Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszkodzona roletka przesuwanego podłokietnika


Rekomendowane odpowiedzi

szukałem pod "roleta, roletka, rolety, roletki" i nic...

roletka się przesuwa, ale od jej wewnętrznej strony wypadła jedna plastikowa czarna prowadnica czy jak to nazwać...

czy ona jest jakoś klejona od spodu do samej roletki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że rolety bardziej służą do zasłaniania szyb, okien.

Widziałem kilka razy przesuwany podłokietnik, ba nawet dotykałem przesuwając, otwierając ale rolety tam nie widziałem :)

Może źle patrzyłem. Może tak dziwnie nazwali jakąś część lub ty ją tak nazywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczki są przyklejone do tej roletki. Właśnie jestem po zabiegu uzupełniania kilku odpadniętych patyczków. Żeby to zrobić musisz wyjąć podłokietnik i zdemontować ruchomą roletkę. Przyklejałem za pomocą kropelki i moim zdaniem trzyma o niebo lepiej niż fabryczny klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to muszę to zrobić bez demontażu, bo jak czytałem o wyjmowaniu go, to... :)

wielkie dzięki za podpowiedź - o ile Ci kropelka nie zżarła plastiku, to też tak zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż jest banalnie prosty, zajmie kilkanaście minut a jakbyś wyjął roletkę to może zauważyłbyś, że kolejne prowadniczki też są już lekko odklejone, np. do połowy. Tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu: schowek do przodu a siedzenia do tyłu i masz na wierzchu dwie śruby na torx do odkręcenia, u dołu schowka. Następnie siedzenia do przodu a schowek do tyłu i masz kolejne cztery takie same śruby - dwie z tyłu i dwie pośrodku.

Odchylasz do tyłu dwa podłokietniki i je ściągasz ciągnąc na boki. Pod nimi są zagłuszki zakrywające dwie kolejne śruby.

Cały podłokietnik unosisz do góry, odchylasz do tyłu, wypinasz wtyczkę i jesteś w domu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu zrobiłem! poszedłem Twoją radą - wykręciłem 6 torxów, "łapy" wyjąłem i całość dźwignąłem do góry. odhaczyłem ten biały plastik zabezpieczający i odchyliłem całość na siedzenie. już nie wykręcałem tych przykrytych śrub ani nie wypinałem wtyczki. a ile tam kurzy było! :)

w sumie przykleiłem 3 długie z samego przodu i jedną połówkę z ostatniego. reszta się mocno trzymała. klej KROPELKA w żelu B)

DZIĘKI! :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI! :)

a plusik dla doradcy za dobrą podpowiedź i merytorycznie wartościowy post gdzie???

Ze swojego nie dajesz, możesz kliknąć jak pomogło.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!