Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fotochromatyczne lusterko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy w M3 były montowane fotochromatyczne lusterka? Jeżeli nie to z jakiego samochodu podejdą? Scenic 2? Scenic 3?

 

Dużo roboty z podpięciem takiego lusterka? W obecnym mam dwie wtyczki (cz. deszczu oraz temp.) ale z tego co wyczytałem na forum w przypadku M2 trzecia wtyczka czasami była chowana w podsufitce więc mam nadzieję że u nas też będzie - ostatecznie poprowadzę zasilanie osobno.

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie czy w S3 i M3 są takie same? albo M2? bo na allegro do megi nie wiedze takich lusterek :\

 

[+]

Znalazłem do m3

http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-megane-iii-5d-hb-09r-i3293789933.html

pewnie do scenica będzie takie samo

 

co do m2 pewnie będzie inne

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne, ale wygląda inaczej. Jak wtyczki są takie same to lusterko z megane/scenic/laguny II można kupić już od 40zł. Najtaniej będzie od laguny. Zresztą nawet jak inne sa wtyczki, to wystarczy zlutować dwa kable i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W końcu kupiłem to lusterko

post-57338-0-46151700-1418475418_thumb.jpg

 

problem mam jednak taki że niezależni do ktorego miejca w lampce sufitowej bym go nie podłączył

post-57338-0-79429600-1418475455_thumb.jpgpost-57338-0-33822600-1418475466_thumb.jpg

 

to ten zielony punkcik nie świeci na zielono (bo jak rozumiem powinien zacząć świecić dając o sobie znać...)

 

Co robie źle? Jak sprawdzić czy lusterko jest sprawne?

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd wiedzieć czy działa? Latarka i świecić na lusterko i czekać aż ściemnieje?

Druga sprawa, skąd z lampki łatwo poprowadzić zasilanie? Bo z tego co widziałem to tam nie ma nigdzie kabli tylko taśmy są.. a do nich raczej się nie podepnę :\

Lutować bezpośrednio do lampki czy ciągnąc kabel od zapalniczki?

 

ok, przeszperałem forum i znalazłem

http://megane.com.pl/topic/32731-lusterko-cofania/page__view__findpost__p__265380

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tak z ciekawości, żeby zaoszczędzić przyszłym samodzielnym montażystom czasu na szukanie tej trzeciej kostki do podłączenia lusterka fotochromatycznego - pytanie do tych, którzy mają to za sobą - czy ta owa kostka/instalacja jest zawsze spięta razem z taśmami/przewodami do czujników przy szybie, tak jak na załączonej fotce z mojej MII, czy spotkał się ktoś z przypadkiem, w którym 2 taśmy były spięte (za izolowane) razem w jedno, a kostka do lusterka była gdzieś schowana luzem w podsufitce ?

No bo po co odczepiać podsufitkę, tracić czas na poszukiwania, jak wystarczy tylko spojrzeć na wiązkę przy lusterku ;)

 

Dodano: 15 paź 2016 - 12:06

No i pięknie nikt nie chce się podzielić swoim doświadczeniem, trzeba brać się za poszukiwania... <czerwona>

post-55469-0-10234700-1476436288_thumb.jpg

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jestem po podłączeniu lusterka w Scenicu III. Instrukcja demontażu i montażu jest już opisana, natomiast podłączenie napięcia jest istotne. Ja prąd mam z lampki sufitowej, wlutowałem się do środka: pierwszy od prawej pin,czerwony przewód w instalacji do plus, 3 pin, czarny przewód w instalacji to masa= minus, który nie ginie, drugi pin, szary przewód w instalacji to minus który ginie wtedy gdy gasną światła wewnątrz auta=> tu się nie wlutowujemy. Podłączenie w lusterku, ja rozebrałem wtyczkę i podłączyłem wsuwkami które dorobiłem: biały przewód w lusterku, na wtyczce nr 1 to plus, szary przewód w lusterku na wtyczce nr 2 to minus =masa. Mam nadzieję że pomogłem.

post-51379-0-90248100-1483924358_thumb.jpg

post-51379-0-74980800-1483924518_thumb.jpg

Edytowane przez michal_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!