FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Roleta tylnych drzwi. - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phI
Roleta tylnych drzwi. Połamene zaczepy.

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   HanSolo 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):187

Napisano 22 maj 2013 - 09:15

Witam.
Moja córa połamała obie rolety tylnych drzwi.
Czy ktoś ma patent aby to skleić?
Próbowałem kropelką ale puszcza.
Niestety jedna jest złamana na pół. I sam zaczep już wypadł.
Dziękuję i pozdrawiam
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   cinas_ 

• Auto:Scenic III / Scenic III
  • Silnik:1.5
  • Przebieg (tys.km):49 / 41

Napisano 22 maj 2013 - 09:23

Ciężko będzie to skleić , raczej kupno używki koszt około 50zł
Diagnostyka, aktywacje, konfiguracje CLIP, Renault Commander
Naprawy elektryka/elektronika - kontakt pw.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 22 maj 2013 - 13:31

Moim zdaniem tego plastiku nie można pokleić, a choćby nawet to nie będzie to estetyczne i dość mocne, by roleta pozostała wyciągnięta.
U siebie też jedną z tego powodu wymieniałem na używkę.
Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   HanSolo 

• Auto:Grand Scenic II
  • Przebieg (tys.km):187

Napisano 24 maj 2013 - 09:41

Rozumiem, że da się bez wymiany boczków zmienić?

Poczekam aż Dzieciaki przestaną je tarmosić, to wymienię na używki. Ale póki co muszę jakąś je zmontować.
Chyba pojadę to poxipolem po całości i już ;-) Albo dłuższy drut na ciepło...
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog

Napisano 24 maj 2013 - 10:02

Wyświetl postUżytkownik HanSolo dnia 24 maj 2013 - 09:41 napisał

Rozumiem, że da się bez wymiany boczków zmienić?

Oczywiste że tak.

Użytkownik gojgien edytował ten post 24 maj 2013 - 10:03

Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kolos 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Scenic II
  • Przebieg (tys.km):150 tys

Napisano 26 maj 2013 - 20:07

Mam u siebie ten sam problem, z tym ze tylko w jednych drzwiach <szukaj> Probowalem kropelka ale jak wyzej nie pomaga... Mam taki pomysl zeby zrobic dziurki w uchwycie i w peknietej polowie rolety w wkleic tam do srodka jakis w miare sztywny precik... jak znajde troche czasu i wyprobuje te metode to dam tu znac :)
Dołączona grafika
Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki
P_r_z_e_m_o
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   elbandito 

• Auto:Renault Grand Scenic II
  • Silnik:1.9 dci, 130 KM
  • Przebieg (tys.km):230

Napisano 08 sierpień 2014 - 13:44

Moja amatorska naprawa osłony przeciwsłonecznej (rolety) w tylnych drzwiach.
Samochód Scenic II ph1.

FILM: https://www.youtube....h?v=XqqmMu1kYSk

Na pewno nie jest to profesjonalne wykonanie, ale na obecną chwilę działa.
Oryginalny zaczep urwał mój synek. Z biegiem czasu na pewno przeprowadzi testy wytrzymałościowe nowego. Jeżeli ponownie urwie zaczep, to zrobię drugi film z poprawek.
Na obecną chwilę, najmniej solidnie siedzi zaczep plastikowy na metalowym pręcie. Pręt jest za cienki, ale nie chciałem korzystać z grubszego, ponieważ mógłbym zbyt mocno rozwiercić plastikową prowadnicę. Dlatego z czasem uchwyt może się odczepić. Jeżeli tak się stanie, to na metalowy pręt wsadzę gumową koszulkę (termokurczliwą) od kabla elektrycznego i dopiero na nią nasunę plastikowy zaczep. Dzięki temu uchwyt będzie lepiej się trzymał i nie wypadnie nawet przy mocnym szarpnięciu.

Do prac wykorzystałem:
- elektrodę - to ten pręt metalowy (nierdzewny).
- wiertarkę
- wiertło (2,5)
- kombinerki
- 30 min wolnego czasu

Użytkownik P_r_z_e_m_o edytował ten post 08 sierpień 2014 - 14:03

0

#8 Użytkownik jest zalogowany   mrarek 

• Auto:SCENIC II PhI
  • Silnik:1.5 dCi K9K 728
  • Przebieg (tys.km):ok. 336

Napisano 08 sierpień 2014 - 13:50

brawo!

zrobiłem identycznie 5 lat temu. trzyma do dziś. testowane przez dwójkę dzieci.
przydała by Ci się do takich prac mała ręczna zakrętarka z wiertłem, bo ten "karabin" jest niestabilny do precyzyjnych robót :)

