Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj podczas solidnych opadów deszczu, Megane przywitała mnie choinką na licznku, brakiem wspomagania, włączonymi kierunkowskazami, błędem electronic fault i włączonymi wycieraczkami. Nie dało się też wyłączyć silnika. Pod maską widzę oczywiście zalany UPC i odpływ z którego woda leci wprost na jego obudowę.

Jak zabrać się do osuszania skrzynki bezpieczników? używać suszarki? i jak to cholerstwo UPC zabezpieczyć? folią? czy macie jakieś inne patenty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, chciałbym opisać sytuację bo może to ma znaczenie, może nie ma.

W czwartek rano wsiadam do auta, padł aku, nie wiem jak mogłem zostawić światła, że nie było sygnału, nie wiem.

Podłączyłem aku do ładowania w piątek rano podłączam, gra gitara, jedyne problemy to to że jak potem wyczytałem w skrzynce z bezpiecznikami dobiegało jakieś małe wycie oraz pojawiła się usterka check indiection. Autem przejechałem jakieś 10 km po mieście.

W sobotę przejechałem autem trasę ok 200 km bez problemu.

W pon rano wsiadam do auta, nie odpala tylko pojawia się komunikat Electronic Fault.

Od razu dodam, że problemy zaczęły się po włożeniu ponownie naładowanego akumulatora.

Jakieś rady?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, było fajnie, spokojnie do czasu. Z dwa tygodnie temu umyłem samochód na myjni bezdotykowej do tej pory żadnych problemów. Od umycia samochód raz widzi a raz nie widzi karty. Po prostu na liczniku card not detected, jednak kilka razy nacisnę start bez wyjmowania karty i paliła. Dzisiaj kupiłem spray typu kontakt, więc jazda od razu do bezpieczników pod maską. Pierwsze co widzę to pełno nalotu na wtyczkach i pinach. Zapsikałem to wszystko i po chwili próba odpalenia - niepowodzenie :/ Meganka włącza zapłon i po chwili pika dwukrotnie z załączonymi kontrolkami Immobilizer, STOP i injection fault. Silnik nie kręci. Próbowałem odpinać, podpinać ponownie ale z marnym skutkiem. Do tego laptop z Maxiecu przestał łączyć się ze sterownikiem silnika. Co robić? Bardzo proszę o poradę. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz nie widzi karty.

Oczywiście baterie wymieniłeś?

Dzisiaj kupiłem spray typu kontakt

Jaki spray? Czy porządnej firmy za "grube pieniądze"? Żeby wyczyścić i mieć efekt musisz np. cytat: "Najlepiej spray KONTAKT 60 w celu rozpuszczenia tlenków i innych osadów. Następnie przemyć preparatem KONTAKT WL który zmywa wszelkie pozostałości po rozpuszczonych tlenkach, a w celu pokrycia styków powłoką ochronną należy użyć preparatu KONTAKT 61 i czekamy aż wyschnie"

Prawdopodobnie tym sprayem zepsułeś bardziej, ewentualnie nie poczekałeś aż wyschnie -jak mocno napsikałeś to we wnękach zostało pełno preparatu bo nie ma gdzie uciec. Jeżeli miałeś wszystko zaśniedziałe, to licz się z tym, że do wymiany będziesz miał moduł UPC.

Na twoim miejscu wymontował bym moduł i go otworzył (zamknięty jest na kilka zatrzasków) i zobaczył co tam jest grane w środku. Jeżeli wszystko będzie już suche i dalej nic to niestety raczej kupuj moduł.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki spray? Czy porządnej firmy za "grube pieniądze"?

Spray Motip do czyszczenia styków elektrycznych

Prawdopodobnie tym sprayem zepsułeś bardziej, ewentualnie nie poczekałeś aż wyschnie -jak mocno napsikałeś to we wnękach zostało pełno preparatu bo nie ma gdzie uciec. Jeżeli miałeś wszystko zaśniedziałe, to licz się z tym, że do wymiany będziesz miał moduł UPC.

Ojciec to robił :( Twierdzi że nie nalał tego dużo, bo zanim doszedłem do auta to On zdążył już wyciągnąć wtyczki, zapsikać wszystko tym sprayem, złożyć i próbować odpalać (wsadził kartę i nacisnął START/STOP) :( Podejrzewam że mógł coś spalić a najbardziej właśnie ten moduł UPC :unsure: Ale tak to jest jak chce się być najmądrzejszym a nie ma się pojęcia nawet o tym żeby odpiąć akumulator :bash:

Na twoim miejscu wymontował bym moduł i go otworzył (zamknięty jest na kilka zatrzasków) i zobaczył co tam jest grane w środku. Jeżeli wszystko będzie już suche i dalej nic to niestety raczej kupuj moduł.

