Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schowek środkowy Scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem Scenica II z przesuwanym schowkiem między fotelami, ale niestety nie działa blokada i schowek jeździ sobie przód - tył.

W związku z tym mam prośbę do kolegów: jak działa ta blokada? (może jakąś fotkę z tego miejsca)

Sam napęd elektryczny blokady działa (rusza się to, co zaznaczyłem na focie

post-33417-0-66954100-1370332359_thumb.jpg)

, ale nie mam pojęcia czego tam brakuje.

 

Dzięki za wszelkie info

 

PS.

przy okazji:

czy te zanieczyszczenia nie mogą świadczyć o popowodziowej przeszłości samochodu? - jak jest u Was??

Co jest powodem, że założyłeś temat w dziale Zakup?

Przenoszę do odpowiedniego działu.

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 06 cze 2013 - 06:12

nikt mi nie pomoże???

chociaż fotkę jak to wygląda

- z PDFów serwisowych ciężko się czegokolwiek dopatrzeć, a wujek google nic nie mówi :(

post-33417-0-57254600-1370331453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie miałem rozebranego, więc nie mam pewności jak to jest zrobione, ani fotek nie posiadam, Jednak wydaje mi się, że blokada powinna być widoczna od dołu pod którąś z szyn. Normalnie działa tak, że można schowek blokować w wielu pozycjach z odstępami centymetra- dwóch.

Prawdopodobnie zobaczysz to jak odkręcisz całe prowadnice od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem podłokietnik i znam zasadę działania. To co się rusza to jest awaryjna dzwignia przesuwania schowka. W razie awarii elektryki, można mechanicznie cofnąć blokadę schowka. Blokada działa na zasadzie elektromagnesu i jest na stałe zablokowana. Dopiero jak nasiśniesz przycisk elektromagnes chowa trzpień blokujący i można przesuwać schowek. Na szynie są porobione otwory tak jak gojgien napisał co ok 1-2 cm. Jeśli Ci samoczynnie schowek "jeździ" po szynie to mogą być dwie opcje: trzpień został w pozycji odblokowanej (mało prawdopodobne, bo tam jest mocna sprężyna) albo został wyłamany poprzez siłową próbę przesuięcia. Więcej problemów jest z zablokowanym schowkiem bo np. elektromagnes przestał działać, z Twoim problemem styknąłem się pierwszy raz.

Odkręć te cztery śruby, będziesz wiedział więcej. Ja jak kupiłem podłokietnik to testowałem go w domu podłączając do zwykłego zasilacza 12V widać było trzpień czy się chowa. Tu masz schemat przewodów: http://megane.com.pl/topic/34532-scenic-ii-podlokietnik-przed-liftem-2003r/

 

Dodano: 06 cze 2013 - 21:00

Ps. Wygląda na to, że był zalany. Za dużo błota....

post-33168-0-85841200-1370544935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!