Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej w Megane III po faceliftingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj złapała mnie policja ponieważ jechałem na LED i mijania. Policjant dodatkowo skontrolował moją trzeźwość :D

Kazał mi zgasić światła- tzn. u mnie świeciły do jazdy dziennej bo nie mogę ich zgaśić, następnie postój i mijania.

Puścił mnie ponieważ dzienne spełniają funkcję pozycyjnych.

 

Oczywiścię po akcji wertuję forum ale mam już odpowiedź, jutro sam sobie zobaczę te przyciemnienie.

Edytowane przez bartlomiej.wasilewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że policjant pewnie nie do końca kumał (choć zgaduje, nie chce mi się wertować przepisów). Włączenie mijania powoduje włącznie też świateł tylnych, które często są przydatne również w dzień jak jest zła pogoda, np na autostradzie w deszczu itd... nawet sam widziałem jakiś kawałek czegoś jak "uwaga pirat" gdzie policja wlepiła upomnienie (albo nawet mandat) za brak świateł tylnych w takich warunkach... gość miał właśnie ledy i czujnik zmierzchu który nie włączył mu mijania, bo mimo że pogoda była wredna, to jednak dzień.

Ja póki co jeżdżę na ledach w dzień a jeśli warunki wredne to włączam mijania i nigdy nie miałem z tym problemu. Ze 2 razy bylem zatrzymywany mając dzienne włączone na kontrolach typu "dmuchnij", raz w Austrii na jakiejś blokadzie i nigdy nikt mi się nie czepiał.

Do tego jakoś głupio by były jeśli przepisy by tego zabraniały skoro auta są tak homologowane.

U mnie tak jak pisałem, włączenie mijania powoduje lekkie przygaśniecie ledow.

 

--

GT

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dziś na głębokiej prowincji byłem też sprawdzany z powodu jazdy na "podwójnych światłach" .

Nie było lekko , kontrola dzwoniła do centrali, aby coś potwierdzić czy tak można jeździć.

Ogólnie to wyszło bez mandatu , ale 10 minut stracone i trochę stresu.

Wolałbym żeby te LEDy jednak dało się wyłączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że coraz więcej aut tak ma.

Kolega ma Mondeo i też dzienne oraz pozycyjne to ten sam moduł świetlny.

Nie przyglądałem się jak to wygląda w Meganach III po lifcie, ale w Mondeo dzienne przygasają i to dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance też mam tak, że ledy przygasają dość mocno, ale ja je mam w zderzaku obok halogenów, a nie pod lampami. Tylko czekam aż trafi się nadgorliwy policjant, który się przyczepi do tej "przeróbki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co mają powiedzieć takiemu policjantowi właściciele Mercedesów w których listwy ledowe mają ledy dwukolorowe (białe i żółte) i pełnią trzy funkcje: świateł dziennych, pozycyjnych i kierunkowskazów ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Panowie jak to w końcu jest?

Mam M3 ph2 i nie zaobserwowałem żeby światła pozycyjne W5W się kiedykolwiek świeciły. Żarówki są ok, bezpieczniki też.

Tak jak piszecie gdy światła mijania są włączone to Ledy przygasają, a na gdy na manetce ustawiam 0 lub pozycyjne to świeca same ledy (ledy to postojówki???).

Czy jest to normalne w M3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jakie żarówki H7, H11 będą świeciły tą samą barwą co ledy do jazdy dziennej/pozycyjne w zderzaku? Ktoś wie jaką barwą świecą ledy?

Ktoś może polecić żarówki H7 świecące podobną barwą co ledy?

Edytowane przez Piotr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ;).

Ultra są "up to 4200K". Najgorsze w nich było to, że zapewniają odrobinę gorszą widoczność od 3700K. A podczas deszczu, czy mokrej jezdni bywało dramatycznie. Dlatego mogę polecić jedynie 3700K z czystym sumieniem. Są o niebo lepsze od fabrycznych.

Edytowane przez arcean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!