Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Adaptacja przepustnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlackRaven

A powiedzcie, czy odłączenie aku na dłużej, tak żeby się zresetował komp i później opalić i poczekać aż się wiatrak włączy i to na benzynie bez przełączania na gaz, może coś pomóc w przypadku mojego silnika?? czy to działało w jakiś innych jednostkach

Tak się robiło w starszych generacjach aut,teraz jak nie skasujesz adaptacji to wszystko by się ustawić będzie wymagało czasu.

Tak samo z błędami skasujesz softem a zdjęcie klemy nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na czwartek umówiłem się z mechanikiem w sprawie tych obrotów w warsztacie na Zakopianskiej

http://serwiscitroen.com.pl/

Jaka jest Wasza opinia o tym warsztacie, a moze polecacie jakiś inny gdzie powinni sobie potradzić z tymi obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przejechane już dużo dużo km po czyszczeniu przepustnicy, wymieniona uszczelka przepustnicy, jednak ciągle te oborty się zwieszają na 1 i 2 biegu oraz na luzie jak zrobię przygazówkę. Nie mam już pojęcia co jest nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nagrać krótki filmik :

Auto jeździ normalnie, reakcja na gaz jest, tylko przy puszczeniu gazu jak ma hamować silnikiem następują czasem zwiecha obrotów na kilka sekund, tak samo na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od mechaników dowiedziałem się, że najprawdopodobniej przepustnica jest do wymiany i chcą za używaną 300 zł + 100 za wymianę.

Na Allegro kupiłem dużo taniej, za 70zł już razem z kosztem przesyłki i z miesięczna gwarancją rozruchową i moje pytanie jest takie, czy po zamontowaniu tej przepustnicy jeśli da radę odpalić silnik, czy ona ma szansę sama się adaptować, czy niezbędne jest podłączenie do Clipa, żeby wykasować stare ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą odłącz akumulator ,aby komputer zapomni ustawienia na starej przepustnicy.Po wymianie przepustnicy i podłączeniu akumulatora ,komputer bedzie już widział nową przepustnice i do niej będzie się ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w końcu mogę napisać, że problem rozwiązany z zawieszaniem się obrotów ;) (BYŁA USZKODZONA PRZEPUSTNICA)

Ogromnie dziękuje wszystkim za pomoc i wskazówki ( przez tą radość o mało nie straciłem kluczy Stanleya, bo nie spakowałem ich do samochodu a zrobiłem sobie jazdę próbną na szczęście jakieś miłe małżeństwo się nimi zaopiekowało i na płocie zostawili kartkę ze klucze są do odbioru;)

a wracając do tematu, dzisiaj odebrałem packę z przepustnicą którą kupiłem za 49 zł na allegro + 20 zł przesyłka i zaraz zabrałem się za czyszczenie.

Po 20 minutach z błyszczącą przepustnicą zabrałem się za wymianę i odpaliłem auto bez problemu, z tym że pojawił się napis sprawdź wtrysk (check injection) trochę się zmartwiłem, no ale jak samochód się zagrzał do temperatury optymalnej ruszyłem tylko, mimo że wciskałem gaz obroty sobie powoli rosły ale prawie nie przyśpieszałem ( pewnie jakis tryb awaryjny). Zatrzymałem się wyłączyłem silnik i na szczęście napis się już nie pojawił i autko odzyskało moc ;) Od początku rewelacja, nie było najmniejszego problemu i ładnie schodzi na obroty jak się zatrzymuję i ogólnie pięknie pracuje, jak na razie nie ma wcale wibracji na postoju, mam nadzieje że tak będzie dalej ;) Pozdrawiam

 

Dodano: 30 maj 2014 - 12:01

Po kilku dniach od wymiany przepustnicy, mam już większy obraz co do prawidłowego działania autka i o ile problem z zawieszaniem się obrotów całkowicie minął i jeździ się super to problem z zimnym rozruchem i spadkiem obrotów i nieraz gaśnięciem auta wciąż jest.

Pierwszą przepustnice czyściłem właśnie z tego powodu, teraz na kolejnej jest tak samo, samochód po odpaleniu na zimno zachowuje się tak jakby nie było wcale ssania, poza tym nie ma żadnych niepokojących dzwięków i objawów.

Czy winny może być czujnik temperatury? Mam instalację gazową BRC i gaz przełącza się prawidłowo jak wskazówka dochodzi do pierwszej kreski. Ale być może za gaz odpowiada jakiś inny czujnik, ma ktoś może wiedzę na ten temat?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniałem. Ssanie jednak jest teraz jak jest chłodniej ładnie to widać. Trochę jeszcze poczytałem i wydaje mi się, że może to być objaw uszkodzonego elektrozaworu KZFR. Jakiś czas temu naciągałem sprężynę i było dobrze, może znów coś go boli. Zauważyłem jeszcze że jak przed odpaleniem samochodu kilka razy włącze i wyłącze zapłon to dużo lepiej odpala i obroty nie spadają ( myślę, że wtedy przepustnica i zawór KZFR się ustawiają i może dzięki temu właśnie problemu jakby nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

O tym nie pomyślałem, że pompa może niedomagać. Jak na razie po dłuższym postoju zaraz jak wsiądę do auta włączam zapłon i wtedy trzyma obroty jak trzeba. Obawiam się tylko że problem może nasilić się jak nadejdą chłodniejsze dni. Dziękuję za sugestię jeśli coś się będzie działo będę wiedział żeby sprawdzić ciśnienie jakie podaje pompa.

Pierwsze co zrobię to wymienię filtr, bo nie wymieniłem tego filtra po zakupie auta ;/,na pewno nie zaszkodzi, a coś czuje że może pomóc

 

Dodano: 24 lip 2014 - 18:00

Kilka dni temu wymieniłem filtr paliwai jak na razie po odpaleniu pięknie trzyma obroty ;) Dziękuję za dobrą radę :)

Edytowane przez bartej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!