Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny wężyk przymocowany do skrzyni biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wymieniałem osłonę pod silnikiem i zauważyłem , że do skrzyni biegów przymocowany jest jakiś wężyk z jednej strony jest gumowy i kończy się jak by go ktoś obciął a z drugiej ma plastikową końcówkę wielkości gniazd słuchawkowego , czy ktoś wie od czego to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mam , ale czy od pompy wody odchodzi jakiś sklraplacz? Bo jedyna rzecz gdzie widziałem czysty gwint to okrągły przedmiot od spodu co jest połączony z paskiem chyba rozrządu?Wydaje mi się że to pompa ale pierwszy raz coś naprawiam więc się nie znam.Jak ktoś widział kiedyś osłonę pod silnik to na środku są takie 2 dziurki on kończy się prawdo podobnie nad nimi pewności nie mam

 

Jeżeli nikt nie będzie wiedział to zdejmnę osłonę w wolnym czasie i zrobię zdjęcie.

Edytowane przez daro76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzyni nie wychodzi żadna rurka, poza odpowietrzeniem, ale ono znajduje się od góry, Albo w postaci plastikowej puszki 3x3x3 cm albo w postaci plastikowej rurki średnicy ok 1,5 cm i długości 20-25 cm zakończonej lejkowatą końcówką.

Od dołu nie ma rurek. Nie napisałeś też o jaką przekładnie chodzi automatyczną czy ręczną, bo te mogą się różnić i w automacie może tam być jakaś rurka.

Poza tym coś mieszasz, skrzynia biegów jest po drugiej stronie silnika niż rozrząd.

Na Downloadzie znajdują się serwisówki proponuję je sobie ściągnąć i zapoznać się z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,ale gdzie ja napisałem że wężyk wychodzi ze skrzyni? napisałem że jest przymocowany do skrzyni a to różnica widzę że bez zdjęcia się nie obejdzie więc jak będę miał chwile to je zrobię. Skrzynia jest 6-biegowa ręczna .Dzięki tym co odpowiedzieli ,a koledze z wężykiem od akumulatora to bez komentarza?

:)

Edytowane przez daro76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledze z wężykiem od akumulatora to życzę zmiany lekarza i bez komentarza

I tu kolega nie ma racji, bo jak najbardziej taka rurka sobie dynda w okolicach skrzyni biegów.

Radzę powstrzymać się z takimi komentarzami

Przepraszam ,ale gdzie ja napisałem że wężyk wychodzi ze skrzyni?

że do skrzyni biegów przymocowany jest jakiś wężyk

To przecież nie ja pisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem treść posta bo nie lubię głupich komentarzy ,2 ostatnie cytaty się zgadzam,

I kolego wiem że coś dynda w okolicy skrzyni bo o to pytam z czego to?, zrobię zdjęcie to rozwieje wątpliwości.

Kolego ,że jest coś do czegoś przymocowane to nie znaczy że podłączone, wężyk chwycony jest plastikowym paskiem do obudowy skrzyni ,dokładnie opaską plastikową do przewodów elektrycznych .Wężyk jest po prostu w powietrzu i dlatego pytam co to jest?

Edytowane przez daro76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotki rurki od aku.

http://megane.com.pl/topic/27293-rurka-przy-akumulatorze/

Może ktoś u Ciebie dał badziewny aku i niebyło gdzie jej wpiąć, więc sobie dynda.

A w międzyczasie daj zdjęcia tego co jest u Ciebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wracam do tematu i od razu wyjaśnię sam bo już się dowiedziałem.

 

W moim przypadku chodziło o ten wężyk:

 

thumb_hosting_zdjec_1371934225__w1.jpg thumb_hosting_zdjec_1371934393__w2.jpg

 

przy okazji kolegę przepraszam różne modele posiadają różne opcje mi jeszcze wyjaśniono , że może być jeszcze jeden wężyk który podpięty jest do łoża akumulatora i gdy jest wyciek to odprowadza elektrolit na zew.

a mój wężyk jak go nazwałem to wężyk od klimy, który odprowadza wodę kiedyś został wyrwany z pod osłony termicznej i tak został dyndać

dołączam zdjęcia gdzie ma być on wpięty dla potomnych:

 

thumb_hosting_zdjec_1371934757__w3.jpg thumb_hosting_zdjec_1371934828__w4.jpg thumb_hosting_zdjec_1371934865__w4a.jpg

 

myślę że możemy zamknąć ten temat.

 

Drugi temat tak przy okazji: w moim przypadku denerwowało mnie dziwne przerywane buczenie podczas jazdy najlepiej słyszalne przy prędkości 50-70 km/h powyżej milkło lub zagłuszał silnik.

U mnie stwierdzono uszkodzenie łożyska pół osi .jak by nie wymienić to prowadzi do poważniejszej awarii.

Pozdro dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!