Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pytanie dotyczące szyby czołowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj troche jeżdziłem polami i wioskami i ktoś mi chyba strzelil z wiatrówki w szybe jak jechałem, bo zrobił się pajączek na szybie. I tu mam pytanie jaką szybę powinienem kupić? przeglądałem allegro i intercarsu oferte i tam są jakieś zielone i fioletowe. I kwestia jak stwierdzić czy mam czujnik zmierzchu oraz deszczu? Dodam że mam lusterko fotochromatyczne ?. Gdzie polecacie kupić w miare tanio szybę? Szkoda trochę że uszdokdziła się bo zaraz przy sprzedaży będzie jakiś polaczek płakał że bity . :D

 

Na stronie moje renault znalazłem ze mam wersje Confort Expression może to coś pomoże? :)

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 rodzaje szyb. Przezroczyste, zazwyczaj w tańszych zamiennikach chińskich, zielone czyli lekko przyciemniane, tak jak zazwyczaj szyby boczne, oraz fioletowymi zwane szyby przednie z powłoką anty UV.

To widać z zewnątrz jak przed autem staniesz i pod odpowiednim kątem popatrzysz. Jaką kupisz nie ma znaczenia wszystkie pasują, ważne by ta kupowana miała już przyklejone fabrycznie mocowanie do czujnika świateł i wycieraczek.

Są szyby z tym mocowaniem i bez niego. Jedynie na to należy uwagę zwrócić.

Jeśli sam szyby nie będziesz wymieniał, to nie warto samodzielnie jej kupować, a zakupić taką razem z usługą w serwisie szyb samochodowych.

Ja przykładowo w sceniolu drugim wymieniałem szybę w ten sposób i jej koszt z robocizną wyniósł około 500zł.

Zakładany był przezroczysty zamiennik.

Fotki w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak jak ja tzn napisać do serwisu Renalut jaki jest koszt szyby i podać numer VIN sprawdzą ci jaką miałeś fabrycznie tzn czy zwykłą czy solarną. Ja wymieniałem na wiosne w Inter Glas szybę przednią solarną (fioletowa) z czujnikiem deszczu i do tego odrazu wymieniłem żel w czujniku, łączny koszt to 900zł (760 szyba + 60żel + 80montaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw planuje podjechać do nordglassa i zobaczymy może da się to naprawić. Szybe planowałem sam zakupić bo mam jakieś tam dojście w Iintercarsie i pewnie cos taniej bym załatwił. Zobaczymy jutro. Jak stwierdzić czy mam czujnik zmierzchu i deszczu?? deszczu chyba mam bo mam te lusterko fotochromatyczne(ale nie jestem pewien). Proszę o rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko fotochrom to nie wyznacznik posiadania czujników. (chociaż zazwyczaj posiadając takie lusterko czujniki też były montowane, były także montowane razem ze zwykłymi lusterkami, szczególnie w sceniolach II)

Czujniki, a właściwie jeden zespolony, są osłonięte podstawą lusterka i nie mają z nim nic wspólnego

Czy je posiadasz to musisz wiedzieć po działaniu wycieraczek na 1 pozycji oraz samoczynnym zapalaniu świateł po zmroku jak ta opcja jest włączona przytrzymaniem przycisku AUTO na lewej manetce.

Możesz także zdjąć osłonę lusterka ta przylegającą do szyby i sprawdzić czy na szybie, poniżej mocowania lusterka jest przyklejone czarne, okrągłe ustrojstwo, z wychodzącymi kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inaczej jeżeli posiadam przycisk auto w lewej manetce to mam chyba czujnik zmierzchu? :D

no i jeżelij ustawiam w 1 pozycji prawa manetke (raz do dołu) i jak leje deszcz to się załączają wycieraczki to też czujnik jest?

 

dobrze rozumuje? czy moj tok myslenia jest błędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!