Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciśnienie w ukaładzie klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolegów

Szukałem lecz nie mogę znalęść jakie powiny być przedziały ciśnienia w układzie klimatyzacji przy wyłączonej i załączonej klimatyzacji ?

Pytam się z racji tego że klima w mojej megi się załacza lecz wogole nie chłodzi była, nabijana jakieś dwa miesiące temu .

Posiadam interfejs diagnostyczny .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to reguły - zależy od bardzo wielu czynników. Czujnik ciśnienia jest ustawiony tak że poniżej 2 barów lub powyżej 19 barów wyłącza sprężarkę .Więc prawidłowe ciśnienie musi znajdować się pomiędzy tymi wartościami.Z moich obserwacji - to przy temperaturze powietrza 25 stopni na wyłączonej sprężarce mam 6 barów a po uruchomieniu silnika w zależności od obrotów silnika do 14 barów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co może wskazywać zwiększone ciśnienie podczas pracy klimatyzacji? W zeszłym roku uszczeliniłem układ klimatyzacji, podczas wakacji bardzo dobrze chlodził.

Ostatnie dni są bardzo ciepłe (25c) na mojej zimnej północy i zauważyłem, że wentylator często pracuje na drugim biegu na postoju. Dzisiaj zmierzyłem ciśnienie w układzie i na wyłączonej klimie mam 6 bar, podczas włączonej - zależnie od nadmuchu 19 bar na wolnych obrotach, a podczas wyższych obrotów pojawiała się nawet wartość 22. Ponieważ mam laptopa od CLIPa ze słabym akumulatorem nie mogłem zaobserwować co się dzieje z ciśnieniem podczas jazdy.

 

W zeszłym roku nie zaobserwowałem zbyt częstej pracy wentylatora chłodnicy na drugim biegu. Czynnika ubywa czy pop prostu w komorze silnika robi się za gorąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

safran, czy udało Ci się rozwiązać problem.

Ja dzisiaj mam ciśnienie w załączonym układzie na poziomie 20 bar.

Nie wiem czy to wina czujnika, czy coś innego.

Jak było u ciebie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A u mnie z klimatyzacją cyrki.

Nie odpisywałem wcześniej, bo ciśnienie w kłamie miałem 0 - rozciekła się chłodnica wody i żeby na szybko auto naprawić wymontowalem cały zestaw z pojazdu ze złomu.

Czynnika klimatyzacji nie uzupełniłem, bo jakoś nie było po drodze do warsztatu z dobrymi cenami. Poza tym klimy w Szkocji za bardzo nie brakuje - sorry, taki mamy klimat!

Trzy miesiące temu podczas przeglądu do rejestracji poprosiłem o napełnienie klimy i od tego czasu chłodzi.

Wczoraj pani sanfran zameldowała mi "dziwnych rzeczach" na wyswietlaczu więc zobaczyłem błędy ABS, ręcznego i skrzyni biegów. Przewidywałem, co to moze być i po podpięciu CLIPa się nie okazało, ze mam rację: skorodowało mocowanie lewego przedniego czujnika ABS i komputer zwariował.

Przy okazji sprawdziłem cisnienie w klimie: dalej jest wysokie, jak było. Trudno. Taki jego urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!