Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mega problem! Zatrzaśnięty Scenic phII


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam mega problem!!! Wczoraj wieczorem padł mi aku, więc otworzyłem maskę i bezmyślnie zamknąłem centralny z pilota po czym wyjąłem aku i zamknąłem klapę, wszystkie zamki mam jak na złość uszkodzone( dopiero kupione auto i nie zdążyłem wymienić). Co teraz ??? jest jakiś sposób żeby otworzyć maskę nie posiadając dojścia od spodu z kanału?ewentualnie sposób na otwarcie drzwi, dało by radę wymienić wkładki zamka bez zdejmowania boczków???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie taki sam problem opisany w takim samym aucie. Sprawa miała miejsce bodajże poprzedniej zimy. Padnięty aku w aucie i problemy z otwarciem maski. Jest możliwość taką maskę otworzyć.

Są jeszcze i takie sposoby opisane w postach poniżej:

http://megane.com.pl/topic/538-linka-od-klapy-silnika/page__view__findpost__p__271982

http://megane.com.pl/topic/36367-zamarzajaca-linka-otwierania-maski/page__view__findpost__p__281508

Jest też opcja, by spróbować zamki naprawić jak wielokrotnie sie to udało za pomocą kluczyka, WD40 i czasu.

Zazwyczaj te zamki z racji nieużywania są zabrudzone i albo się nie ruszają, albo kręcą dookoła nie otwierając zamków.

Psikniecie do środka zamka WD i próby rozruszania, często przynoszą dobre efekty. Czasami to jednak trwa około godziny.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Zamki u mnie obracają się dookoła,zaaplikowałem WD i jest już jakiś minimalny postęp bo od pasażera już zamek odbija ale jeszcze nie otwiera, tak więc jest Nadzieja... i biorę się dalej za rozruszanie zamka.

<><><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><><>

No i d...a blada. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Zostaje mi chyba tylko młotek w szybę albo telefon do speca od otwierania(pewnie zawoła więcej niż używana szyba), bo nie wiem czy bym dał radę jakimś drutem przez szczelinę między drzwiami. Heh już widzę miny sąsiadów z bloku przy każdym z tych pomysłów... :applause:

<><><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><><>

UUFFF Klapa otwarta wg instrukcji kolegi Renoamator(masz wielkie piwo) :) Autko odpalone :) Teraz trzeba naprawić zamki i będzie ok.

 

HAPPY END

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta ciekawostką, być może.

Podniesiony przód auta (chyba lewa strona).

Koło zdemontowane.

Otwieram drzwi, odpalam, wbijam 3 bieg, puszczam sprzęgło i wychodzę z auta nie zamykając drzwi, coś tam patrzę na obracającą się tarcze hamulcową.

Jakoś tak dotknąłem drzwi kierowcy, które się zamknęły i słychać dźwięk ryglowania centralnego zamka. Zapomniałem o włączonej blokadzie centralnego która się uaktywnia po przekroczeniu chyba 5 km/h.

I był by problem - silnik odpalony, drzwi zaryglowane a jedyny kluczyk w stacyjce.

Fartem miałem okno od kierowcy otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!