Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem po czyszczeniu przepustnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam meganke, 1.6 16 v. Ostatnio wyczyscilem przepustnice gdyz falowaly mi obroty. Po zlozeniu wszystko dziala, obroty nie faluja, auto dobrze sie zbiera, tylko podczas ruszania jest odczuwalny maly ubytek mocy i przy ok. 1800 - 1900 obrotow, auto odzyskuje pelna moc i juz jest dobrze na kazdym biegu i w calym zakresie obrotow. Czasami zdarza sie to tez na dwojce przy tych samych obrotach co na jedynce. Gdzie zrobilem bubla i jak sie tego pozbyc? Pozdrawiam, Mariusz <szukaj>

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringi wygladaly na to ze sa w bardzo dobrym stanie, wiec nie wymienialem, a w manualu o czyszczeniu bylo ze silikonem uszczelnic, wiec tak zrobilem. Merkaba, mozesz cos wiecej o tym przyuczeniu przepustnicy? To we wtorek wymienie te oringi na nowe i dokladnie usune silikon i dam znac o werdykcie.

Ps. P_r_z_e_m_o, przepraszam ale posty pisze glownie z telefonu, a tu nie mam Polskich znakow, nastepne posty beda takie jak trzeba :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu takich rzeczy oringi czy uszczelki tym bardziej że są tanie zawsze się wymienia.

Wychodzę z doświadczenia i założenia ze w takich miejscach nie powinno być silikonu.

Po prostu podłączasz clip i przyuczasz przepustnice, bynajmniej tak w renault (na stażu jak byłem) się robiło.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe oringi 65mm/4mm , 70mm/8mm jak będziesz zmieniał to na wazelinę albo jak nie będziesz miał to lekko olejem posmaruj i odłącz akumulator ecu później sam sobie wszystko ustawi bez żadnego przyuczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyznam sie bez bicia, że nie zrobiłem dzisiaj tego, bo padał deszcz, a takie prace przeprowadzam pod chmurką niestety, wiec czekam na słoneczko :idea:

Napadła mnie rozkmina, mianowicie, to chodzi o ten oring widoczny na zdjęciu i po drugiej strony przepustnicy, czy źle myślę?

thumb_hosting_zdjec_1369774443__przepustnica.jpeg

zdj. jest tylko poglądowe, to nie jest moja przepustnica.

Edytowane przez gulczas1705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!