Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy szarpanie przy przyspieszaniu.


mateuszek1406

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w analizie błedów?

Na początek pare faktów:

-auto jezdziło dobrze czasami gdy było gorąco traciło lekko moc i trzeba bylo go dłużej kręcić gdy było rozgrzane by odpalilo.

-od roku jeżdże z odpiętym zaworem EGR( gdy podpinam przy przyspieszaniu zapala się Check i auto przechodzi w tryb serwisowy..) bez niego duzo lepiej jezdziło

-w sobotę w warsztacie wymieniłem rozrząd, filtr paliwa, filtr powietrza, olej, filtr oleju.

-po wymianie w warsztacie podpieli zawór

-gdy odebrałem je odczulem duzy spadek mocy wiec odpiąłem go znowu.

-auto nadal niema mocy a powyżej 3k obr/min szarpie

-odpala bez zarzutów

-wczoraj pokonałem trase 100 km do pracy oprócz braku mocy i szrpania nie zauważyłem innych objawów.

Wczoraj po dotarciu na miejsce postanowiłem sprawdzić czy niema błędów za pomocą DDT 2000. Poniżej zamieszczam błędy jakie mi wyświetlił program.

Chciałbym prosić o pomoc w analizie tych błedów i radę co mogło się stać. Podejrzewam:

-przesunięty rozrząd

-zapchany katalizator

-awaria turbiny:(

Failures_2013-07-14T19-12.xml

Failures_2013-07-14T19-12.html

Edytowane przez mateuszek1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 błędy od przepływomierza - ilość powietrza oraz temperatura powietrza. Sprawdź podłączenie przepływki.

1 błąd od EGRu - jest odłączony więc tak ma być.

1 błąd od elektrozaworu sterującego turbosprężarką. Sprawdź podłączenie zaworku elektryka+podciśneinie. Powinien brzęczeć na odpalonym silniku. Dolny wężyk do pompki vacuum górny do gruszki turbo.

 

Jeśli nie miałeś tego wcześniej to możliwe ze serwis coś spierdzielił lub podmienił......

W razie dodatkowych pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!