FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Sterownik / moduł silniczka szyby - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Sterownik / moduł silniczka szyby jak rozebrać nierozbieralny sterownik ?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane II PH I Grandtour
  • Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):120 tys

Napisano 02 czerwiec 2013 - 15:12

Witam.
Awaria sterownika / modułu silniczka szyby dopadła i mnie :o .
Odmówiła posłuszeństwa szyba kierowcy. Dziś przełożyłem sterownik z silniczka drzwi tylnych lewych. Niestety nie da się zaprogramować tego sterownika. Po zaprogramowaniu w dół szyba jedzie płynnie, lecz zatrzymuje sie przed końcem tak jak by to były tylne drzwi natomiast do góry działa tylko skokowo, brak również zamykania z pilota. Wychodzi, więc na to, że w moim przypadku sterowniki silniczka szyb przód tył są inne.
Przeczytałem kilkanaście tematów w sprawie awarii sterowników szyb i w jednym z nich natknąłem się na informację o udanej próbie rozebrania sterownika bez cięcia obudowy jednak bez dokładnego opisu, co i jak zrobić.
Zanim zakupie inny lub wyślę swój do naprawy chciałbym spróbować rozebrać sterownik i obejrzeć płytkę, może jest tam coś np. uszkodzone lutowanie, co będę mógł sam naprawić. W chwili obecnej udało mi się: zdjąć osłonkę przy pinach, wyjąć bolec, który wchodzi do silniczka.

Dołączona grafika

Czy ktoś z kolegów rozebrał ten moduł?
Proszę o informacje jak to zrobić?
Pozdrawiam
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   boban666 

• Auto:Scenic II
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):86888

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:48

Jest gdzieś na forum ale oszczędze ci czasu.Sterownik trzeba niestety "uszkodzić" tzn. obudowę trzeba rozerwać.Ja robiłem to nie dawno przy pomocy ostrego noża kuchennego i młotka.Najpier ponacinałem wszystkie strony w miejscu zgrzewu a potem z wyczuciem przykładałem nóż i uderzałem z wyczuciem młotkiem.Jak nigdy takich żeczy nie rozbierałeś to odpuść sobie zabawe z młotkiem i pomęcz się nożem albo czymś podobnym.Ja z racji swojego zawodu mam w tym wprawe a po co masz uszkodzić ten sterownik.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:04

Witam
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem ten post kol. gochu :Sterownik
Jednak opisuje on w nim tylko swoje spostrzeżenia, co do ewentualnej możliwości rozebrania sterownika bez cięcie obudowy.
Brak informacji jak wysunąć ten element, w którym jest bolec i dwa styki. Próbowałem to podważyć jednak nie chce wyjść.

Czy możesz napisać co było przyczyną awarii twojego sterownika?

Pozdrawiam
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   boban666 

Napisano 05 czerwiec 2013 - 02:57

U mnie najprawdopodobniej padł ten scalak co tam jest.Ktoś pisał o wymianie elektrolitu który się tam znajduje (35v 100uF) ale ja go wymieniłem i nic to nie dało tak jak przelutowanie całej płytki gorącym powietrzem.Usterka polega na tym że nie zawsze szyba reaguje na przycisk a jak już uda się trochę otworzyć to po chwili skokowo bez przyciskania sama się zamyka.Podłączyłem ten sterownik to drzwi od kierowcy i efekt był ten sam.Czyli na 99% uszkodzony sterownik.Teraz się zastanawiam nad kupnem zamiennika http://www.renaultwindow.co.uk/ bo na nowy mnie nie stać.

Użytkownik boban666 edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 03:01

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

Napisano 05 czerwiec 2013 - 08:52

Witam
Dzięki za odpowiedź. Ja miałem podobne objawy. Szyba raz zjechała mi sama w dół, potem zaczeła pracować skokowo, aż w końcu przestała reagować. Ja zdecydowałem się na naprawę swojego sterownika w firmie Electric Cars.
Pozdrawiam
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kowaldo 

• Auto:Renault Megane II ph I
  • Silnik:1,9 dCi 120KM
  • Przebieg (tys.km):155

Napisano 05 czerwiec 2013 - 09:09

Jak chcesz mam taki sterownik od strony kierowcy. Działa bez zarzutu. Niepotrzebuję go, bo kupiłem cały zestaw razem z linkami. Jak jesteś zainteresowany zapraszam na PW.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   boban666 

Napisano 06 czerwiec 2013 - 01:06

Słuchaj dj-doc a ile wołają za naprawę w electric cars.Chociaż nie wiem czy się tego podejmą gdy sterwonik jest bez obudowy hehe.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

Napisano 06 czerwiec 2013 - 09:48

Witam
Na tej aukcji Allegro oferują sterowniki używane, regenerowane po 50 zł z roczną gwarancją. Jednak zakup sterownika do przednich szyb graniczy z cudem. Sprzedający w rozmowie telefonicznej stwierdził, że sterowniki przód schodzą jak ciepłe bułeczki. Ja wysłałem do nich swój do naprawy. Koszt naprawy 50 zł plus koszt wysyłki. Nie wiem czy przyjmą twoje "szczątki sterownika" :( do naprawy, zadzwoń i zapytaj. Jeśli chcesz to polecam ci kontakt na PW z kol. kowaldo, który oferował mi sprzedaż swojego sterownika.
Pozdrawiam