Użytkownik mrarek edytował ten post 08 sierpień 2014 - 13:51

Renault Scenic II PhI 1,5 dCi 101 KM z aktualnym apetytem w ilości Dołączona grafika
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   elbandito 

• Auto:Renault Grand Scenic II
  • Silnik:1.9 dci, 130 KM
  • Przebieg (tys.km):230

Napisano 08 sierpień 2014 - 14:11

Wkrętarka faktycznie byłaby lepsza, ale tak na prawdę naprawa tej rolety wyszła spontanicznie i nie byłem kompletnie do niej przygotowany.
Podjechałem do teścia. Akurat miał otwarty garaż. Zobaczyłem u niego pręt metalowy i stwierdziłem, że nada się w sam raz na łącznik prowadnicy. Złapałem za wiertarkę, a rodzinkę poprosiłem o filmowanie :). Wyszło tak jak widać na filmie.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog

Napisano 12 sierpień 2014 - 22:34

A wiecie że do naszych scenioli robili i wkładali 2 rodzaje rolet??
Niedawno taką widziałem w jednych drzwiach sceniola wystawionego do sprzedaży, myślałem wówczas, że nie jest to oryginał, a ładnie pasuje.
Po kilku dniach, a właściwie w ubiegłym tygodniu okazało się, że roletek są 2 rodzaje...
Jedna taka właśnie do mnie przypadkowo trafiła z kompletnym bokiem lewych drzwi, jak zakupiłem komplet tapicerki z demontowanego, angielskiego grand sceniola.
Sprzedawcy chyba nie chciało się tego rozbierać i posłał całość.
Niestety tapicerka kolorystycznie mi nie pasuje, więc została odesłana ale już bez roletki. Z tego tytułu będzie mniejsza kwota do zwrotu, nawet pomniejszona o 2 sztuki, bo od razu zamówiłem tą drugą do pary.
W czym jest taka fajna??
Ano w tym, że jest inaczej zrobiona na górze czyli w miejscu najbardziej podatnym na złamanie, zerwanie zaczepu.
Tu fotka tych najczęściej spotykanych i ich numery referencyjne, z naklejek widocznych po całkowitym rozwinięciu rolety:
Dołączona grafika Dołączona grafika
Mam ich 3 szt, 2 sprawne jakie mam w aucie i jedna stara, już kiedyś podmieniona.
na wszystkich numer referencyjny to:
087020000100/02 dla lewej
087020000200/02 dla prawej
Są z kwietnia 2005 roku
Ta, która tak mi się spodobała, że wymieniam sprawne na lepsze, jest również z tego okresu - lipiec 2005 ale numer ma inny:
087020001100/03 dla lewej
Dołączona grafika
A tu na fotkach ta zasadnicza różnica:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Jak widać górne zawieszenie nie jest plastikową listwą, osłabiona w środku przewężeniem ale poprzeczna zaszewką z cienkiego skaju na siateczce, w którą jest wprowadzony pręt stalowy 4 albo 5mm (nie mierzyłem)
Pret jest zakończony z obu stron gumowymi korkami. Średnica pręta jest powiększona przez 2 kawałki gumopodobnej rurki PVC, (jak wężyki podciśnienia przy silniku) pomiędzy którymi zakładany jest przetykowo (ma tylko otworek, bez przecięcia spotykanego w tych popularnych typach) wieszak i jednocześnie uchwyt roletki.
Z dołu zarówno jedne jak i drugie są identyczne, więc bez problemu pasują do boczka drzwi..
Już i na Allegro takie widziałem ale cena wydawała mi się kosmiczna.
Tak przyglądając się tym różnicom, uważam że każdą z plastikową listwą można by w ten sposób naprawić, doszywając na maszynie, (nawet takiej domowej) odpowiedni zgięty wzdłuż 3cm szeroki pasek skaju do górnej części siatki (po odcięciu albo zerwaniu plastiku) i zastosowaniu pręta z gumowymi wężykami zakupionymi na metry. Problem tylko z poszukaniem odpowiednich korków na końcówki pręta.
Obcinając od siatki zepsutą listwę przy jej krawędzi, siatki powinno na długość wystarczyć.
No i oczywiście wieszak musimy posiadać z zepsutej roletki.
W każdym razie gra jest warta świeczki, bo o wiele to sztywniejsze i mocniejsze jak sztukowanie drutem.

