Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak dostać się do skrzynki bezpieczników?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) ,

właśnie zabrałem się za montaż świateł do jazdy dziennej, ale niestety musiałem przerwać w połowie roboty <zolta> , bo nie umiałem dostać się do skrzynki z bezpiecznikami obok akumulatora. Czy może mi ktoś powiedzieć jak tam się dostać, jak to rozmontować?

To jest moment, w którym się "zawiesiłem":

post-48938-0-95884000-1374178862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużę się Twoją fotką.

Należy wymontować to duże, białe złącze zaznaczone na rysunku. W tym celu należy je wysunąć z obudowy, a następnie wyciągnąć z jej boku blokadę i rozłączyć kostki. Potem pozostaje odkręcić masę skrzynki (zaznaczone na rysunku) - nasadka 13 mm. Całą skrzynkę należy wysunąć w kierunku silnika i odłączyć pozostałe złącza, może być konieczne wymontowanie akumulatora bo jest tam mało miejsca.

thumb_hosting_zdjec_1374213367__screenshot_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy skrzynka widoczna na powyższym zdjęciu jest już wysunięta czy mowa właśnie o tej części, która jest widoczna na zdjęciu i zasłania pozostałe bezpieczniki? Chcę się dostać do tych większych bezpieczników 25A, które są na samym końcu, ale po zdjęciu tej pierwszej maskownicy nie jestem w stanie ich wyjąć i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyłączam się do pytania, bo też nie wiem jak się dostać.

Chcę się dostać do wtyczki PPH2 brown, bo mam problem z odpalaniem samochodu. Może coś tam jest zawilgocone w tej wtyczce.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przy okazji wymiany zarowki uwalilem chyba bezpiecznik bo nie dziala tez regulacja reflektora. Gdzie sa te zatrzaski zeby wysunac kasete? Po odkreceniu sruby w tej skrzynce wszystko mi sie w aucie rozkoduje (nie mam kodu do radia). I jak z tym akumulatorem? Trzeba go wyciagac czy uda sie to otworzyc nie ruszajac go? Oj, przydalby sie filmik:)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

 

Dodano: 10 kwi 2016 - 15:07

No to jest jakaś masakra:) trzeba demontować akumulator, komputer i podstawę akumulatora, żeby jakoś wysunąć kasetę z bezpiecznikami. Na pierwszy raz - godzina roboty ze szwagrem. Ale się udało:)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się dostać do modułu UPC. Niestety bez wyjęcia akumulatora nie da rady. Udało się wypiąć tylko kilka wtyczek łatwo dostępnych i brązową PPH2. Jednak było tak mało miejsca, że nie psiknąłem żadnym kontaktem. Mam nadzieję że samo ruszenie ich poprawi styki i auto zacznie normalnie odpalać. Zauważyłem na filmie na Youtube, że niektóre Megany miały znacznie mniejsze górne obudowy nad modułem i można wypiąć moduł bez wyciągnięcia akumulatora. Może tak jest w benzynowych.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Podepnę się pod temat.. wczoraj wymieniałem UPC w swoim Scenicu II 1.9DCI 120KM 2004r. sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i widzę ze pod UPC są jeszcze 4ry przekaźniki i jeszcze jakaś wtyczka. Czy jest ktoś na forum kto umiałby powiedzieć za co odpowiedzialne są te przekaźniki i co to za wtyczka?? nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji...

Mam też pytanko do samego UPC ponieważ nie mam min podpiętego pod złącze P1 BLUE (jak na zdjęciu), co tam powinno być??

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedż :?:

Z góry dzięki :mrgreen: ;)

post-39153-0-88654200-1463569464_thumb.png

post-39153-0-59320700-1463569474_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!