Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja sama załącza się i wyłącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z klimatyzacją w Megane Scenic. Klimatyzacja sama załącza się i wyłącza. Robi to czysto losowo. Wymieniona była chłodnica, która była uszkodzona, czujnik ciśnienia (presostat). Wymieniony został również panel nawiewu (co prawda na używany). Przekaźnik z klimatyzacji zamieniony miejscami z drugim. Problem jest następujący. Załączam klimatyzację i klimatyzacja działa. Po chwili klimatyzacja sama wyłączy się, za chwilę załączy się. Jeśli się wyłączy czasami wystarczy przekręcić pokrętło nawiewu z dwójki na czwórkę i zacznie działać. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, ponieważ zaczynają kończyć się pomysły. Może ktoś miał podobny problem i mógłby się podzielić rozwiązaniem byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, ponieważ zaczynają kończyć się pomysły. Może ktoś miał podobny problem i mógłby się podzielić rozwiązaniem byłbym bardzo wdzięczny.

Jak chłodzisz piwo w lodówce to też cały czas kompresor działa?

Sprężarka działa okresowo, a nie stale, jak zmienisz siłę nawiewu to automatycznie podajesz większą ilość powietrza, która ma być schłodzona. Tak ma być i nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyraziłem się nie precyzyjnie. U mnie dioda A/C z panelu ogrzewania zapala się po włączeniu guzika. Klimatyzacja działa. Po 30 sekundach dioda gaśnie klimatyzacja się wyłącza. 5 sekund później dioda zapala się o sprężarka załącza się. Do tej pory dioda świeciła się cały czas. A o tym iż sprężarka działa okresowo to ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowaną kontrolkę sprężarki więc wiem kiedy pracuje, przez cały ubiegły rok tylko raz mi się rozłączyła sprężarka w czasie jazdy przy 35 stopniowym upale w mieście (za duże ciśnienie) .Więc nie piszcie że sprężarka w samochodzie pracuje cyklicznie, jeżeli wszystko jest sprawne(naprawdę to nie lodówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A próbowałeś sprawdzić połączenia przewodów na panelu? Ta dioda to tylko sygnalizacja dla kierowcy że włączył klimę. Ona gaśnie przy wciśniętym przycisku jeśli ustawisz nawiew na "0". Może gdzieś zwiera przewód i stąd takie numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!