Jak znajdę trochę wolnego czasu to postaram się zrobić krótką prezentację co i jak mniej więcej wygląda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od 2 dni komputer zaczął kaprysić. Gdy jechałem autem w sobotę, w połowie drogi termometr mi zwariował. Podczas gdy zatrzymałem się na krótką przerwę (nie gasiłem auta) i gdy wsiadłem spowrotem, to na termometrze zamiast -6, bo taka była temperatura, pokazywało 23-24 stopnie. Początkowo wydawało mi się , że coś przestawiła mi koleżanka która przesiadła się na chwilę na miejsce kierowcy i bawiła się komputerem. Myślałem że komputer wskazuje temperaturę wewnątrz auta i wystarczy to przestawić. Jednak dzisiaj rano po 20 minutowej jeździe, przy temperaturze zewnętrznej -12 pokazywało +38! Tyle nie było ani wewnątrz auta, a tymbardziej na zewnątrz. Czy ktoś wie co mogło się stać? Skąd takie wskazania termometru? Może wystarczy zresetować komputer poprzez chwilowe odłączenie zasilania tj. akumulatora? Zaznaczę jeszcze że garażuję auto, o ile ma to jakieś znaczenie.

 

edit:

Reset zasilania nie pomógł. Będę szukał dalej.

Edytowane przez przemektryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas sprawdzić wtyczki i ew. wymienić czujnik. Z tego co widziałem to jest to ten sam czujnik co w Megane II.

Koszt w ASO:100zł

Zamiennik:30zł

 

 

P.S.

Przepraszam za offtop. Odnalazłem istniejący temat jednak nie dzieki wyszukiwarce na forum a google.

 

Odsyłam:

http://megane.com.pl/topic/47766-czujnik-temperatury-zewnetrznej/

 

Jeżeli to możliwe to proszę admina o przerzucenie postów do w/w tematu.

 

Połączone - P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina czujnika.

Wydałeś niepotrzebnie 100zł.

Z zachowania jakie opisujesz to winne jest połączenie czujnika z modułem "KONTROLI MULTIPLEKSOWEJ SIECI ELEKTRYCZNEJ DRZWI KIEROWCY" - 1122 na schematach

 

Załączam ci pomocne schematy.

S44.PDF

0250_A3.PDF

 

Sprawdź we wtyczkach połączenia pod kątem wilgoci (osusz wtyczki)

Zarówno przy lusterku 239 jak i przy module 1122.

 

A może rozszczelniłeś lusterko i w miejscu przylutowania czujnika dostała się woda.

Czy płytka w lusterku była zabezpieczona jakimś lakierem ?

 

Czujnik temperatury mierzysz omomierzem - sprawny zmienia opór przy zmianie temperatury - możesz podgrzać go ręką i mierzyć rezystancję.

Czujnik sterczy od dołu lusterka kierowcy.

Edytowane przez piotr.c
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr.c dziękuję za odpowiedź w temacie.

Póki co tylko podałem ceny aby inni użytkownicy wiedzieli jak przedstawiają się koszty zakupu nowego czujnika, sam jeszcze go nie zdążyłem kupić.

Lusterka nie rozszczelniłem, póki co wszystko w aucie jest tak jak wyjechało z fabryki.

Bardzo możliwe, że dostała się wilgoć w kostki które podałeś. Jeżeli nie pomoże wysuszenie to sprawdzę omomierzem tak jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem z czujnikiem temp. zew. polega na tym że nic sie nie wyświetla... CLIP mówi mi że jest zwarcie na obwodzie. Jakieś sugestie ? Jak najlepiej dostać się do czujnika ? przez osłonę czy szkło ?

 

Dodano: 24 sty 2014 - 12:40

ASO Opole, czujnik 103zl brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozebrałem drzwi, wysuszyłem, przedmuchałęm kompresorem kostki i niestety pomiar temp. zewnętrznej jest dalej błędny (w tej chwili 52 stopnie).

Czas wymienić czujnik, zdecydowałem się na zamiennik, koszt 30zł. Dam znać jak się sprawuje, czy nie przekłamuje pomiaru :notacrook:

Edytowane przez przemektryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik z omomierzem kosztuje 10zł. Wystarczy zrobić pomiar linii czujnika.

Czujnik temperatury to rezystor, który zmienia rezystancję pod wpływem temperatury.

 

Załączam charakterystykę czujnika temperatury:

post-60917-0-90020800-1391441526_thumb.jpg

Edytowane przez piotr.c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak już opisywałem mam problem z czujnikiem temp. zewnętrznej. Na centalnym wyświetlaczu nie pojawia się w ogóle żadne wskazanie temp. Byłem w zaprzyjaźnionym ASO i aktualnie stwierdzili, że czujnik działa poprawnie i problem jest "głębiej". Podejżewają jakiś moduł co jest w drzwiach kierowcy. Na środę jestem umowiony na ponowną wizytę ponieważ ostatnio brakło już czasu. Macie może jakieś jeszcze wskazówki gdzie szukać albo co może byc nie tak?

 

Dodano: 10 lut 2014 - 11:07

macie może gdzies numer tego modułu? szukam w dialogysie ale nie moge znaleść tej części :)

 

Dodano: 10 lut 2014 - 11:12

"Drzwi kierowcy tam mamy na stałe mase podana na Czarny przewód

A Szary idzie do modułu 1122 znajdującego się w drzwiach kierowcy koło silniczka szyby

Moduł posiada jeden bezpiecznik F32 30A i odpowiada za:

Bezpiecznik: moduł elektroniczny połączenia multipleksowego drzwi kierowcy (1122)"

 

gdzie moge znalesc ten bezpiecznik w MIII phI bo sie gubie :?:

 

Dodano: 10 lut 2014 - 11:19

Moduł posiada jeden bezpiecznik F32 30A

on jest pod tapicerka przy module ?

 

czy to mozliwe bezpiecznik soro wszytsko dziala procz wskazan temp.. ?

 

Dodano: 10 lut 2014 - 11:32

coś takiego znalazłem w Dialo, ale nie ma opcji wybrania samego silnika, który jak rozumiem jest zintegrowany z modułem ?

post-66853-0-26797000-1392028340_thumb.jpg

Edytowane przez LeonOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!