Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterownik / moduł silniczka szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Awaria sterownika / modułu silniczka szyby dopadła i mnie :o .

Odmówiła posłuszeństwa szyba kierowcy. Dziś przełożyłem sterownik z silniczka drzwi tylnych lewych. Niestety nie da się zaprogramować tego sterownika. Po zaprogramowaniu w dół szyba jedzie płynnie, lecz zatrzymuje sie przed końcem tak jak by to były tylne drzwi natomiast do góry działa tylko skokowo, brak również zamykania z pilota. Wychodzi, więc na to, że w moim przypadku sterowniki silniczka szyb przód tył są inne.

Przeczytałem kilkanaście tematów w sprawie awarii sterowników szyb i w jednym z nich natknąłem się na informację o udanej próbie rozebrania sterownika bez cięcia obudowy jednak bez dokładnego opisu, co i jak zrobić.

Zanim zakupie inny lub wyślę swój do naprawy chciałbym spróbować rozebrać sterownik i obejrzeć płytkę, może jest tam coś np. uszkodzone lutowanie, co będę mógł sam naprawić. W chwili obecnej udało mi się: zdjąć osłonkę przy pinach, wyjąć bolec, który wchodzi do silniczka.

 

thumb_hosting_zdjec_1370182188__cam00899.jpg

 

Czy ktoś z kolegów rozebrał ten moduł?

Proszę o informacje jak to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś na forum ale oszczędze ci czasu.Sterownik trzeba niestety "uszkodzić" tzn. obudowę trzeba rozerwać.Ja robiłem to nie dawno przy pomocy ostrego noża kuchennego i młotka.Najpier ponacinałem wszystkie strony w miejscu zgrzewu a potem z wyczuciem przykładałem nóż i uderzałem z wyczuciem młotkiem.Jak nigdy takich żeczy nie rozbierałeś to odpuść sobie zabawe z młotkiem i pomęcz się nożem albo czymś podobnym.Ja z racji swojego zawodu mam w tym wprawe a po co masz uszkodzić ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. Znalazłem ten post kol. gochu :Sterownik

Jednak opisuje on w nim tylko swoje spostrzeżenia, co do ewentualnej możliwości rozebrania sterownika bez cięcie obudowy.

Brak informacji jak wysunąć ten element, w którym jest bolec i dwa styki. Próbowałem to podważyć jednak nie chce wyjść.

 

Czy możesz napisać co było przyczyną awarii twojego sterownika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najprawdopodobniej padł ten scalak co tam jest.Ktoś pisał o wymianie elektrolitu który się tam znajduje (35v 100uF) ale ja go wymieniłem i nic to nie dało tak jak przelutowanie całej płytki gorącym powietrzem.Usterka polega na tym że nie zawsze szyba reaguje na przycisk a jak już uda się trochę otworzyć to po chwili skokowo bez przyciskania sama się zamyka.Podłączyłem ten sterownik to drzwi od kierowcy i efekt był ten sam.Czyli na 99% uszkodzony sterownik.Teraz się zastanawiam nad kupnem zamiennika http://www.renaultwindow.co.uk/ bo na nowy mnie nie stać.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. Ja miałem podobne objawy. Szyba raz zjechała mi sama w dół, potem zaczeła pracować skokowo, aż w końcu przestała reagować. Ja zdecydowałem się na naprawę swojego sterownika w firmie Electric Cars.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tej aukcji Allegro oferują sterowniki używane, regenerowane po 50 zł z roczną gwarancją. Jednak zakup sterownika do przednich szyb graniczy z cudem. Sprzedający w rozmowie telefonicznej stwierdził, że sterowniki przód schodzą jak ciepłe bułeczki. Ja wysłałem do nich swój do naprawy. Koszt naprawy 50 zł plus koszt wysyłki. Nie wiem czy przyjmą twoje "szczątki sterownika" :( do naprawy, zadzwoń i zapytaj. Jeśli chcesz to polecam ci kontakt na PW z kol. kowaldo, który oferował mi sprzedaż swojego sterownika.

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Właśnie zamontowałem naprawiony w firmie Electric Cars sterownik silniczka szyby kierowcy.

