Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Ważna rzecz - w najnowszej wersji jest już możliwość wpisywania kodów wtryskiwaczy, adaptacja egr, testy wtryskiwaczy, test wszystkich kontrolek wyświetlacza i sporo innych rzeczy. W scenicu nie ma na razie możliwości zmiany interwału wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kontrolek gdzie znalazłeś bo chyba przeoczyłem? Kody wtryskiwaczy to tylko diesel bo też nie widzialem? Chyba że to tylko w scenicu.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że w "deska rozdzielcza" miałem okazję zobaczyć między innymi działające kontrolki automatu, 200km/h, czerwoną kontrolkę przekroczonej temp. płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że zapalają się w trakcie łączenia? Bo takie coś też mam. Sądziłem że chodzi o test uruchamiany z menu w programie. Inne też zapalają się z osobna np. przy łączeniu z hamulcami mruga sobie od ABSu przez chwilę

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kontrolek to zapalanie się partiami wszystkich możliwych kontrolek jakie znajdują się w wyświetlaczu, zarówno używanych jak i z racji wyposażenia nigdy nie używanych. Ładnie to wygląda, taka choineczka, trwa ok 1 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego tego nie mam. Jest to tryb testowy który można uruchomić też jakąś sekwncją przycisków s/s i manetki a w phII już tego nie ma.

 

Dodano: 06 cze 2014 - 10:16

Do końca miesiąca powinny pojawić się nowe opcje dla naszych Reni. Będą dodane do pozostałych modeli testy elementów wykonawczych oraz podstawowe procedury typu kodowanie wtryskiwaczy, reset wartości wyuczonych itp. Ma być też możliwość konfiguracji UCH, ale raczej nie będą to wszystkie opcje z racji tego, że aby zmieniać pewne funkcje należy zresetować cały moduł, czyli będzie konieczność zakodowania wszystkich opcji od początku, tak jak w Clipie, nie dotyczy to kliku funkcji jak np. automatyczne blokowanie, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, światła przeciwmgielne, zapalenie świateł awaryjnych przez ABS. Wygląda więc na to, że będzie możliwość zmiany kodowania pojedynczych opcji np. czujnik opadów, typ szyby przedniej, typ pojazdu itp.

Podobno w tej chwili priorytetem jest dodanie obsługi grupy VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś morze (duży akwen wodny ;) ) zakupiona wersje Maxiecu 2 i MPM-COM z USB albo bluetoothem jak to się sprawuje w renówkach jak i w innych markach, jestem zainteresowany kupnem maxiecu pełnej wersji wraz MPM-COM ale trochę sobie liczą za całość i nie chciałbym źle trafić z kupnem.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś pojawiła się aktualizacja MaxiEcu. Kiedyś pytałem o rozszerzenie kodowania UCH i chyba coś jest, podsyłałem też logi z dwóch Reni ciekawe czy poprawili. Gdyby nie deszcz to już bym testował :D

 

-Renault megane 2 - rozszerzenie możliwości kodowania modułu kontroli nadwozia

-Renault megane,scenic, - dodanie wsparcia dla jednostki połączeniowej ICU, wraz z możliowścią kodowania.

-Renault megane 2, scenic 2 - adaptacja czujnika skrętu w module wspomagania kierownicy (PAS)

-Renault - dodanie kasowania wartości wyuczonych w silnikach benzynowych ( pojazdy diagnozowane po magistrali CAN)

 

Dodano: 25 lip 2014 - 15:14

U mnie lipa nie mogę sprawdzić co dodali w module kontroli nadwozia bo jest dostępne dla roczników 03-05. Może ktoś mógłby sprawdzić :)

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem najnowszą wersję maxiecu na scenicu.

Dodano możliwość zmiany czasookresu i kilometrów do wymiany oleju. Po zmianie wartości należy wyzerować poprzednie wskazania i wówczas pojawia się nowa wartość zapisana przez nas.

Jest możliwość wyłączenia piszczka niezapiętych pasów, opcja "klamra pasa kierowcy z włącznikiem lub bez", jest też dużo możliwości konfiguracji airbagów.

Chyba można wyłączyć automatyczne zaciąganie elektrycznego hamulca, opcja - automatyczne zaciąganie TAK lub NIE.

Można sprawdzić działanie sprzęgła klimatyzacji, ale to było chyba też w poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!