Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw nagłośnienia BOSE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy ktoś może mnie oświecić co wchodzi w skład zestawu nagłośnienia BOSE instalowanego w Megane III (może jakieś schematy). Mam możliwość zakupienia takiego zestawu po dosyć okazyjnej cenie, tylko nie wiem czy to co wchodzi w jego skład jest kompletne? Interesuje mnie również miejsce montażu wzmacniacza i głośnia basowego w aucie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kiedyś się nad tym zastanawiałem i jednak zrezygnowałem ze względu na nieadekwatny czas jaki trzeba poświęcić na przeróbkę w stosunku do jakości (lub poprawy jakości) dźwięku

 

z tego co pamiętam to wzmacniacz jest za schowkiem a mały sub pod fotelem pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre pytanie opcje są chyba 3 pod fotelem, pod maską lub obok c-boxa za schowkiem nawet w ASO nie potrafili sprecyzować i powiedzieć jeszcze jaki kabelek będe potrzebował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również :P z tego co widze są chyba 2 suby. 1 w bagażniku, jeden gdzieś w przegrodzie dla siedzących. Dowód:

http://allegro.pl/glosnik-tyl-tylny-renault-megane-iii-3-2010r-bose-i3237346838.html

http://allegro.pl/glosnik-subwofer-basowy-renault-megane-iii-bose-i3167016924.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów prasowych Renault:

 

"BOSE® ENERGY EFFICIENT SERIES to nowy system audio wprowadzony w modelach Mégane i Scénic. System ten jest o 30% bardziej kompaktowy, o 40% lżejszy i o 50% bardziej ekonomiczny przy zachowaniu 100-procentowej jakości dźwięku Bose®. Podobnie jak inne systemy audio Bose®, odtwarza on dźwięki o parametrach zbliżonych do koncertu na żywo, z naturalnym brzmieniem głosów i głębokimi basami. Przy projektowaniu nowej gamy audio, konstruktorzy z Renault i Bose ściśle ze sobą współpracowali w celu uzyskania najkorzystniejszego rozwiązania pod względem jakości audio i wymogów narzuconych przez konstrukcję pojazdu. Zdecydowali na przykład o umieszczeniu subwoofera pod fotelem pasażera z przodu - pierwsze takie rozwiązanie w gamie Renault. Wymagało to wprowadzenia odpowiednich zmian konstrukcyjnych w celu umieszczenia tego elementu pod podłogą w sposób umożliwiający rozchodzenie się niskich tonów w całym wnętrzu, bez zajmowania dodatkowego miejsca.

 

Bose® Energy Efficient Series Sound obejmuje 9 głośników:

 

- 4 głośniki wysokotonowe neodymowe o średnicy 2,5 cm;

- 2 głośniki High Motor Force o średnicy 13 cm w Mégane i 16,5 cm w Scénicu;

- 2 głośniki neodymowe o średnicy 13 cm;

- 1 głośnik niskotonowy High Motor Force o średnicy 11,5 cm w obudowie Bass-Reflex oraz wzmacniacz Bose Energy Efficient z cyfrowym systemem przetwarzania sygnału i 7 kanałami do korekcji indywidualnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem gra nie warta świeczki, cena przerośnie oczekiwania, lepiej zrób sam, lub daj niech Ci ktoś zrobi z niefabrycznych głośników dobre CA. Poza tym Bose w Megane jest chyba robione na pół gwizdka, z tego co widziałem fajnie zrobione jest w Lagunach i Koleosie. Sub pod siedzeniem to taki półśrodek.

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Brudijr masz jakąś orientację ile to kosztuje?

Też jak kolegę powyżej lekko mnie to zainteresowało ale fachofce z ASO nie są w stanie wycenić tego rozwiązania ?!

Wiem co piszę bo odbijam się w tej sprawie chyba od 3-go ASO - najbieglejsi poprosili mnie o VIN twierdząc, że na jego podstawie zaprezentują kompletację BOSE ale.... milczą jak grób.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!