Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Napiszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.

Czy ktoś z was ma problem z połączeniem się z silnikiem po ostatniej aktualizacji MaxiEcu? U mnie podczas próby połączenia wyskakuje komunikat "Nieznany identyfikator sterownika" oprócz tego to z innymi modułami nie mam problemu żeby się połączyć. Wysłałem logi do producenta i udostępnili nowa aktualizacje usuwającą niby ten problem ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Pytanie. Czy możecie się połączyć z silnikiem gdy nie jest uruchomiony? Inaczej mówić po wciśnieciu startu ale bez hamulca czy też sprzegła, gdy zapala się kontrolki. U mnie się nie udaje,jak odpalę silnik nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Musisz uruchomić pełną elektronikę, ale nie koniecznie silnik. np. wrzucasz pierwszy bieg + wciskasz i trzymasz hamulec + start. Silnik nie odpali, ale komputer już się z nim połączy

Edytowane przez elbandito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem nowego laptopa (z legalnym i aktualnym Windows 7) i kiedy próbuję uruchomić Maxiecu z konta z uprawnieniami administratora (w wer. 2 dla systemu 64 bit - pobrane ze strony producenta) pojawia mi się komunikat:

"Can't create configuration database: unable to open database file"

 

Wie ktoś może gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie i Panie czy nie macie problemów z MAxi Ecu, po wgraniu aktualizacji? Wgrałem aktualizację i program się wysypał pokazuje obroty silnika 2800 ( la wolnych obrotach) w kodach wtrysków pokazuje jakies krzaczki , ogólnie pokazuje pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zainstalowaniu wersji 32 bit komunikat jest nadal taki sam :(

Komunikat w niczym nie przeszkadza, program zainstalowany i uruchamiany z profilu administratora uruchamia się i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Podczas diagnozowania silnika 1.5 dci 106kM Scenika II ph II wyskoczył kod usterki: 21013 - z dopiskiem "Nieznany kod usterki". Półtora roku temu przed wyjazdem wakacyjnym byłem u magika, który za pomocą Clipa sprawdził cały samochód i stwierdził, że jedynie przepustnica na silniku generuje jakieś błędy. Przepustnicę wyczyściłem i z silnikiem zarówno przedtem jak i dzisiaj nie mam żadnych problemów. Przypuszcza, że ten numer 21013 jest to błąd generowany przez przepustnicę.(zaznaczam, że są to tylko moje spostrzeżenia). Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem przy diagnozie programem maxiecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy z maxiecu można czasem odczytywać dzieląc liczbę podaną na dwie części. Błąd 21013 to inaczej 2101 i 3. Cyfra 3 opisuje konkretną przyczynę błędu.

I tak 2101 to w kodach renault DF641 - OBWÓD PRZEPUSTNICY POWIETRZA W UKŁADZIE DOLOTOWYM a 3 oznacza "wartości poza granicami tolerancji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie podpowiedzi. Oczywiście maila napiszę. Do "aniewa" skąd posiadasz taką wiedzę? Dobrze by było gdzieś spisać numery kodów wyświetlane przez maxiecu i odnieść je do kodów renault. Np: maxiecu 21013 to kod DF641 renault. Napewno każdemu posiadaczowi maxiecu się to przyda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! posiadam program MaxiEcu oraz Clip i nie zauważyłem żeby numery kodów błędów różniły się między sobą.

Po za tym używam MaxiEcu od ponad roku i nigdy nie miałem problemu z połączeniem z Megane II i III oba dci.

Przydałaby się wersja np. pdf wszystkich kodów błędów Clipa.

Pozdrawiam.

Edytowane przez alcom5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!