Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze zdjęciem tapicerki drzwi w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, instrukcja fajnie podaje, że odkręcam kilka śrubek, wypinam kilka zatrzasków, wyciągam schowek itp i mam rozebrane drzwi. Ja nie mogę zdemontować tego materiałowego dużego elementu z drzwi, żeby odkręcić ostatnią śrubę. Jest to jakoś przyklejone od góry czy co?? Nie chcę tego na siłę wyrwać aby czegoś nie uszkodzić. Jak sobie z tym poradzić? Generalnie potrzebuję wymienić plastiki od podnośnika szyby u kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem po demontażu tapicerki drzwi przód w mojej megance 5D.

Wydaje mi się, że w twoim przypadku jest podobnie z demontażem.

Czy odkręciłeś śrubkę schowaną w uchwycie do zamykania drzwi? Tam są dwie śrubki jedna u góry przy przełączniku lusterek, druga głeboko schowana na dole uchwytu.

Jeśli tak to tej materiałowej tapicerki nie zdejmuje się całkowicie, można ją tylko odchylić do góry.

Zacznij ją ciągnąć do siebie najlepiej od dołu, na boki i potem do góry.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, śruby odkręcone i tak miałem ale niewiele odchyliłem więc liczę na to, że da się to zdemontować jak pokazuje instrukcja. No ale skoro da się na tyle odchylić, aby tą jedną śrubę odkręcić to może mi się uda. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem gdzie tkwi problem, ale kilka dni temu malowałem u siebie uchwyty, więc jestem świeżo po demontażu, postaram się opisać krok po kroku raz jeszcze:

- boczek materiałowy ma trzy śruby: dwie w uchwycie drzwi (który musisz rozpołowić), trzecią pod zaślepką w klamce

- następnie musisz wyciągnąć schowek, od wewnątrz ma śrubę (zatrzask), której trzeba się pozbyć <_< a następnie wyciągnąć schowej, zatrzaski są na krótszych bokach, schowek należy ciągnąć do góry ale nie na tzw chama

- ostatni krok reszta trzyma się już tylko na zatrzaskach które trzeba podważyć śrubokrętem i spokojnie wychodzą, krawędź przy szybie jest zamocowana na stałe, służy jak zawias (otwiera się odwrotnie jak barek w starych meblościankach :!: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawędź przy szybie jest zamocowana na stałe, służy jak zawias (otwiera się odwrotnie jak barek w starych meblościankach <piwko> )

 

No właśnie o to pytałem, nie wiedziałem czy to się zdejmuje czy nie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!