Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaryjne otwrcie klapy bagażnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Od piątku 22-06-2013 zmagam się z zatrzaśniętym na głucho bagażnikiem w megance kombi z 2006 roku. Problem pojawił się przy otwarciu samochodu. Słychać odgłos otwieranych zamków drzwi ale zamek w bagażniku jest cichy i nie "strzela". Około 1,5 roku temu była wymieniana cała klapa bagażnika po kolizji "parkingowej". Szukałem sposobu na forum ale wszystkie działają gdy immo "strzeli" zamkiem. U mnie ten biały przełącznik siedzi jak zamurowany i nie mogę za chiny go ruszyć a nie chcę czegoś urwać jak pociągnę za mocno. Wcześniejszy objaw nadchodzących problemów to zatrzymanie pracy wycieraczki tylnej. Postanowiła przestać działać od tak z dnia na dzień około tygodnia wcześniej. Niestety wtedy nie miałem czasu zająć się samochodem a teraz zbieram tego plony. Dodatkowo przed wystąpieniem usterki po deszczu wyciekła mi woda z klapy z dziury tam gdzie jest zaczep zamka. Czyli podejrzewam, że gdzieś ginie prąd i nie otwiera zamka.

Teraz pytanie z mojej strony czy jest jakiś sposób na otworzenie tego ch*******o bagażnika abym mógł zdiagnozować wiązkę kabli idącą do klapy? Czy może muszę wybebeszyć tapicerkę i fizycznie odkręcić zamek aby móc dobrać się do wiązki?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za tak długi czas odpowiedzi.

Z tematem wymienionym wyżej zapoznałem się wcześniej ale u mnie nie chciał odskoczyć ten biały cyngielek. Okazało się, że podlazł tam kawałek wióra i ciężko było go ruszyć. Po przełamaniu otwieranie awaryjne działa jak należy.

W moim przypadku przełamane były 3 kableki które powodowały ten cały cyrk. Lutownica i trochę pracy rozwiązały problemi w zarówno wycieraczka, klapa jak i podświetlenie tablicy rejestracyjnej działa jak należy.

 

Dziękuję za odpowiedzi i uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!