Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterownik / moduł silniczka szyby


Rekomendowane odpowiedzi

ale sklep Electric Cars naprawa tylko przednie moduły , a ja mam tylny moduł uszkodzony jakieś pomysły ???

Proponuję zadzwonić do nich. Z tego co pamiętam to jak ja wysyłałem do naprawy swój, to z tylnymi sterownikami nie było problemów, były nawet dostępne do zakupu. Przypuszczam, że tylny sterownik również są w stanie bezproblemu naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

źle przeczytano na stronie chodziło o "Naprawa mechanizmu szyby – Renault Laguna II (tylko przednie)" a tu chodzi o moduł w scenic II ;) z tego wychodzi ze naprawiają

 

Dodano: 20 gru 2013 - 19:28

już po naprawie Polecam tą firmę Electric Cars - naprawili i działa 100% koszt z wysyłką w dwie strony to 60zł i jest gwarancja .

Edytowane przez anetaaneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam .

Kupiłem w ciemno moduł od hatchbacka i w cc działa.

 

 

edit:

Jednak nie dziala jak trzeba. Z przycisku w drzwiach chodzi ok ale nie współpracuje z dachem jak trzeba.Gdy dach sie otwiera zamiast szyba isc w dół ona próbuje isc w góre takze czekam juz na moduł dedykowany do cc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez perki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Meganka z 2007 również ma problem ze sterowaniem :/

Awaria szyby pasażera u mnie przebiegła bezobjawowo. Na jesieni działała normalnie, wraz z roztopami (miesiąc temu) już się nie otwierała, aż któregoś dnia szyba sama się otworzyła. Pomogło, zgodnie z zaleceniami z forum zdjęcie tapicerki i ręczne domknięcie wirnikiem silnika. W drzwiach brak wilgoci, kanały czyste, wiązki suche, brak przetarć, kostki całe i nic nie zaśniedziałe (ale kontrolnie przeczyszczone Kontaktem). Napięcia w kostkach pojawiają się, przełączniki sterowania sprawne - rozebrane i wyczyszczone.

 

Po prawie bezinwazyjnym otwarciu obudowy sterownika (nacięcie plastiku z tyłu pinów) nie widać uszkodzeń. Za kolejnymi radami wymieniłem przekaźnik (do kupienia ACT 212 w Warszawie za ok. 16zł) i największy kondensator. Dla potomnych zostawiam zdjęcie.

Niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu oprócz straconego czasu :/

Macie jakieś jeszcze pomysły?

Spróbowałbym polecanej naprawy z tego filmu

, ale chyba wcześniej spróbuję przełożyć sterownik z drzwi tylnych.

post-57397-0-69067700-1462429560_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dokonałem naprawy w trzech sterownikach, dwa tył i jeden z przodu od strony pasażera:

- od strony pasażera przód - szyba opuszczała się za pomocą przycisku i już się nie podniosła.

- od strony pasażera tył - szyba sama opuściła się i nie chciała się podnieść.

- od strony kierowcy tył - szyba nie działała od samego początku zakupu auta.

Filmik dokładnie pokazuje naprawę sterownika, lecz ja w tych trzech przypadkach nie wymieniałem przekaźnika, ani żadnego kondensatora. Zająłem się tylko naprawą ścieżek, które uszkadzają się poprzez złą konstrukcję wtyku, która wyciera lakier poprzez wstrząsy, a na samym końcu same ścieżki. Jeżeli brak lakieru na ścieżkach to sterownik wariuje, jak chwyci trochę wilgoci - szyby wtedy wariują. Ścieżki te odpowiadają za pracę góra-dół. Renault dał trochę d..y z tym, że podaje się na nie minus do wysterowania. Mało tego wystarczy trochę czegoś co przewodzi (wilgoć) bo ten sterownik ma bardzo dużą rezystancję wejściową. Wystarczy, że wiązka będzie wilgotna, wtyk.

Ja nie wymieniałem nic oprócz naprawy ścieżek, które były uszkodzone. W module który wcale nie działał były przerwane ścieżki, a w modułach wariujących było w tym miejscu wytarcie oraz plama jak po wilgoci. Wylutowałem gniazdo, a następnie zobaczyłem takie coś jak na zdjęciu.

