Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zniknął symbol tempomatu z deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc

Sytuacja wygląda następująco jadę sobie z uchwyconą prędkością na tempomacie 100 km/h, aż tu nagle:

- znika zielony symbol tempomatu z deski rozdzielczej,

- pojawia się komunikat skontroluj regulator prędkości / skontroluj ogranicznik prędkości,

- pojawia się komunikat skontroluj układ wtrysku paliwa - w kolorze czerwonym

- pojawia się komunikat skontroluj układ wydechowy - w kolorze czerwonym

Auto prowadzę już wciskając pedał gazu. Jadę do diagnostyka, który podłącza do komputera i nie widzi żadnego błędu i nie ma co wyksować.

Zastanawia go dlaczego można odpalić auto bez wciskania sprzęgła oraz po zgaszeniu auta na 1 sekundę mignie symbol zielonego tyempomatu.

Wkłada wykłada kartę i wysyła komunikat z komputera o wykasowania błedów, których nie widzi

Wszystko wraca do normalności pojawia się zielony symbol tempomatu i czerwone komunikaty znikają,. Wyjeżdzą zadowolony ale moje zadowolenie trewa 30 minut :D

Po kilku kilometrach przejechanych na tempomacie ponownie:

- znika zielony symbol tempomatu z deski rozdzielczej,

- pojawia się komunikat skontroluj regulator prędkości / skontroluj ogranicznik prędkości,

- pojawia się komunikat skontroluj układ wtrysku paliwa - w kolorze czerwonym

- pojawia się komunikat skontroluj układ wydechowy - w kolorze czerwonym

i nie wiem co robić pomóżcie co robić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych samochodów tylko clip się nadaje (jak na razie).

Czytając opis sprawdziłbym czujniki nad pedałem sprzęgła i hamulca.

Można je wyjąć i przeczyścić (psiuknąć kontakt sprayem) albo podczas jazdy podciągnąć pedały do siebie i obserwować, czy wtedy błąd się pojawia.

Może to być też inna błahostka, ale wróżę z fusów, nie widząc auta :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym autko zostało podpięte pod kompa ale nie w serwisie, który nie widział żadnego błędu.

Kable z komputera pod maską zostały wypięte i ponownie podłączone.

Jeżdźę na razie i nic się nie pojawia... ciekawe jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Podłączam się do tematu bo widzę, że podobne objawy wystąpiły jak w mojej Megi. Udało mi się to naprawić, znaczy mechanikowi udało się do naprawić.

Zacznijmy od początku.

Jechałem sobie powoli bo droga była nierówna, miałem włączony tempomat/regulator prędkości ale był nieaktywny bo co chwila przyhamowywałem i nagle wyskoczył mi błąd oraz komunikat na "biało":

-skontroluj regulator prędkości / skontroluj ogranicznik prędkości;

a zaraz po nim na "czerwono/pomarańczowo":

-skontroluj układ wtrysku paliwa;

i zapalił się czerwony/pomarańczowy kluczyk.

Nie mogłem używać tempomatu, zielona ikonka zniknęła. Po wyłączeniu i włączeniu silnika tempomat "ożył". Kontrolki i opis błędów pozostały.

Samochód nie stracił mocy, przyspieszał normalnie, komputer wskazywał normalne spalanie chwilowe itd.

Przejechałem po tym wydarzeniu jakieś 150 km na podwyższonych obrotach 2,5-3 tyś. bo stwierdziłem, że jak coś ma się posypać to od razu.

Wtedy wyskoczył mi kolejny błąd na desce rozdzielczej.

Oczywiście jechałem z włączonym tempomatem.

Najpierw tak jak przy poprzednim błędzie najpierw na biało:

-skontroluj regulator prędkości/skontroluj ogranicznik prędkości;

a następnie na czerwono ikona silnika i komunikat:

-skontroluj układ wydechowy;

Tempomat przestał działać... tak jak poprzednio po ponownym uruchomieniu silnika tempomat "ożył".

Pojechałem podłączyć samochód pod komputer...

Wyskoczył błąd p2002-brak filtra DPF, oraz błąd regulatora prędkości... Brak DPF, zastanawiałem się co to może znaczyć.

Mechanik zawyrokował, że wkład mógł już się "skończyć", czyli zapchał się już ceramicznymi (a nie węglowymi cząsteczkami), których już się nie wypali a jedynie można je "wymyć". Najpierw jednak stwierdził, że podniesie auto i zbada przewody w koło DPF...

Oczywiście po podniesieniu auta okazało się, że przewód gumowy był pęknięty i czujnik przekazywał złe odczyty do komputera. Ten gumowy przewód został wymieniony (około 15-20 cm grubościennego, gumowego przewodu), błędy zostały wykasowane i wszystko działa!!

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia.

 

PS. Dodam, że silnik jak i układ wtryskowy jest w 100% sprawny. Filtra cząstek stałych również nie trzeba było myć/wymieniać. Winna całemu zajściu była nieszczelność w przewodzie gumowym. PZDR

Edytowane przez AndrzejM82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!