Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom Carminat LIVE - Mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od razu zacznę, jako, że to mój pierwszy temat - jeżeli w złym dziale, albo coś nie tak, to mnie nie linczujcie.

 

A teraz do rzeczy. Kupiłem używaną Megankę, sprowadzoną z francji. Mapy polskiej nie dostałem, francuska w zestawie. Po przekopaniu się przez setki stron na temat navcore, map i tak dalej, i tak dalej wpadłem na pomysł, że - skoro mam już kartę SD od Renault z oryginalną, francuską mapą, będę w stanie wrzucić sobie do niej tylko pliki mapy polski i to zatrybi. Wyprzedzając pytania - tak, żal mi 180zł na mapę, którą będę używał raz na ruski rok, jadąc gdzieś w dalszą trasę, bo po poznaniu poruszam się bez nawigacji. Usługa LIVE też nie jest mi potrzebna. Czy próbował ktoś już wcześniej robić taki myk, albo byłby ktoś tak miły i podrzucił pliki mapy polski (ważą raptem 70mb bodajże)?

 

Pozdrawiam

Termit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z tego co ja kojarzę to albo trzeba mocno pokombinować, żeby nieoryginalne mapy działały albo poprostu odżałować kase na nowe oryginalne. A swoją drogą to powiem Ci, że usługi LIVE bardzo dobrze się spisują w Poznaniu i w połączeniu z CB bardzo upraszczają. Codziennie jeżdzę z Gdyńskiej na Grunwald i z praktyki wiem, że to działa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oper601, w jaki sposób kupiłeś usługi LIVE? Mnie interesuje HD Traffic, ale nie mogę nigdzie znaleźć sposobu zakupu jej. Poza zmianą języka w Tomtom Home na niemiecki... Też tak robiłeś czy masz jeszcze te usługi gratis (na parę miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w styczniu wygasły usługi LIVE i teraz nie wiem, jak je włączyć. Po włożeniu karty SD do kompa w programie TomTom Home nie mam możliwości zakupu. Podejrzewam, że chodzi tutaj o brak aktualnych map. Jak sądzę, to możliwość aktywacji nastąpi wraz z aktualnymi mapami. A auto kupiłem w zeszłym roku z salonu/serwisu z już aktywnymi usługami. Dodam, że TomTom na miesiąc przed wygaśnieciem usług przesyłał co chwile informacje na nawi w aucie i na maila na temat przedłużenia subskrypcji. Zwlekałem i przestrzeliłem termin. Na tą chwile jestem coraz bliżej zakupu mapy Europy (wymiana z wschodniej) i co dalej z tego wyjdzie to podrzuce ma forum. Ale tak jak mówię - biorąc na logike (oczywiście nie moją a TomTom) jak komuś zależy na usługach LIVE to niech kupi aktualne mapy. I kasa się kręci. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ZDECYDOWANIE jesteś w błędzie. Mapy mapami, usługi LIVE to zupełnie coś innego. Mam wykupioną roczną subskrypcję na mapy, mam najnowszą wersję mapy. Wykupienie usług LIVE można dokonać w "EURO" zmieniając w ustawieniach TomTom Home kraj na "Niemcy". Wtedy podczas aktualizacji navi pojawi się opcja wykupienia LIVE za bodajże 59 Euro. Jeśli masz ustawiony kraj "Polska" - taka opcja się nie pokaże. Usługi Live miałem i ja przez okres próbny 3 miesięcy po zakupie auta w salonie. Potem wygasła. Następnie była jakaś promocja w związku z wprowadzaniem tego w Polsce (każdy to zapewne pamięta) i miałem te usługi aktywne na wakacje (super, bo akurat na wakacje się gdzieś wyjeżdża). I ja dostawałem kilka maili, że subskrypcja na LIVE wygasa, wygaśnie i że wygasła. Myślałem, że jest jeszcze jakiś inny sposób na wykupienie tych usług na polskiej stronie tomtom...

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem rozwiać Twoje wątpliwości a jest odwrotnie. Dzięki za info, bo jakiś czas temu miałem rozkminke w tym temacie. Sądziłem, że są to tematy zależne od siebie. pzdr

Edytowane przez oper601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Też mam Live i po aktualizacji rok temu radary nadal mam - ja bym męczył serwis TT z tym problemem. Wydaje mi się, że usługa płatna "Fotoradary" to zupełnie co innego niż te wbudowane, przy płatnej usłudze dostajesz aktualizację bezpośrednio na urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kataryniarz ma rację. Zobacz czy w opcjach ustawienia i ostrzegania o radarach nie wyłączyło sie przypadkiem bo ja raz tak miałem.

 

Dodano: 03 sie 2014 - 11:20

Właśnie zakupiłem z 40% rabatem aktualizacje map całej Europy za 191,40 Wybieram się za 2 tyg. za granicę na urlop więc przynajmniej mapki będą aktualne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!