Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny powód rozładowywania się akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z akumulatorem i chyba z dodatkowym światłem stopu z tyłu scenica. Mianowicie przez zimę mało jeździłem, bo posiadam jeszcze służbowego opla no i akumulator w scenicu się rozładował (normalka). Po naładowaniu przejechałem się raz do miasta i po powrocie przestało działać dodatkowe tylne światło stop. Pomyślałem, że pewnie się spaliła żarówka, ale nie przejąłem się tym zbytnio, bo nie jest ona obowiązkowa. Po kilkunastu dniach odpalam wóz, a tu kicha - nie odpala. Podłączyłem pod drugiego i poszło. Po dwóch dniach to samo - musiałem podpiąć się pod opla żeby odpalić. Po przyjeździe wkurzyłem się i chciałem sprawdzić, co jest nie tak. Ładowanie jest w normie - 13,8 V. Natomiast z natężeniem jest już nieciekawie i to podczas zgaszonego scenica. Podpiąłem miernik szeregowo i cały czas mi pokazuje 1,06 A!!! Coś mi żre prąd, tylko co? Odpiąłem radio - to samo. Coś mnie tknęło żeby wyciągnąć żarówkę z nieświecącego dodatkowego stopu. Wyciągnąłem i...pokazuje mi 0,21 A. Dlaczego akurat żarówka była powodem tego podwyższenia natężenia? Zwarcia nie było na niej, bo jest przecież spalona - nie świeci. Chociaż patrzyłem na pręciki w środku niej i żadnego przerwania nie znalazłem. Co tu mogło być powodem tej sytuacji? Nie wiem, czy podłączyć nową żarówkę, żeby nie było tego samego problemu. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!