Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pykający przekaźnik brak iskry i pompa nie regauje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!!

 

po przekopaniu całego forum i zastosowaniu się do porad nic nie pomogło dlatego zakładam nowy temat .

 

A więc tak padła mi skrzynia wjechałem do garażu i za czołem wydobycie silnika i skrzyni.

Po wyjęciu skrzyni i wymianie jej i połączeniu wszystkie wymyłem cały silnik z oleju i komorę silnikową , po zamontowaniu całości w aucie i podpięciu wszystkiego niestety nie odpaliła:(.

 

A teraz objawy pykający przekaźnik równomiernie z pompą paliwa i brak iskry,

1. więc wyczyściłem wszystkie kostki i dalej nic.

2. po naciśnięciu czujnika zderzeniowego słychać jak coś się odzywa przy silniku, a po puszczeniu z powrotem to samo więc próba odpalania była z czujnikiem bez czujnika i na krótko efektu brak,

3. więc kolej na zmianę przekaźnika dalej nic

4. wiec styki bezpieczników wyczyściłem (te przy aku też) efektu brak

5. masa na krótko od akumulatora do silnika nic

6. masa na krótko od akumulatora do kabelka który jest w okolicach silnika też nic

dowiedziałem się że masa sterownika może być problemem ale gdzie ona jest może ktoś wie ???? i powie

 

Czekam na odpowiedzi proszę pisać ile wiecie autko mam na podwórku u babci a teraz urlop i jadę pomóc w budowie wiec nie będę mógł sprawdzać na bieżąco

 

 

(Za wszelkie błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO, jakiś ogarnięty serwis i pod kompa podłączyć. Więcej już mi nie przychodzi do głowy. Ewentualnie jak masz pod ręką, podmień pykający przekaźnik - wiesz chociaż który to dokładnie? Zawsze można by zobaczyć na schematach za co odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik wymienialem i nic a on puka równomiernie z pompą więc odpowiada za nią i za iskry jeszcze najprawdopodobniej

 

Dodano: 23 lip 2013 - 11:45

Jakiś program może do diagnostyki znajdę na forum??

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czujnikiem wału.Po włączeniu zapłonu przekaźnik jest uruchamiany na 2 sekundy aby pod pompować paliwo .Następnie podczas obracania się wału (praca rozrusznika)impuls z wału trafia do komputera silnika i ten uruchamia przekaźnik do czasu jak długo kręci się silnik.Może źle go przykręciłeś ,albo nie kontaktuje wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!