Sterownik wysłałem 06 czerwca (czwartek), odebrałem naprawiony 12 czerwca (środa), więc czas naprawy jest całkowicie do przyjęcia licząc czas przesyłki priorytetem w dwie strony i biorąc pod uwagę weekend.

Sterownik zaplombowany z roczną gwarancją zobaczymy jak się będzie sprawował. W chwili obecnej wszystkie funkcje działają prawidłowo. Biorąc pod uwagę oferowane na allegro używane sterowniki bez gwarancji od 150 zł, naprawa w w/w firmie jest opłacalna w 100%. Przypomnę całość z kosztem mojej wysyłki do firmy to 62 zł.

Całą operację wykonałem w rekordowym czasie 2 godzin <_< . Operacja polegała na demontażu tapicerek drzwi przód i tył, przełożeniu sterownika, który testowałem do drzwi tylnych, montażu sterownika do drzwi przednich i złożeniu wszystkiego.

Jako zabezpieczenie sterowników i przełączników przed wilgocią, użyłem w miejsce oryginalnej pianki, która uległa przy demontażu zniszczeniu, pianki używanej do układania pod panele podłogowe zakupionej w markecie budowlanym :!: .

Pozdrawiam

Edytowane przez dj-doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepnę się pod problem z szybą, chodzi mi o szybke od kierowcy. Gdy ją opuszczę na dowolnie jaką wielkość, to po chwili samoczynnie po troszku idzie do góry i nic nie mogę zrobić. Zamyka się całkowicie i dopiero po chwili reaguje na ponowne otworzenie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich których dotknął problem z szybami w reni!!!

Wszystkie opisane tu przypadki i objawy to wina zamontowanych modułów i nie ma sensu męczyć się z jakimikolwiek naprawami tzn. rozcinaniem ich obudowy aby otworzyć,suszeniem w środku,szukaniem przerw na ścieżkach itp.

Nie kupujcie bardzo drogich używek na allegro(od 150 zł. lub szrotach za stówkę)na które nie ma gwarancji.

Taki moduł musi być konkretnie z danego modelu 5 lub 3 drzwiowy i strona na którą przychodzi np.PP,LP lub PT, LT a w 3 drzwiowych prawa lub lewa strona.Ja przez to wszystko przeszedłem - u miłego Pana pod Mikołowem podłączałem moduł od Scenika II do moich drzwi tj.Megane II - 3 drzwiowa(wg.zapewnień miał działać)- niestety daremne były starania - szyba nie zamykała się w całości i były problemy z otwieraniem jej.

Gdy wyczerpałem wszystkie możliwości znalazłem na tej stronie informację o firmie (http://www.el-cars.pl/kontakt.html).

Zaryzykowałem i wysłałem moduł sterowania szybą do naprawy. Paczkę wysłałem we wtorek 25 czerwca , w czwartek dostałem zSMS-a, że część jest naprawiona - zrobiłem przelew na ich konto w kwocie 55 zł. z przesyłką a w poniedziałek dostałem ją i od razu zamontowałem moduł - wszystkie funkcje szyby(oczywiście po jej przyuczeniu)wróciły do normy a więc zamykanie,domykanie czy reakcja na włożoną rękę - szybka odbija z powrotem.Dzisiaj z samego rana jeszcze raz poszedłem do Reni i sprawdziłem działanie szyby - wszystko w jak najlepszym - porządku. :) :)

Polecam i dobrze że taka firma powstała bo polityka firmy Renault to tylko wyciąganie pieniędzy od klienta(moduł nie jest częścią zamienną) - godne pożałowania.

PZDR Jerzy

post-44842-0-53988500-1372748359_thumb.jpg

post-44842-0-55916500-1372748403_thumb.jpg

post-44842-0-58839700-1372748603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

ale sklep Electric Cars naprawa tylko przednie moduły , a ja mam tylny moduł uszkodzony jakieś pomysły ???

 

Dodano: 30 lis 2013 - 16:11

może się przydać bo sklep oferuje również usługi na allegro

http://allegro.pl/show_user.php?uid=9062953

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9062953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!