Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wtyczka pod siedzeniem kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zabrałem się za pucowanie szczeniaczka i odkryłem wtyczkę która do niczego nie jest podpięta. Macie jakieś pomysły od czego może być?

a 2 sprawa nie mam podgrzewanych lusterek dużo jest z tym roboty by je zrobić od 0 żeby były podgrzewane?

post-33250-0-97853600-1374419065_thumb.jpg

post-33250-0-09656600-1374419081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to jak wtyczka do klamry pasa kierowcy, która to przekazuje sygnał, że pas kierowcy nie jest zapięty w czasie jazdy. By to sprawdzić, wsiądź za kierownicę i popatrz pod klamrę. Z zatrzasku powinna wychodzić linka i czarny cienki okrągły kabelek, taki jak na fotce. Możesz też, bez zapinania swojego pasa włącz silnik, powinna zapalić się kontrolka niezapiętego pasa w ikonce auta. Jeśli nie wierzysz ikonce przejedź się kawałek przekraczając szybkość 10- 15 km/h. Po kilkudziesięciu metrach powinien być słyszalny sygnał dźwiękowy. Jeśli tego nie będzie znaczy to że wtyczka jest wypięta z klamry i zmostkowana by stale symulowała zapięty pas.

Co do lusterek sprawa nie jest trudna, trzeba jedynie posprawdzać czy w lusterkach i pod nimi masz kostki do ogrzewania, wtedy tylko zwierciadła z ogrzewaniem zakładasz, ewentualnie aktywujesz albo podłączasz pod grzanie szyby tylnej, jak tego brak to trzeba dorobić na obydwie strony instalację i tez dokupić szkła z matami oraz podłączyć pod szybę tylną. Średnio rozgarnięty elektryk powinien sobie z tym poradzić.

Po włączeniu ogrzewania szyby tylnej sprawdź czy masz zasilanie na kostce pod lusterkiem na pinach 1 i 5. Na 1 powinien być +, tak długo jak grzeje szyba, sterowane czasówką, na 5 masa na stałe.

Jeśli plusa brak, to sprawdzić obecność bezpiecznika 7,5A pod regulatorem wysokości świateł. Jest to ostatni na dole po lewej stronie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 2 sprawa nie mam podgrzewanych lusterek

Raczej niemożliwe, zdaje się, że wszystkie sceniole II miały ogrzewane lusterka wsteczne. Chyba, że w phII szukali oszczędności i poszli na taki krok. Najpierw bym sprawdził czy nie są popalone wkłady grzejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty byś sie podjął takiego zadania?

W ramach zabawy i przysługi forumowej można by to zobaczyć i sprawdzić co potrzebne i jak temu zaradzić. Jednakże nie mam warsztatu ani działalności, by traktować to jako zadanie i zadeklarować wykonanie takiej usługi.

Na początek sprawdź czy masz ten bezpiecznik o którym pisałem i czy jest sprawny. Lusterka powinny grzać równocześnie z włączeniem ogrzewania szyby tylnej albo przycisku dobra widoczność.

Dolna i górna pozycja lewego modułu sterowania klimatronikiem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sceniol na stronie My Renault też ma tylko napisane, że lusterka składane elektrycznie, o ogrzewaniu ani słowa, a jednak lusterka grzeją.

W sceniolu syna z 2004 roku jest taki wpis:

"Lakierowane lusterka w kolorze nadwozia i elektrycznie regulowane i podgrzewane"

tam jednak brak lusterek elektrycznie składanych.

Jeśli u siebie masz elektrycznie składane, to powinna być full opcja łącznie z podgrzewaniem.

Posprawdzaj w aucie czy jest ten bezpiecznik, a potem będziemy dalej myśleć. <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!