Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczny dźwięk na obciążonym silniku


michal.kania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam w sumie niewielki problem ale jest on bardzo irytujący.

Silnik w mojej Megance III 1.9 Dci 130KM na biegu jałowym, po dodaniu gazu nawet do 3,5-4k obrotów pracuje idealnie, nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków.

Natomiast pod naprawde dużym obciązeniem (przyspieszając maksymalnie na obojętnie którym biegu) zaczyna wydawać metaliczny dźwięk.

Dźwięk ten jest cichy, słychać go przy wyłączonym radiu i klimie i przypomina dźwięk nakrętki wrzuconej do metalowego pudełka.

Samochód przyspiesza idealnie, nie muli ani nie dymi - wykluczyłem turbinę. Spala normalne ilości paliwa.

Sprawdziłem też osłony termiczne przy silniku i całym wydechu - zero dźwięku - nie obijają się.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja w Polonezie(monowtrysk) mam podobny problem.Unikam tego przez trochę "równiejsze "dodawanie gazu.Jak sądzę jest to związane z potocznym określeniem"dzwonienie zaworów".Pierwszy lepszy opis z wyszukiwarki http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-przyczyna-dzwonienia-zaworow,nId,776059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale jeżeli rozmawiamy o dzwoniących zaworach i spalaniu stukowym to mamy na myśli silniki benzynowe. Tak przynajmniej wynika z linka który dodałeś. Ja ma silnik diesla. Poza tym problem pojawił się niedawno. Stosuje też wysokiej jakości paliwo - Vervę. Dźwięk też bardziej przypomina odkręconą część, bo nie nasila się wraz ze wzrostem prędkości obrotowej tylko jest jednostajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jeszcze nie był zmieniany, więc to też nie to. Byłem z tym u mechanika. Pooglądał silnik, wydech itd. i stwierdził że jest to raczej jakaś drobnostka bo nie ma żadnych przesłanek co do uszkodzenia silnika - ma odpowiednią moc, nie dymi, żadnych problemów ze sprzęgłem, skrzynią czy też całym osprzętem. Będę u mechanika jeszcze w czwartek bo mam do wymiany łącznik stabilizatora, to spróbuje ściągnąć osłone silnika może uda się coś jeszcze zobaczyć. Pisałem na forum, bo myślałem że ktoś się kiedyś z podobnym problemem spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jest to coś w tym stylu, bo wskazywałoby to na fakt iż jest mniej poważne. Jade do mechanika w czwartek i zobaczymy co wymyślimy. Jak znajde rozwiązanie to się z chęcią podziele. Tymczasem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam wersję Coupe i również słyszę ten dźwięk dokładnie w takich samych sytuacjach - gdy pod obciążeniem (np. wyprzedzanie) wdepnę mocniej pedał gazu - silnik 1.9 dCi, 130KM (silnik chodzi normalnie, tankuje na BP), wydaje mi się że to normalne... może po prostu wcześniej nie słyszałeś tego dźwięku bo zawsze było coś włączone, np. raz radio, raz klima albo obydwa razem :) Bądź co bądź, gdybyś znalazł rozwiązanie to byłbym wdzięczny za opisanie usterki (jeśli takowa istnieje) :)

Edytowane przez mikhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u mechanika ostatnio i w sumie nic nie znaleźliśmy co by mogło powodować ten dźwięk. Odkryłem też, że tak w zasadzie ten dźwięk pojawia się tylko pod obciążeniem i przy mocno rozgrzanym silniku (jeżeli jest tylko jedna kreseczka na liczniku temperatury, to nie ma dźwięku). Myślę że może to być dźwięk związany z wydechem (bo jak rozgrzane auto postoi jakąś godzinę, silnik nie do końca się wychłodzi to dźwięku też nie ma, a domyślam się że wtedy wydech się w większości wychłodzi bo jest najcieńszy i jest najniżej). FAP to też nie jest, bo u mnie go nie ma fabrycznie. Ale pocieszyliście mnie że ktoś ma podobną systuację i nic wielkiego się nie dzieje. Oczywiście jak odkryję coś nowego to dam znać. Tymczasem pozdrowienia.

Edytowane przez michal.kania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Ostatnio również zauważyłem u siebie podobny dźwięk przy przyspieszeniu tak w okolicach 3 tyś obrotów. Na postoju nic nie słychać tylko jak jadę i tylko w tym zakresie obrotów. Jak mi się uda to nagram i wrzucę.Mam pytanie czy to coś poważnego czy tak jak wyżej tylko tłumik, jeździć się nie przejmować. Megane 2 pH2 1.9 dci 130 hp.

Dnia 8.08.2017 o 22:34, damian2011 napisał:

 

wstępna diagnoza mechanika nic poważnego urwane zaczepy przy tłumiku czy katalizatorze jakoś tak .W przyszłym tygodniu idzie do naprawy. 

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mechanik jednak sprawdził,że to poduszka górna silnika gdyż zaglądał pod spód auta i wieszaki całe .Poduchę górna wymieniłem i dalej to samo wymienię jeszcze łapę do tej poduchy podajże o nr. 8200103263  nagrałem również film możne podpowiecie skąd ten dźwięk słyszalny w okolicach 3tyś obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeździłem dalej nić nie robiąć i zapomniałem o problemie który zniknął,ale niestety pojawił się gwizd mechanik na ucho stwierdził turbinę, nadmieniam,że przyspiesza bardzo ładnie oleju raczej nie bierze brak innych dolegliwości oprócz gwizdu jak silnik zimny to mam wrażenie iż gwizd bardziej słyszalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!