Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sposób na zamarzające zamki i uszczelki drzw


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie z tym radzicie, macie jakieś złote środki. Uszczelki to popsikałem "Martyną"- wazelina w sprayu i jest OK, ale zamek w klapie nie daje mi spokoju. Szukam jakiegoś trwalszego rozwiązania typu: wymontować, przeczyścić, przesmarować, zamontować i zapomnieć o problemie.

Ale czym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję środek "Preparat do uszczelek Car Jack". Jak posmaruję w listopadzie to wystarcza zazwyczaj do końca zimy. Dodam od siebie, że warto smarować nie tylko na niskie temp. ale też w lecie bo zbyt wysokie temp. też niszczą nasze uszczelki - ja tak robię.

Na zamki polecam centralny i nie ma problema ;-)

A tak poważnie to radzę dowolny środek co wypiera wilgoć i wodę i przy okazji smaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

ja wlasnie dzisiaj (bo zapowiaja mrozy za kilka dni) wypucowalem i nasmarowalem preparatem "Gummy protection" uszczelki drzwi, pod maska dwie uszczelki i elementy gumowe ochraniajace przewody przy drzwiach bocznych i tylnej klapie.

Preparat jest na bazie silikonu chyba ale pisza na nim, ze to pochodne ropy itp. Guma po przeczyszczeniu tym (wlasciwie popsiakaniu, bo jest to w sprayu) wyglada elegancko i jest mienciutka :mrgreen:. Takie preparaty sa w marketach po 8 zlotych, ja kurna kupilem za 15 :evil: Wrrrr :)

 

Osobicie wolalbym taki preparat w sztyfcie (podobno sa takie) - to spray plus szmatka to dosc brudna dlubaninka. Na wszystkie uszczelki, a porzadnie je wysmarowalem, zuzylem moze z 1/3 - 1/2 z 300 ml sprayu.

 

Mi uszczelki tez nie przymarzaja specjalnie, ale czasem jak jest duzo sniegu slysze jak sie odklejaja podczas otwierania drzwi. Irytuje mnie to, to je przesmarowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamki polecam centralny i nie ma problema

Siłownik unosi zapadkę, ale przymarza mi przycisk w tej klapie (kombi).

 

Już którąś zime z rzędu na takie przypadki oraz także cylinderki zamków stosuje nic innego jak koncentrat płynu do spryskiwaczy np do -60 a trafiają sie nawet do -80. Nigdy mnie nie zawiodło, trzeba tylko pamietać aby po myciu potraktować na nowo wszystkie punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spryskuję wazeliną rozpuszczoną z benzyną ekstrakcyjną zawsze po umyciu autka nie przymarza nie zamarza. Tak samo traktuję otwory zamków choć ich nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!