Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubezpieczenie assistance+człowiek za granicą


impio

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ostatnio musiałem kupić ubezpieczenie assistance na samochód w razie awarii oraz dla człowieka, moje spostrzeżenia:

 

- samochód:

(1) najlepszą ofertą jest zakup OC w PZU i przy okazji wykup ubezpieczenie typu podróżnik, koszt to ok 440zł/rok a przy niewielkiej dopłacie (warunek to również wiek auta <10lat) limit kilometrów to 1000 do granicy PL, dodatkowo hotel, samochód zastępczy itp itd

(2) miesięczną ofertę ubezpieczenia podróżnik ma wg mnie www.sospzmot.pl, może źle to ująłem najlepszą z najgorszych bo tak naprawdę te ubezpieczenia nic nie obejmują oprócz odholowania samochodu do najbliższego warsztatu oraz ewentualnie drobnych napraw na autostradzie (koło, załatanie wężyka taśmą), zakup tego ubezpieczenia to chyba tylko po to, aby mieć czyste sumienie wg myśli strzeżonego Pan Bóg strzeże ...

 

- człowiek

(1) grupa generali za ok 100zł na miesiąc, koszt leczenia ok 100tyś zł jak dobrze pamiętam, nie mogę znależć broszury :/

(2) karta z NFZ ale na nią trzeba chwilę poczekać, dlatego musiałem kupić generali na miesiąc i czekać w spokoju na NFZ :(

 

wnioski:

warto przy zakupie ubezpieczenia OC zapytać się o assistance, ponieważ firmy już nie chcą sprzedawać osobno tego typu ubezpieczeń, wiem że grupa WARTA miała fajne warunku ale j.w. tylko dla swoich klientów

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(2) karta z NFZ ale na nią trzeba chwilę poczekać, dlatego musiałem kupić generali na miesiąc i czekać w spokoju na NFZ :(

 

W Rybniku czyli w oddziele byłej Ślaskiej Kasy Chorych, obecnie NFZ KATOWICE, taka karta EKUZ jest wystawiana na poczekaniu, po wypisaniu i okazaniu wniosku. Czekanie jeśli akurat kolejka się ustawiła....

Ostatnio załatwiałem taką w maju, młodszemu synowi.

Może dlatego, że od samego początku istnienia tych kas takie krajowe dyskietki tu mamy.....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to informacja, którą dostałem w rozmowie telefonicznej, nie wiem od czego to zależy, a może nie sprecyzowałem tego czasu, chodziło o ok 7dni, bo nie mogłem stawić się osobiście więc wynikało to z konieczności wysłania pocztą dokumentów i ich rozpatrzenia, a że zostawiłem to na ostatnią chwilę, dlatego nie mogłem czekać :(

 

dla wygody:

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz-wypoczynek

 

kolejną opcją to euro26 :)

Edytowane przez impio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto przy zakupie ubezpieczenia OC zapytać się o assistance, ponieważ firmy już nie chcą sprzedawać osobno tego typu ubezpieczeń,

A co za problem dokupić sobie assistanse np w PZU. Nie ma najmniejszego problemu z ta usługą aby sobie kupić nawet na jeden dzień. To samo jest z ubezpieczeniem osób jadących samochodem. Sam korzystam z takich z takich opcji jak wybieram się za zagranicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem, np warta nie sprzedaje nie swoim klientom assistance (rok temu sprzedawała ale zmieniła politykę), PZU ma opcje tylko roczną dla nie swoich klientów (dla swoich nie wiem), MTU nie ma żadnego assistance EU, generali za 100zł ma w opcji ładowanie akumulatora i jakieś inne pierdoły ... (ogólnie niewarto!)

ubezpieczenie zdrowotne jest możliwe praktycznie dla każdego na tyle dni ile chcemy, powyższa uwaga dotyczyła assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to podróżnik al;e assistance na samochód to tylko eurokarta z pzu. zakup przez internet. holowanie do 150 km plus obsuga przez 3 dni. hotel do 3 gwiazdek itd. koszt to 300 zł na rok. lub 170 na pół roku. Mam takie na każde moje auto. Nawet paliwa mogę zapomnieć zatankować. Lewarków i kól zapasowych też nie mam w samochodzie.

Edytowane przez subratri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja brałem adac za granicą ale w sumie pl starter jest ich partnerem i mają wg. bardzo dobry pakiet na auto i podróż, szczególnie, ze można samodzielnie konfigurować jakie opcje nas interesują.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!