Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pokrowiec na samochód.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Witam.

Jako, że autko stoi "pod chmurką" postanowiłem zaopatrzyć się w jakiś pokrowiec aby troszkę je zabezpieczyć. Na razie natknąłem się na taki oto wynalezek, "dedykowany" do Meg II:

http://allegro.pl/pokrowiec-na-samochod-l-h-renault-megane-i3454547909.html

Czy ktoś używa takiego dobrodziejstwa i może coś więcej powiedzieć lub polecić inny?

Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego stosowałem na sceniolu starszym jak zakupiłem drugiego i starszy trafił pod zimowe chmurki.

Pokrowiec jaki zakupiłem był jednak z miękkiego poliestru, coś takiego jak z zewnątrz na kurtkach.

Nie przemaka, a jest mięciutki i nawet na mrozie nie twardnieje.

Pokrowiec miał zastosowanie i sprawdzał się szczególnie w zimie, jak nocą śniegu napadało a rano syn do pracy jechał.

Wystarczyło tylko z przodu odpiąć i przewinąć go ze śniegiem na lewą stronę, zostawiając cały zwał śniegu za autem. Szyby i dach czysty i nie zamarznięty.

Potem tylko wytrzepanie pokrowca i zostawienie w piwnicy, by wieczorem albo po powrocie znowu go na auto założyć.

Dla lakieru nie miało to znaczenia, szczególnie jak masz go twardym woskiem zakonserwowany.

Jeśli chcesz tym zabezpieczyć auto przed ptakami to pomysł też dobry ale jeśli przed gradem, to mija się z celem nic to nie pomoże.

Tu post z fotkami pokrowca jaki posiadam.

http://megane.com.pl/topic/42745-pokrowiecplandeka-na-auto/page__view__findpost__p__321612

Teraz pomysł dla tych, którzy maja miejsce i chcą sobie auto przed gradem zabezpieczyć nie posiadając garażu, lub mając problemy z pozwoleniem na jego budowę.

Przed ptakami, słońcem i gradem, ponoć ma być pomocny taki patent, podglądnięty na jednym z placów z autami do sprzedaży w Rybniku:

thumb_hosting_zdjec_1376172216__20130809_174955_800x600.jpg thumb_hosting_zdjec_1376172245__20130809_175010_800x600.jpg thumb_hosting_zdjec_1376172278__20130809_175017_800x600.jpg

thumb_hosting_zdjec_1376172306__20130809_175049_800x600.jpg thumb_hosting_zdjec_1376172333__20130809_175039_800x600.jpg thumb_hosting_zdjec_1376172364__20130809_175108_800x600.jpg

Pomysł ponoć zaczerpnięty z zachodnich campingów, gdzie pod takimi ub podobnymi siatkami zacieniającymi parkują campery, szczególnie te droższe.

Podobna siatka do nabycia w marketach budowlanych, profile wiadomo,

w składach wyrobów hutniczych.

Ponoć jedno takie stanowisko to koszt około 400-500zł.

Trudno to pod garaż czy inny budynek podciągnąć, bo ani to fundamentów nie posiada ani dachu, więc i problemy z prawem budowlanym czy też zgłoszeniem takich prac być nie powinno.

Właściciel twierdzi, że siatka tak napięta wytrzymuje i amortyzuje spadającą z maksymalnej wysokości na jaka potrafili rzucić, połówkę cegły.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie nie są zbyt dobre... przyznam, że nie pomyślałem o drobinkach piasku pod spodem, który będzie działał jak tarka. Na razie nie dysponuję garażem a samochód więcej stoi niż jeździ, czasami zdarza się, że nawet po 3 miesiące (no od czasu do czasu ktoś go "przepala"). Także raczej porzucę ten pomysł i cierpliwie poczekam do marca/kwietnia bo wtedy będę mógł nabyć garaż w miejscu gdzie codziennie ktoś będzie miał na niego baczenie :D

@gojgien: ten co Ty używasz jakoś mi nie leży, już nie raz widziałem jak robiły się z nich spadochrony :) a takiej zabudowy nikt nie pozwoli mi zrobić na osiedlowym parkingu, zresztą tam gdzie mieszkam codziennie jest polowanie na miejsce a i samego miejsca nie można wykupić. Jak bym nawet mógł coś takiego postawić to nie miał bym prawa do tego a co za tym idzie nie miał bym też prawa wygonić innego użytkownika parkingu, który by skorzystał z tego.

Dzięki za odpowiedzi.

Jeżeli jeszcze ktoś ma jakieś sugestie na ten temat to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien powiem więcj ta siatka potrafi wytrzymać opady i leżenie śniegu do 0,5m (mokrego) zanim się uszkodzi. Takie coś swojego czasu w poprzedniej pracy zakładałem na zewnętrznym dziale ogrodu. I do tej pory widzę, że się trzyma 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy wosk nie zabezpiecza przed zsrysowaniami. Jedynie brud się znacznie mniej trzyma a dobrze przygotowana pod wosk powierzchnia zabezpieczona cienka warstwą wosku będzie dobrze odpychać wodę. No i w zależności od rodzaju wosku będzie efekt wizualny.

A poza tym wosk to albo syntetyczny albo naturalny i on moze miec postać miękką lub twardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co w związku z tym??

Czyżby powierzchnia lakieru pokryta woskiem została porysowana przez pokrowiec, a wosk nadal był nienaruszony, bo on tylko od wody chroni i słabiej brud łapie, czy najpierw wosk musi się poddać, a dopiero potem lakier??

Fakt, wyśpiewałeś formułki widoczne na etykietkach ale jeśli coś nakładamy na lakier, to jest to warstwa zewnętrzna, która ma kontakt z pokrowcem. Inna sprawa to lokalizacja gdzie auto stoi, jeśli wokoło mamy same piachy i kurzawki i w czasie wiatru jest jak na pustyni, to owszem coś pod pokrowiec może się dostać, ale i tak nie na całość gdzie pokrowiec do czystego lakier przylega, a gdzie nie przylega to też i nie trze. Jeśli zaś okolica jest normalna, to skąd te drobinki piasku pod pokrowiec wejdą i to jeszcze w takiej ilości by robiły za papier ścierny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!