Użytkownik dj-doc edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 09:51

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   boban666 

Napisano 07 czerwiec 2013 - 01:36

Dzięki kontaktowałem się się z nimi i przyjmą te szczątki :).
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

Napisano 18 czerwiec 2013 - 09:58

Witam
Właśnie zamontowałem naprawiony w firmie Electric Cars sterownik silniczka szyby kierowcy.
Sterownik wysłałem 06 czerwca (czwartek), odebrałem naprawiony 12 czerwca (środa), więc czas naprawy jest całkowicie do przyjęcia licząc czas przesyłki priorytetem w dwie strony i biorąc pod uwagę weekend.
Sterownik zaplombowany z roczną gwarancją zobaczymy jak się będzie sprawował. W chwili obecnej wszystkie funkcje działają prawidłowo. Biorąc pod uwagę oferowane na allegro używane sterowniki bez gwarancji od 150 zł, naprawa w w/w firmie jest opłacalna w 100%. Przypomnę całość z kosztem mojej wysyłki do firmy to 62 zł.
Całą operację wykonałem w rekordowym czasie 2 godzin <_< . Operacja polegała na demontażu tapicerek drzwi przód i tył, przełożeniu sterownika, który testowałem do drzwi tylnych, montażu sterownika do drzwi przednich i złożeniu wszystkiego.
Jako zabezpieczenie sterowników i przełączników przed wilgocią, użyłem w miejsce oryginalnej pianki, która uległa przy demontażu zniszczeniu, pianki używanej do układania pod panele podłogowe zakupionej w markecie budowlanym :!: .
Pozdrawiam

Użytkownik dj-doc edytował ten post 18 czerwiec 2013 - 10:00

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   david005 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane 2
  • Silnik:1.9dci
  • Przebieg (tys.km):185 000

Napisano 19 czerwiec 2013 - 08:20

Witam! Podepnę się pod problem z szybą, chodzi mi o szybke od kierowcy. Gdy ją opuszczę na dowolnie jaką wielkość, to po chwili samoczynnie po troszku idzie do góry i nic nie mogę zrobić. Zamyka się całkowicie i dopiero po chwili reaguje na ponowne otworzenie. Co to może być?
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   dj-doc 

Napisano 19 czerwiec 2013 - 08:47

Witam
Takie same objawy miałem u siebie więc w 95% mogę stwierdzć, że "siada" ci sterownik.
Pozdrawiam
1

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   jurcykli 

• Auto:Renault Megane II
  • Silnik:1.4 - 16v
  • Przebieg (tys.km):150000

Napisano 02 lipiec 2013 - 08:05

Witam wszystkich których dotknął problem z szybami w reni!!!
Wszystkie opisane tu przypadki i objawy to wina zamontowanych modułów i nie ma sensu męczyć się z jakimikolwiek naprawami tzn. rozcinaniem ich obudowy aby otworzyć,suszeniem w środku,szukaniem przerw na ścieżkach itp.
Nie kupujcie bardzo drogich używek na allegro(od 150 zł. lub szrotach za stówkę)na które nie ma gwarancji.
Taki moduł musi być konkretnie z danego modelu 5 lub 3 drzwiowy i strona na którą przychodzi np.PP,LP lub PT, LT a w 3 drzwiowych prawa lub lewa strona.Ja przez to wszystko przeszedłem - u miłego Pana pod Mikołowem podłączałem moduł od Scenika II do moich drzwi tj.Megane II - 3 drzwiowa(wg.zapewnień miał działać)- niestety daremne były starania - szyba nie zamykała się w całości i były problemy z otwieraniem jej.
Gdy wyczerpałem wszystkie możliwości znalazłem na tej stronie informację o firmie (http://www.el-cars.pl/kontakt.html).
Zaryzykowałem i wysłałem moduł sterowania szybą do naprawy. Paczkę wysłałem we wtorek 25 czerwca , w czwartek dostałem zSMS-a, że część jest naprawiona - zrobiłem przelew na ich konto w kwocie 55 zł. z przesyłką a w poniedziałek dostałem ją i od razu zamontowałem moduł - wszystkie funkcje szyby(oczywiście po jej przyuczeniu)wróciły do normy a więc zamykanie,domykanie czy reakcja na włożoną rękę - szybka odbija z powrotem.Dzisiaj z samego rana jeszcze raz poszedłem do Reni i sprawdziłem działanie szyby - wszystko w jak najlepszym - porządku. :) :)
Polecam i dobrze że taka firma powstała bo polityka firmy Renault to tylko wyciąganie pieniędzy od klienta(moduł nie jest częścią zamienną) - godne pożałowania.
PZDR Jerzy

Załączone pliki

0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   kris_w6 

• Auto:megane 2
  • Silnik:1.9
  • Przebieg (tys.km):145000

Napisano 23 lipiec 2013 - 16:26

Witam jest taki krótki filmik na tej stronce jest to reklama jakiej firmy co naprawia, ale mój po takim zabiegu działa kondziołki smd to 10nF

1

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   anetaaneta 

• Auto:Renault Megane Scenic II Phase I
  • Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):152

Napisano 30 listopad 2013 - 16:11

ale sklep Electric Cars naprawa tylko przednie moduły , a ja mam tylny moduł uszkodzony jakieś pomysły ???

Dodano: 30 lis 2013 - 16:11
może się przydać bo sklep oferuje również usługi na allegro
http://allegro.pl/sh...php?uid=9062953
http://allegro.pl/li...p?us_id=9062953
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2