Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o pomoc z UCH lub IMMO?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chce powiedzieć że przeszukałem forum to oraz inne i powiedzmy że wiem co czego jest przyczyną ALE.

 

Megane I 1.9 D 1999r, UCH jednopłytkowa. Pewnego dnia auta nie dało się otworzyć przyciskiem w kluczyku (baterie są ok sprawdziłem), po dostaniu się do środka okazało się że : kontrolka immo cały czas miga, gdy drzwi kierowcy otwarte miga szybciej. Nie działa lewa szyba, kierunkowskazy, awaryjne, lampki w suficie oraz zamykanie drzwi od środka przyciskiem na konsoli. Ponieważ było już późno zostawiłem to na drugi dzień. Rano wsiadłem do auta, klikając pilotem chyba udało się rozłączyc immo bo auto odpalióo, przejechałem się kawałek, wszystkie rzeczy które powyżej wypisałem dalej nie działały. Po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia, okazało się że immo w ogóle przestało działac, kontrolka przestała mrugać na amen! Auto zaciągnąłem do garażu i zacząłem sprawdzać: bezpieczniki w 100% są ok, UCH wygląda na to że jest ok, pompa paliwa nie podaje paliwa (prawdopodobnie immo ją odcieło) . I teraz pytania:

1. Od czego zacząć naprawę?

2. Szukać nowego UCH z tymi samymi numerami?

3. Czy UCH ma związek z tym że immo przestało działać?

4. Może komputer silnika?

5. Gdzie znajduje się moduł od otwierania drzwi bo pod lampkami w suficie go nie ma?

6. Czy da się jakoś przy pętli zmostkowac ktores piny żeby ominąć immo?

 

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi bo już naprawde opadam z sił :(

Pozdrawiam

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

Tomik

Edytowane przez JokerSRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1999 rok to powinna być po lifcie ,wtedy centralny i immo jest w UCH.Może ci dostała się wilgoć do niego .Proponuję zacząć od wymontowania UCH wysuszeniu ,sprawdzeniu wzrokowym czy nie ma śladów upalenia ścieżek.A po całym zabiegu synchronizację kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go wymontowałem, wygląda w porządku. Zrobie to jeszcze raz, wyciągne i wysusze na słońcu, ale wydaje mi się że dalej nic z tego :(

 

 

Powiedzmy że go wysuszyłem i sprawdziłem, czy po podłączeniu lampka immo powinna zacząć mrugać czy trzeba ją jakoś "ożywić" ?

Edytowane przez JokerSRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia UCH zgodny z numerami ale bez immo, będzie z tym problem aby to współgrało?

 

Dodano: 30 cze 2013 - 20:33

Sprawa dalej sie ciągnie, otóż skonsultowałem się ze swoim mechanikiem i oprócz UCH (gdybym kupił bez immo) trzeba wyczyścić również sterownik silnika z immo. Stąd pytanie: lepiej kupić UCH bez immo i wysyłać kompa na wyczyszczenie czy poszukać UCH z immo i bawić się w kodowanie itp ? Oczywiście istnieje możliwość żepadło immo właśnie na sterowniku silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację i jak się okazało padły mi bezpieczniki, które znajdują się w skrzyneczce za akumulatorem w podszybiu po prostu dostała się tam wilgoć. Skończyło się na wymianie tej skrzyneczki za 50zł plus bezpieczniki 30zł i wszystko wróciło do normy. Radziłbym najpierw sprawdzić to bo też straszyli mnie ogromnymi kosztami elektrycy magicy a skończyło się na strachu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście istnieje możliwość żepadło immo właśnie na sterowniku silnika...

JokerSRS - pierwsza sprawa gdyby tak było to nie działał by Ci tylko immo pozostałe problemy to UCH.

Miejsce o którym mówi Bartosz lubi moknąć na pewno warto to sprawdzić

co do zakupu - nie myślałeś żeby znaleźć komplet UCH + komputer + obudowy kluczyków (dwie), same groty od swojego przełożysz dzięki czemu nie będzie trzeba kombinować z zamkami i stacyjką.

 

i dla rozjaśnienia:

pyt 2: z takimi samymi lub wyższymi

pyt 3: najprawdopodobniej tak

pyt 4: może ale jak już pisałem pozostałe problemy wskazują na UCH

pyt 5: ten moduł jest w podsufitce tylko w wersji na podczerwień

pyt 6: nie, ta pętla to tylko antena - interpretacja to kompetencje do spółki UCH i komputera

 

ad zakup UCH: najczęstsza praktyka to kupić samo UCH bez immo ale wtedy należy wyczyścić swój komputer z immo (wysyłasz płacisz wraca), kodowanie immo w komputerze to bardzo trudny temat

Edytowane przez Piok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7703297929 S108502300B

Już zakupione :)

 

Jutro będe sprawdzał bezpieczniki za akumulatorem bo powiem szczerze, nawet nie zaglądałem za aku... nie spodziewałem się w ogóle że tam coś jeszcze jest ...

Piok : dzięki za odpowiedzi, myślałem o tym żeby zakupić cały komplet, ale jak już będe miał UCH to wyśle swój sterownik do wyczyszczenia. Byłbym wdzięczny jakbyś podał mi jakiś namiar w razie czego. U siebie w mieście mam magików ale są na urlopie także nie jestem w stanie powiedzieć czy tego sie podejmą.

Edytowane przez JokerSRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!