Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Adaptacja przepustnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Odłączyłem aku, wyjąłem wtyczkę z przepustnicy, psiknąłem kontaktem, włożyłem, odpaliłem i bez poprawy. Na postoju po dodaniu gazu obroty przy opadaniu zawieszają się na 1100 i po chwili spadają do właściwych. Rozumiem, że aby działała ona poprawnie, to chyba już tylko adaptacja clipem została ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Nie, adaptacja to uruchomienie przepustnicy by sterowni "zobaczył" jej max i min wychylenia i nic więcej.

Reszta to adaptacje, które też się kasuje i przepustnica się przyucza.

Adaptacji nie da się wykonać jeśli występują błędy niewykasowane.

Ja nie diagnozuję aut tak jak większość pt. bo w innych tak było i się udało, ja do auta podchodzę jak do czystej kartki,va tym bardziej gdy pojawia się komunikat że odłączono aku w celu skasowania błędów bo to często się zdarza.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odpaliłem i bez poprawy. Na postoju po dodaniu gazu obroty przy opadaniu zawieszają się na 1100 i po chwili spadają do właściwych. Rozumiem, że aby działała ona poprawnie, to chyba już tylko adaptacja clipem została ?

Na zimnym silniku po odpaleniu zawsze obroty są powyżej 1k obr/min. Po czyszczeniu przepustnicy obroty trzymają się cały czas podwyższone i nie spadają do normalnej wartość 800 obr/min (u mnie przynajmniej tak było). Ile u Ciebie trwają te podwyższone obroty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez różnicy czy ciepły czy zimny silnik, na luzie jak wkręcę go do np. 2 tys i puszczę gaz to obroty się zawieszają przy opadaniu na 1100 i tak powiedzmy po 10 sekundach opadają do właściwych. Co więcej czasem jak na 2 i 3 biegu puszcze gaz to obroty też się zwieszają i dopiero po kilku sekundach zaczyna hamować silnikiem. Dodam, że od czyszczenia przejechałem już jakieś 1000 km. Na samym początku też trzymał cały czas podwyższone obroty, tak jak u Ciebie.

Edytowane przez wronka94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, umówiłem się z Kolegą Woytus i zrobiliśmy adaptacje przepustnicy a przy okazji kilka innych rzeczy i również sporo się dowiedziałem za co dziękuje :notacrook: Niestety nie zmieniło to sytuacji i nadal mam problem jak kolega wronka94. Ale idąc dalszymi radami jutro kupię uszczelkę, bo faktycznie za ciekawie to ona nie wyglądała, zamontuje i będę pisał jaki rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem nowiutką uszczelkę przepustnicy, po odpaleniu samochodu niestety problem pozostał, obroty nadal się zawieszaj, po czym spadają do właściwych po kilku lub kilkunastu sekundach, a wiec w moim przypadku problem leży gdzieś indziej, tylko gdzie?

 

A powiedzcie, czy odłączenie aku na dłużej, tak żeby się zresetował komp i później opalić i poczekać aż się wiatrak włączy i to na benzynie bez przełączania na gaz, może coś pomóc w przypadku mojego silnika?? czy to działało w jakiś innych jednostkach

Edytowane przez bartej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!