Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś dziwnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Kupiłem megane 1.4 96.Była u mechanika gdzie dokonano drobnych blacharskich napraw, wróciłem autkiem do domu, wszystko działało jak należy. Mechanik powiedział, że, akumulator to zgon totalny. Odpaliliśmy za pomocą kabli od innego akumulatora. Na drugi dzień Wymieniłem akumulator na nowy i teraz nie mogę odpalić auta. Pokazuje mi się migająca kontrolka /// . Rozrusznik się kręci, nie działają kierunkowskazy i awaryjne światła. Nie widzę też diody od imobilajzera. Nie znaj jeszcze tego auta nawet nie wiem gdzie powinna być ta dioda. Co padło? Czy komuś przydarzyło się coś takiego ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kontrloka elektronicznego systemu sterowania. Zapala się gdy jest coś z systemem wtryskowo-zapłonowm. Powinna się zaświecić na chwilkę (około 3 sek. ) przy włączeniu zapłonu i potem zgasnąć. Co do diody od imobilaisera to masz po środku wskaźników nad prędkościomierzem - czerwona.

Jak mruga to się nie wyłączył imobilaiser. Też powinna się zaświecić i potem zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dioda od imobilajzera się nie pali, miga tylko ten symbol ///.

Dowiedziałam się ze czas kodu jest ograniczony. Po każdym odcięciu zasilania trwającym ponad 10 minut kod jest usuwany z pamięci układu i konieczne jest jego ponowne wprowadzenie. Tylko, że, je nie znam tego kodu :mrgreen: Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Tylko, że, je nie znam tego kodu :mrgreen: Co robić?

Udać się do ASO z dowodem rejestracyjnym i numerem VIN - tam podadzą.

Spisz sobie numer z naklejki z prawego słupka między drzwiami lub tam gdzie masz koło zapasowe jeśli nie ma na słupku - nie pomyl się ;-)

Możesz też ścignąć poprzedniego właściciela o ten numer :!:

Jak ta diodka od imobila nie mruga to i tak kod ci nic nie da bo on jest wprowadzany przez liczenie mrugnięć tej diodki :)

Odłącz jeszcze raz akumulator i po chwili podłacz znowu.

Posprawdzaj podłączenia przewodów w komorze silnika. Przewody na świecach od cewek od silniczka krokowego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem raz jeszcze akumulator. Sprawdziłem przewody i nic dioda dalej się nie zapala. Pytałem mechanika co jest grane, powiedział ze jest taki bezpiecznik który wyskakuje jak się w coś przywali i on mógł wyskoczyć przypadkiem i trzeba go tylko wcisnąć ale w podanym miejscu koło kielicha nie ma czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest coś takiego i różnie się nazywa "włącznik/wyłącznik stukowy" wyłącznik bezwładnościowy - odpowiedzialny jest za odcięcie dopływu paliwa do układu wtyskowego silnika w przypadku uderzenia auta w przeszkodę czyli wypadku. Powinien być koło czarnej skrzynki z bezbiecznikami w komorze silnika przed zbiorniczkiem wyrównawczym z płynem chłodzącym. Jak stoisz przodem do auta to ta skrzynka jest po prawej stronie i obok tej skrzynki ciutkę w lewo do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!