Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9D Brak mocy


pitbull72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam nie typowy problem z moja meganka. Czytałem na forum i szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale znajdywałem problemy tylko z silnikami 1,9Dci o samym dieslu nie ma nic nie ten temat. Otóz wracając do tematu moja meganka nie ma mocy tzn jezdzi wszystko fajnie malo pali ogólnie jestem zadowolony tylko silnik jego max. wynosi 120, 130 km/h :mrgreen: Prosze o pomoc co zroibć co moze byc przyczyna a moze te silniki juz tak maja? Bo jest to troche uciążliwe w normalnym eksploatowaniu chodzi o wyprzedzanie. Dodam ze silnik na 5 ciągnie tylko do 3800, 4000 obr/m Bardzo dziekuje za wyrozumiałość i licze na pomoc Dziekuje bardzo i Pozdrawiam wszystkich czytajacych

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest to silnik F8Q z filtrem paliwa z pompką do odpowietrzania to

1. wymień filtr (wkład 8zł)

2. jak to nie pomoże wymień membramę pompki ręcznej koszt 20zł pasuje od fiata 1,9 jtd

miałem taki sam problem z Clio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć mam podobny problem. <ok>

Silnik f8q brak mocy obroty na piątce dochodzą tylko do 3500 (parę dni z rzędu jeździł jak muł, i nagle znowu tchnęło życiem na dwa dni a teraz dalej mułowatośc) filtr paliwa wymieniony, miesiąc temu (bo Renia nie chciała się zbierać do jazdy).Obecnie doszło do tego, że jak postoi dłużej ponad 8 h muszę użyć pompki tak ze 2-3 razy i odpala od razu. z pompy wtryskowej słychać cykanie (brzęczenie). Czyżby gdzieś pobierało powietrze?

Macie jakieś sugestie lub doświadczenie co należy zrobić?

Wiem nałatwiej do mechaniora udeżyć ale zainwestowałem już w Renatkę ponad 2 tyś(rozrząd, głowica, zawory,paski, oleje) i na razie z kasą krucho.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!