Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podsumowanie trasy na wyświetlaczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od niedawna jestem posiadaczem Scenic III i przez pewien czas mialem wyświetlana dosc ciekawą informację po wyłączeniu zapłonu tj. Podsumowanie trasy: ile km od momentu włączenia silnika jakie spalanie itp. Teraz ta informacja przestała się wyświetlać

 

Szukałem wszędzie i nie mam pojęcia jak to przywrócić ;-)

Edytowane przez Arcioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Scenic z 2012

 

Dodano: 11 sty 2014 - 15:06

Spróbuję podbić temat, może ktoś spotkał się już z takim problemem.

 

Dla przypomnienia: funkcja, która powinna zwracać informacje o przebytej trasie od momentu włączenia do wyłączenia silnika nazywa się 'Bilans trasy' (informacje o tej funkcji są w instrukcji na str. 1.64)

Możliwe, że tyczy się to silników z gamy ECO2 (1,6 dCi 130KM).

Model auta: Scenic III (Grand) z 2012 roku.

 

W serwisie jak zwykle duże oczy i nikt nie ma pojęcia jak to aktywować...

 

Dodano: 11 sty 2014 - 17:08

Przekopałem informacje na forach zagranicznych i znalazłem odpowiedź dopiero na którymś z francuskich.

 

Rozwiązanie jest kuriozalne - owe podsumowanie trasy pojawia się tylko i wyłącznie na domyślnym ustawieniu komputera pokładowego (kolor turkusowy)

Dopiero wtedy odzyskałem BILANS TRASY, który wyświetla się jednak po PRAWEJ stronie.

post-34943-0-51366800-1389456482_thumb.jpg

 

Może komuś przyda się ta informacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Scenic z 2012

 

Dodano: 11 sty 2014 - 15:06

Spróbuję podbić temat, może ktoś spotkał się już z takim problemem.

 

Dla przypomnienia: funkcja, która powinna zwracać informacje o przebytej trasie od momentu włączenia do wyłączenia silnika nazywa się 'Bilans trasy' (informacje o tej funkcji są w instrukcji na str. 1.64)

Możliwe, że tyczy się to silników z gamy ECO2 (1,6 dCi 130KM).

Model auta: Scenic III (Grand) z 2012 roku.

 

Arcioch: masz instrukcję obsługi do której wersji? Bo w tej dla Scenic III (2009-2011) na stronie 1.64 nic takiego nie ma. Jeśli masz instrukcję do SIII phII to mógłbyś wrzucić na forum.

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

To instrukcja chyba do nowszej serii. Zatem od wersji 2012. Starszej niestety nie posiadam.

 

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest kuriozalne - owe podsumowanie trasy pojawia się tylko i wyłącznie na domyślnym ustawieniu komputera pokładowego (kolor turkusowy)

Dopiero wtedy odzyskałem BILANS TRASY, który wyświetla się jednak po PRAWEJ stronie.

Cześć, zaciekawił mnie Twój post i przekazałem tą informację właścicielowi Scenic III zakupionego w 2016 roku w salonie i niestety na kolorze turkusowym (oraz na innych kolorach również) nie pokazuje się ta informacja na wyświetlaczu po zgaszeniu silnika.

Co ciekawe w instrukcji jest ta funkcja opisana chociaż bardzo ogólnie:

thumb_hosting_zdjec_1484118937__instrukcja_scenic_iii_2016.jpg

Czy jesteś pewien, że to ma działać na tym turkusie bez ustawiania tego jeszcze gdzieś? W sumie dla mnie osobiście to jest bez sensu żeby to się pokazywało na wybranym kolorze, ponieważ to jest jakby "skórka graficzna", no ale to tylko moja opinia. Czy u Ciebie po wyłączeniu samochodu pokazuje się podsumowanie trasy na R-Link? Znajomemu się to pokazuje, ale to jest sumaryczna informacja (od wciśnięcia przycisku "zresetuj"), a nie dane z ostatniej podroży.

Będę wdzięczny za pomoc :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Turkusowym.

Najlepiej jak sobie zresetujesz ustawienia do domyślnych, wtedy powinno się pojawić.

 

Czy u Ciebie po wyłączeniu samochodu pokazuje się podsumowanie trasy na R-Link? Znajomemu się to pokazuje, ale to jest sumaryczna informacja (od wciśnięcia przycisku "zresetuj"), a nie dane z ostatniej podroży.

Będę wdzięczny za pomoc :) Pozdrawiam!

Mój model nie ma jeszcze Rlink. Ten dopiero wszedł bodajże rok później.

Edytowane przez Arcioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!