I na koniec jeszcze drobny sposób na osłabione mocowanie roletki w boku tapicerki.
Z jednej strony wkładamy ją, tą strona która się luźno obraca, do przygotowanego gniazda do strony tyłu drzwi.
Ta ze skręconą gumą zawsze jest z przodu i jeśli roleta jest w stanie zwiniętym, to przekręcamy tą końcówkę około 20 do 25 obrotów przeciwnie do kierunku rozwijania.
To jest to wstępne naprężenie, które nam roletę pozwija do końca.
Ja u siebie skręcam 23 obroty.
Teraz trzymając tą końcówkę wciskamy ją w gniazdo pod widoczny ząbek.
Niestety czasami ten ząbek ledwo trzyma końcówkę i ta jest podatna na wyskoczenie i samoczynne zluzowanie wstępnego skręcenia.
Tak mam u sienie w jednych drzwiach.
Nad ząbkiem widoczne są dwa prostokątne, poziome otwory.
W jeden z nich, ten bliżej środka, wkręciłem blachowkręt z małym łbem, długości 20mm średnicy 4mm, (8 takich jest w każdym topikowym bezpieczniku nożowym, stosowanym w transformatorach sieciowych, czasami takie stare można w trawie znaleźć) tak że gwint leży ciasno na ząbku.
Jest taki długi, bo musi trzymać w plastiku, a ponadto jego łeb musi być przed ząbkiem, dociskając go do końcówki roletki.
Prostokątne otworki bez blachowkręta można zobaczyć 2 posty niżej na 2 fotce.. Tam są prawe drzwi, więc te otworki znajdują się z lewej strony, bliżej słupka srodkowego.

Użytkownik gojgien edytował ten post 13 sierpień 2014 - 12:39

Dołączona grafika
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   sobiepan 

• Auto:scenic II 2008
  • Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):30000

Napisano 13 sierpień 2014 - 09:42

Panowie takie głupie może pytanie lecz dopiero teraz znalazłem tą stronę.Czy ktoś zakładał rolety tylnych drzwi gdy ich nigdy nie było od nowości.Przerabiał to ktoś duże są takie koszty z tym związane.Ja właśnie mam uboższą wersję ,a zawsze mi się marzyły takie rolety.Co prawda widzę ,że jest różnie jest z ich jakością-ale zawsze.Wiem,że można przykleić na szybę lub założyć na opuszzczoną szybę i też będą rolety,ale takie orginały to inaczej wygląda.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:17

Jeśli pomiędzy plastikiem podszybia w tych drzwiach, a elementem tapicerowanym widzisz szczelinę o szerokości 5mm równoległa do szyby, to masz miejsce na zabudowanie rolety.
Wspomniane wyżej zaczepy do jej zabudowy pod tapicerką są w każdym plastikowym boczku i tylko od odpowiedniego wyprofilowania elementu tapicerowanego zależy czy roletka będzie gładko się rozwijała.
Musisz także mieć w górnej uszczelce widoczny ząb, by tą roletkę zawiesić..
Jeśli masz te dwa elementy to zakupujesz 2 roletki najlepiej komplet choć mogą być także dwie identyczne i jedną odwrotnie nawijasz i w przeciwnym kierunki skręcasz wstępne naprężenie, o którym w poprzednim poście pisałem.
Zabudowa trwa około 20 minut na jedną stronę jeśli już masz wprawę w zdejmowaniu tapicerki.
potrzebne TORX 20, 30 i szerszy płaski śrubokręt do podważania uchwytu z przyciskiem sterowania szybami..
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dodano: 14 sie 2014 - 14:17
Przekopując Allegro znalazłem komplet 2 sztuk, takie jak u siebie zakładam, te z metalowym prętem, koszt jednej 80zł + przesyłka
http://allegro.pl/sc...4428091960.html
http://allegro.pl/sc...4428092778.html

Użytkownik gojgien edytował ten post 14 sierpień 2014 - 14:19

Dołączona grafika
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   sobiepan 

• Auto:scenic II 2008
  • Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):30000

Napisano 14 sierpień 2014 - 15:11

Wielkie dzięki dostałem nawet gotowca z aukcja roletki.To więcej niż się spodziewałem.Ten ząbek na górze mam tylko kwestia tej szczeliny po szybą w boczku nie wiem czy mam pójdę sprawdzić.Myślałem,że musi być inny boczek w którym jest taka szczelina-ale może mam taką szczelinkę u siebie.U mnie boczek będzie trochę inaczejsię ściągać bo mam korby do szyb z tyłu nie elektryczne.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog

Napisano 22 sierpień 2014 - 03:40

By informacja w sprawie drugiego typu roletek była pełna, wklejam fotki z numerami referencyjnymi roletki prawej i dokładnie pokazane środkowe zawieszenie
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik gojgien edytował ten post 22 sierpień 2014 - 10:41

Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   jordi 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane kombi II ph I
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):139

Napisano 16 wrzesień 2014 - 16:42

Dzięki twoim wskazówkom naprawiłem dziś w swojej megance zwijanie obu roletek :notacrook: Plastki trzymające mechanizm są trochę inne, ale wkręciłem śrubki i rolety działają elegancko. Dzięki za podpowiedzi <ok>
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1