1.thumb.jpg.4d74f751643b587ad292a96d121b9b69.jpg

Nie wyrywałem ścieżek jak w filmiku. Może to lepiej jak je wyrwiemy, oraz zastosujemy izolowane kabelki,  ale u mnie od miesiąca wszystko działa dobrze. Oczyściłem miejsce, polutowałem ścieżki na pomocą miedzianych drucików (jeden włosek) oraz zabezpieczyłem lakierem do paznokci.

2.thumb.jpg.5dd35cbdc99c8bbc62db68df71199853.jpg3.thumb.jpg.67acb60be59d000690fba5faa36196c5.jpg4.thumb.jpg.325dad8821aa264eeeeb12f14a745e9b.jpg

W filmie jest dokładnie pokazane w które miejsce przylutować kabelki (1:50). Chodzi o piny 1 i 2.

Pin 3 to masa, 4 pin +12 V, 5 pin wolny, 6 pin zezwolenie na pracę po załączeniu zapłonu (też sterowane masą).

Pamiętajmy aby po złożeniu całości w obudowę, nie zapomnieć o włożeniu metalowego bolczyka we wtyku silniczka, ponieważ nie uda wam się zaadoptować (nauczyć) pozycji górnej pozycji szyby. Szyba wtedy będzie tylko działać skokowo nie w automacie.

Mam nadzieję, że mój post będzie pomocny.

 

 

 

Dnia 5.05.2016 o 08:33, Grzelu napisał:

ale chyba wcześniej spróbuję przełożyć sterownik z drzwi tylnych.

Nie da rady, tylne szyby mają mają zaprogramowaną krótszą drogę. Lewy-prawy sterownik też ma znaczenie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

takie szybkie pytanko czy sterowniki pasują z scenica 2 di meganki 2

szukam sterownika do meganki ale na szrotach są same sceniki nie wiem czy spasuje  może kupić zamiannik?

taka wtyczka podejdzie? bo też się spaliła

 

http://allegro.pl/kostka-wtyk-zlacze-sicma-sigma-peugeot-fiat-6-pin-i6957486203.html?reco_id=b3c25539-503b-11e8-84a1-246e96321b30

Edytowane przez dezerter35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

https://allegro.pl/oferta/modul-silnik-podnosnik-szyb-do-renault-megane-ii-2-7868241898

Myslicie ze takie zamienniki działają? Próbował ktoś? Bo poprzedniemu wlascicielowi padł w tylnich prawych drzwiach, i po wyciagnieciu go zgubił, wiec nawet nie mam czego naprawiac :P

 

lapka2.gif

REGULAMIN -  pkt. 5.6 literki PL -  mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 11.04.2019 o 13:06, izidev napisał:

Nie papuguj.

 Tak działają, choć nie do końca. U mnie szyba przednia od pasażera opuszcza się bez problemu jak naciskasz pojedynczym kliknięciem. Jak dłużej przytrzymasz szyba pojedzie trochę do góry i zjedzie w dół. Moduł silnika jest widocznie inaczej zaprogramowany dla każdej szyby. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, byaro16 napisał:

Jak dłużej przytrzymasz szyba pojedzie trochę do góry i zjedzie w dół. Moduł silnika jest widocznie inaczej zaprogramowany dla każdej szyby. 

Przeciążony sterownik silnika - przyczyna, to duże tarcie na mechaniźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jabrze napisał:

X

Myślisz że sterownik jest ok a problem leży w mechanizmie? Co można wtedy na to poradzić ?

film jak ta szyba się otwiera:

https://www.dropbox.com/s/juvh1m42rzl7lcz/20190508_201654.mp4?dl=0

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, byaro16 napisał:

Myślisz że sterownik jest ok a problem leży w mechanizmie? Co można wtedy na to poradzić ?

film jak ta szyba się otwiera:

Oczywiście.

To sterownik stwierdza za duży prąd silnika i przełącza obroty, dokładnie tak samo jak przy przyciśnięciu ręki szybą.

W innych markach takie zabezpieczenie, to niezła dopłata.

Do wymiany min. bęben zwijający i linki.

Niekiedy trzeba zmienić cały mechanizm napędowy, ale to można stwierdzić dopiero po rozebraniu tapicerki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

Dzięki. Sprawdzę w weekend i podzielę się informacją.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, byaro16 napisał:

X

Częsta przyczyna to postrzępiona linka na bębnie i za duże opory mechaniczne w tym miejscu. W następstwie tego bęben się deformuje i jest tarcie o jego osłonę.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!