Wysuszyć to co napsikałeś i powinno zadziałać

Po około 2 godzinach poszedłem do auta, moduł suchutki w środku. Na zapłonie dodatkowo włącza się na maksa wentylator chłodnicy. Może kostki P1 Blue lub PPM1 BLACK są uszkodzone? Albo bezpiecznik F1 lub F3 przy klemie akumulatora (oby tak było...)?

Na noc odpiąłem akumulator, tak na wszelki wypadek :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi wentylator chłodnicy to z tego co pamiętam najczęstszą przyczyną jest brak zasilania modułu UPC (albo +, albo brak masy). Tak jak pisał cinas sprawdź kable czy się nie przerwały.

Tak na pocieszenie co do kontaktu przeczytaj post #13 :) Mój odnośnik

 

Dodano: 20 lut 2017 - 23:41

Post #6 Mój odnośnik

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i przekaźniki sprawdzone. Najgorze jest to że nie miałem żadnej naklejki odnośnie wersji tego modułu. Kupiłem dzisiaj na złomie z wersji 5D 1.5 dci czyli takiej jak mam. Na cale szczęście pasuje i wszystko działa :) Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

 

Dodano: 21 lut 2017 - 16:07

Wyświetl postUżytkownik marek789 dnia 20 luty 2017 - 17:33 napisał

raz nie widzi karty.

Oczywiście baterie wymieniłeś?

Samochód powinien bez baterii zapalić z tego co wiem. Bateria była wymieniona z 3 miesiące temu. Blokada drzwi z karty działa bez problemu więc raczej to nie to. Wkładam do czytnika i czasem złapię za pierwszym razem a zazwyczaj za którymś z kolei. Dodatkowo czasem podczas jazdy wyświetla się komunikat Card not detected. Czy możliwe jest uszkodzenie czytnika? Kartę chciałbym naprawiać w ostateczności. Mam niestety tylko jedną :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód powinien bez baterii zapalić z tego co wiem.

Myślałem, że masz hands free i nie widzi wyciągniętej karty. Tutaj może być i karta winna i czytnik i moduł UCH. Skoro miałeś zaśniedziały moduł UPC to może sprawdź jak wyglądają styki w module UCH w kabinie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad kupnem używanej i nowego czystego transpondera. Jest możliwość dodania takiej karty z pomocą elma i maxiecu? Co z obecną kartą? Będę też musiał wymienić ten transponder jak będę chciał od nowa przyuczyć dwie karty?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie ponieważ możliwe, że coś mam również z elektroniką. Otóż problem objawia się tak, że jakiś czas temu przestało działać sterowanie lewą tylną szybą. Później do tego dołączyła prawa tylna. Następnie odziwo lewa zaczęła działać chociaż różnie to bywa (raz działa dobrze a raz przerywa). Teraz przestały działać światła wsteczne. Sprawdzony czujnik w skrzyni biegów - dobry. Bezpieczniki - dobre. Gdzie dalej szukać?

NO I STAŁO SIĘ

 

Pisząc ten post powyżej wszystko było w miarę ok tzn. palił, jeździł poza tymi drobnymi awariami. Niestety jak wieczorem zszedłem do samochodu to ...... cisza...nie odpala, nie słychać rozrusznika, nie pokazuje świecy żarowej że się nagrzewa. Oczywiście komunikat Electronic Fault. Jest jakiś sposób żeby go odpalić w warunkach parkingowych czy zostaje laweta? POMOCY...auto stoi pod moja pracą a ja jestem uziemiony.

 

Dodam tylko, że wczoraj dosyć mocno padało. Wskazówką może być fakt, że w ciągu kilku miesięcy dwa razy przepalił mi się bezpiecznik w skrzynce koło akumulatora. Wtedy objawem była również cisza i brak reakcji na start/stop. Ale teraz ten bezpiecznik jest cały.

Edytowane przez lukasz-stargard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia bezpieczników + odkręcenie i wyczyszczenie pinów i złącz w skrzynce UPC pod maską. Komplet kluczy + spray typu kontakt i z zalanym UPC poradzisz sobie na miejscu, jeśli to problem z UCH w kabinie, to bez lawety się pewnie nie obejdzie.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!