Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzanie sprzęgła


Jackass

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dziękuję za super wątek.

Grand Scenica II 2009, 1,5DCI bez FAP, silnik K9K 732 (rozrusznik z przodu).

 

Miałem hałas przy hamowaniu silnikiem. Jest cicho po wymianie łożysk górnego wałka skrzyni biegów + wymieniłem sprzęgło.

Myślałem, że to łożysko oporowe hałasowało, ale mechanik mówił, że wyglądało na sprawne.

Niestety po 2 tyg, mam problem:

- sporadycznie nurkuje mi sprzęgło. Raz po zmianie biegu na 5 /zdjęciu nogi ze sprzęgła został na luzie mimo wrzuconego biegu, a dziś w korku wolno posuwając się nagle nie mogłem się zatrzymać na 1biegu. Jechał dalej bo sprzęgło wpadło, i bez sprzęgła nie mogłem dać na luz. Zgasiłem silnik hamując na biegu.

Tych problemów nie miałem wcześniej.

Macie pomysł czy jest tu związek przyczynowo skutkowy z wymianą sprzęgła?

Czy jest "szansa", że to zapowietrzony układ sprzęgła? czy jednak łożysko z wysprzęglikiem... i znowu muszę skrzynię wyciągać?

Bardziej nurkuje mi pedał sprzęgła tuż po zmianie biegu przy dodawaniu gazu (jak zmieniam szybko 1,2,3 to delikatnie trzymając nogę na sprzęgle czuję jak czasem opada do połowy wraz z dodawaniem gazu/wzrostem obrotów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pko24

wg mnie może być 3 przyczyny które powinny być wykonane wg kolejności:

1. uszkodzona pompa sprzęgła (sprawdzić wizualnie czy nie "leje")a najlepiej wymienić na nową

2. nieodpowietrzony cały układ (odpowietrzyć jak pisałem wyżej)

3. łożysko dociskowe uszkodzone (miałem przypadek, że nowe łożysko /tzw. wysprzęglik/po kilku tys km rozszczelnił się

i nie można było odpowietrzyć całego układu) najgorsze w tym jest to, że w czasie odpowietrzania wyglądało że

wszystko jest ok /brak bąbelków powietrza w czasie odpowietrzania/. natomiast dopiero pojawienie się silnych ciśnień

rozszczelniało łożysko dociskowe. można to sprawdzić po pojawiających się kropelkach płynu hamulcowego na spodzie

obudowy sprzęgła. jednak taki efekt (kropelki) występuje dopiero wtedy, gdy płynu hamulcowego wylanego przez łożysko

jest na tyle dużo, że próbuje się wylać na zewnątrz od spodu obudowy. niestety w takim przypadku tylko kolejna

wymiana łożyska i rozbieranie sprzęgła od nowa.

 

w załączeniu jak wymienić pompę sprzęgła. kolejność wg numerów a nie wyswietlania

post-1915-0-78164900-1435304761_thumb.jpg

post-1915-0-55709200-1435304768_thumb.jpg

post-1915-0-06756100-1435304776_thumb.jpg

post-1915-0-79800300-1435304782_thumb.jpg

Edytowane przez wopa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy wiecie może jakie ciśnienia powinno się stosować przy odpowietrzaniu sprzęgła?

Niestety nie znam, specyfikacji urządzenia Ms. 554-07, a myślałem o zmontowaniu takiego przyrządu (może też sie przydać w przyszłości do wymiany płynu hamulcowego, odpowietrzania):

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się,że nie ma określonego ciśnienia. Ma być takie aby z odpowietrznika wyciakał płyn strumieniem

Edytowane przez wopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jakie ciśnienia powinno się stosować przy odpowietrzaniu sprzęgła?

Niestety nie znam, specyfikacji urządzenia Ms. 554-07, a myślałem o zmontowaniu takiego przyrządu (może też sie przydać w przyszłości do wymiany płynu hamulcowego, odpowietrzania):

Mój odnośnik

W układzie hamulcowym do 2 barów, to sprzęgło pewnie też, ja odpowietrzałem po wymianie wysprzęglika tradycyjnie ,najgorzej jak pompa abs zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!