Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy Strefa Kulturalnej Jazdy jest w Polsce potrzebna ?


skj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

www.StrefaKulturalnejJazdy.PL

to Blog który będzie poświęcony przede wszystkim Kulturze Jazdy na polskich drogach.

Misją i celem bloga jest poprawa sytuacji na polskich drogach, więcej kulturalnej i bezpiecznej jazdy. By kierowcy jak i ich pasażerowie czy inni uczestnicy ruchu byli dla siebie bardziej wyrozumiali, uprzejmi co miałoby swój wpływ na ogólną poprawę przemieszczania się.

Mam nadzieję że nie tylko ja będę autorem tego bloga, ale „Wy” jako kierowcy, pasażerowie i wszyscy zainteresowani tym co się dzieje na naszych drogach pomożecie tworzyć „coś” co może być pożyteczne dla „Nas” wszystkich

pozdrawiam

 

AM

Strefa Kulturalnej Jazdy

ps. napiszcie co sądzicie o blogu czy jest w ogóle coś takiego potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym autorytetem w kwestii kultury jazdy... jednak sam osobiście staram się postępować na drodze tak samo jak w życiu : dobro i zło które czynisz wróci do Ciebie z podwojoną siłą.

Od kilku lat mieszkam w Niemczech niedaleko holenderskiej granicy i gdy jadę odwiedzić rodzinę w Polsce to szeroko pojętej kultury na drodze brakuje mi najbardziej. Powoli, powoli jednak się to zmienia... niestety jako "normalność" wciąż traktowane jest cwaniakowanie.

Nie wiem, czy ten blog cokolwiek zmieni - ale jeśli choć promil kierowców zajrzy tam i weźmie sobie do serca jakąś część wypocin autora to wpłynie to zdecydowanie pozytywnie na jakość z jaką przemieszczamy się po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tam jest sprawa prosta - na zachód od wisły gdzie drogi są normalne jeździ się normalnie, im dalej na wschód tym jazda po drogach bardziej przypomina walkę o przetrwanie. Nie mam chęci rzucać przykładami. Wystarczy trochę pojeździć, żeby załapać o co chodzi. Pomijam tutaj miejskich (nie wiejskich) wyczynowców co myślę, że jak znają drogi w swoim mieście to każdy ma je znać albo uciekać. Tych ma wyłapać policja i wystraszyć tak, żeby inni nie musieli się ich bać. Żadne gadanie tu nic nie zmieni. Muszą być możliwości - czyli drogi i bolesne kary dla tych którzy nie chcą się dostosować do komfortowych warunków.

A na blog zajrzę... boję się tylko, że będę komentował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tam jest sprawa prosta - na zachód od wisły gdzie drogi są normalne jeździ się normalnie, im dalej na wschód tym jazda po drogach bardziej przypomina walkę o przetrwanie.

i tak i nie :) Ja generalnie wychowałem się spory kawałek na zachód od Wisły ale wciąż 50km na wchód od Odry - uwierz mi, że wcale nie jeździ się tam normalnie.

 

Muszą być możliwości - czyli drogi i bolesne kary dla tych którzy nie chcą się dostosować do komfortowych warunków.

Tu też nie zgodzę się do końca - nie można zganiać wszystkiego na jakość dróg bo one coraz częściej przypominają te "europejskie". System mandatowy w Polsce faktycznie jest zbyt łagodny.

Ja się czasami zastanawiam skąd się bierze ta ciągła chęć rywalizacji, to szeroko pojęte cwaniactwo, całkowity brak uprzejmości dla innych uczestników... czy to jakiś sposób zakompleksionej ( większościowej ) części społeczeństwa ???

Jestem zawodowym kierowcą i przemierzam sporo km po różnych drogach w europie i buractwo spotykam wszędzie - jednak takie nasilenie jakie towarzyszy przy podróżach po Polsce jest niespotykane nigdzie indzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Taaa.... Ostatnio wjeżdżam na autostradę. Lewy pas hen hen wolny. Po prawym autko pomyka. Ja rozpędowym cisnę aby się ładnie rozpędzić. Zjedzie na lewy? A no nie zjedzie. Po co?

A w mieście to teraz tylko prawym jeżdżę, wszystkich wyprzedzam. Prawy ostatnimi czasy zrobił się najszybszym pasem w mieście, bo wszyscy umiłowali lewy albo ewentualnie środkowy.

Teraz kupuję skuter 125cm3 i będę miał totalnie wywalone po mieście na to. Rzecz jasna nie będę pędził na złamanie karku bo nie po to go kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w trakcie tych wakacji zwątpliłem czy kiedykolwiek Polska będzie krajem kierowców jeżdżących kulturalnie. Bardzo mi się podobała akcja robiona przez właściclea bloga czasgentlemenow, nota bene w kooperacji z jedną z marek aut francuskich, ale teoria teorią a praktyka praktyką – stada 20letnich idiotów bez wyobraźni, katujących swoje Golfy albo BMKi, nie patrzących an to co sie dzieje obok nich na drodze…

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!