Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wiecznie swiecace sie swiatla hamowania.


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze swiatlami hamowania bo zapalaja sie w chwili zapalenia swiatel mijania i nie nie ma zadnej roznicy gdy sie nacisnie pedal hamulce i nie gasna.NIe moge samochodem jezdzic z tego powodu a w poniedzialek czeka mnie ponad 80 mil do przejechania i nie wiem jak to naprawic i gdzie tego szukac.Prosze o wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujnik przy pedale hamulca sprawdziles? Nie wiem jaka masz megi, wiec trudno powiedziec czy masz taki sam jak ja.. u mnie jak sie czujnik zacial to tez pokazywal caly czas zapalone swiatla stopu. Jesli wyjmiesz czujnik to bedzie tam jakby regulacja skoku czujnika.. albo najprosciej sprawdz sam czujnik

Dobrzy spece w gdansku sa w renault car albo dowolny elelktryk samochodowy (na slowackiego jest 1 co zaklada alarmy, ale mysle, ze z tym sobie tez poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki karolaa. Ja mam meganke cupe 5 drzwiowa z 98 i mam ja od 2 miesiecy.Nie zagladalem do niej jeszcze i mam problem bo nie mieszkam juz w polsce i chce to sam naprawic bo angole ciagna taka za male usterki,ze szkodami do nich latac.Swiatla stopu dzialaja normalnie,a jak tylko wlacze swiatla samochodowe to z miejscawlaczaja sie swiatla stopu.

 

[ Dodano: 2007-12-15, 12:08 ]

a co to masowanie lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

danielosss ma rację, miałem problem następujący - przy włączonym kierunku po naciśnięciu hamulca - kierunku gasły, puszczałem ham - działały, "spcjaliści" twierdzili że to jakiś przełącznik zespolony czy coś (kupa kasy) - znajomy podpowiedział o masie, podjechałem do tego samego mecha co twierdził że to ten przełącznik, jak powiedziałem o masie to się naburmuszył że nie wiedział, oczyścił styki i cool, wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam mam taki sam problem, moze glupie pytanie ale o jakie styki chodzi? bo we wszystkich trzech swiatlach hamowania jest ten sam problem, wiec we wszystkich nie stykaly by styki?

Zauwazylem też, że jak mam np wlaczone swiatla postojowe i nacisne pedal hamulca to zapalaja sie kontrolki na, abs i itd cala procedura jak bym przekrecil kluczyc mimo ze nie ma go w stacyjce

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w pierwszej kolejności sprawdźcie czy z tyłu w lampie macie żarówkę od stop/pozycja z dwoma "drutami" czy z jednym, ponieważ w przypadku włożenia żarówki z jednym "drutem" pali się cały czas stop ten na szybie i na wyłączonych światłach w środku zapala się podświeltenie po naciśnięciu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dostań się do lamp i sprawdź czy przy poruszaniu kostką od lamp problem nie ustępuje. Prawdopodobnie problem występuje przez brak masy. U niektórych pomaga zwykłe przeszlifowanie styków papierem ściernym, u mnie musiałem pogrubić pin masy kilkoma kroplami cyny. Problem ustąpił. Polecam w pierwszej kolejności wykonać to, co napisałem w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

MEGI I 99r. lift

Podłącze się od razu pod temat, rozumiem że wszystkie braki świateł etc można podpiąć pod to że styki są do czyszczenia (najprawdopodobniej tak jest u mnie) ale jak wyjaśnić że w momencie gdy prawe tylne światło mijania mi zgasło (a ta mała żaróweczka po lewej z jednym stykiem zapłonęła niczym słońce) równocześnie zgasło mi podświetlenie panelu nawiewu (lampka od klimy działa) czy to ma jakiś związek? czy jest jakieś magiczne miejsce gdzie one się łączą?

 

(najdziwniejszym było dla mnie to, gdy mój ojciec zaczął żonglować żarówkami w tylnych światłach ,,bo coś mu się nie podobało" i przestały działać światła wewnętrzne na czujnikach od zamknięcia drzwi)

 

P.S. jeżeli idzie tamtędy zasilanie do zamykania siłowników drzwi to też udzielcie takiej informacji :P

 

Ok w lewej lampie styki były uwalone (masa mianowicie) i z tego faktu w prawym świetle bezpiecznik się przepalił,a prawdopodobnie pod nim było oświetlenie nawiewu. Drzwi nadal w naprawie :D
Edytowane przez blueraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!