Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dyskoteka w tylnej lampie


artus

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie średnio co pół roku muszę z jednej strony podginać ten styk, co dziwne z drugiej strony jest ciągle wszystko OK. Chyba z jego powodu ten plastik się tam upala bo po stronie, gdzie problem się nie pojawia wtyczka wygląda jak nówka sztuka nieśmigana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam takie pytanie: w swojej Meganie mam hak. Po wymianie panelu i wtyczki tylnej lampy było okej, do czasu jak podłączyłem wtyczkę od wózka.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Momentalnie się spaliła wtyczka i miałem niespodziankę w postaci dyskoteki w tylnej lampie.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Elektryk mówił że wypadało by zamontować jakiś moduł żeby tak się już nie działo.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Podpowie ktoś czego to wina?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zwarcia w gnieździe albo nieodpowiedniego podłączenia przewodów w gnieździe albo wtyczce. Szczególnie jak to przyczepa pożyczona, a koś kto łączył instalacje zarówno w aucie jak i przyczepie nie zachował ustalonych standardów, gdzie który przewód ma być podłączony.

Miałem podobnie, pożyczyłem przyczepę od sąsiada i w jego aucie wszystko pasowało, bo sam sobie to rzeźbił. Niestety pary przewodów były na innych bolcach jak to jest wymagane i przyjęte. Po podłączeniu do mojego gniazda też pokazywało głupoty, na szczęście przewód masy był na swoim miejscu i nie doszło do zwarcia czy wypalenia instalacji.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem. Ostatnio mam taki problem, gdy wcisnę pedał hamulca miga mi na desce rozdzielczej kontrolka od podgrzewania tylnej szyby, i do tego zauważyłem ze mam (dyskotekę) w tylnych światłach. Miga mi podświetlanie tablicy rejestracyjnej i światła. ;/ i zauważyłem ze pali mi zaróki postojowe ;/ próbowałem dodać mały kabelek do wtyczki (masa). Ale dalej nic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Mam taki problem z moją renią . Otóż gdy wcisnę pedał hamulca to nie zaświecają się lampy z tyłu tylko te żarówki od podświetlania nagrzewnicy. Czy mogą gdzieś mieć zwarcie kable w puszce z bezpiecznikami. czy szukać gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy. Mam dyskotekę w tylnej lewej lampie.

W momencie gdy mam włączony lewy kierunkowskaz i nacisnę pedał hamulca, momentalnie nie mam lewego kierunku. A tak dokładnie, to świeci się on w tym momencie stale do puki nie puszczę hamulca. Rozumiem,że problemu szukać z masą. Wyczytałem, że masa jest pod lampami, lewą i prawą przykręcona do nadwozia.

Czy, aby się do nich dostać muszę wyjąć lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem problem jest z masą ale nie na zacisku przy karoserii, tylko w kostce przed lampą.

Tam zazwyczaj jest to "najsłabsze ogniwo", gdzie grzeje się i wypala styk masowy.

Przeważnie wystarczy przeczyścić styki i jeśli plastik wkoło nie jest jeszcze zdeformowany to styki podoginać, by mocniej siedziały.

Jeśli jednak chcesz się do zacisku śrubowego dostać, to najlepiej odkręcić kilka śrubek od plastików trzymających tapicerkę i ją odchylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat i odświeżę nieco.

Mam ten sam problem ze światłami z tyłu. O ile w lewym sobie poradziłem (oczyszczenie styków i poprawienie żarówek w gniazdach wystarczyło) o tyle w prawym jest gorzej, bo wygląda na to że w kostce, na żabkach od masy jest ułamany ząbek dociskający (widać na zdjęciu). Przez to brakuje styku i lampa wariuje, a do tego czujniki cofania też lubią pikać przy włączonym prawym kierunkowskazie. jak docisnę kabel masy to wszystko świeci jak należy. Jako ze elektryk ze mnie jak z przysłowiowej koziej du...y trąba, to czy moglibyście mi doradzić gdzie w Krakowie dostanę taką kostkę (o co pytać, jak ona się fachowo nazywa tudzież jej symbol czy cuś) żebym mógł sobie sam wymienić, a nie odstawiać auto na serwis? Ewentualnie poproszę link do jakiegoś sklepu do tej konkretnej kostki żebym sobie zamówił.

Z góry dziękuję za pomoc.

20180403_210341-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak poprzednik szukałbym na szrocie. Po co ładować się w niepotrzebne koszty. No i 100% pewności bo przed ucięciem wtyczki zobaczysz czy to ta, której szukasz. Zwykle szroty dają jakaś gwarancję rozruchową na 7 lub 14 dni.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!