Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła jazdy dziennej w reflektorach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W reflektorach głównych w Megane III mam żarówki do świateł jazdy dziennej. Czy w menu jest możliwość załączyć te opcję czy włącznie wyłączenie w serwisie Renault. Jakie są możliwości załączenia aby nie jechać do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz rocznik Meganki. W pierwszych modelach (roczniki 2008-2009) wymagana była zmiana w oprogramowaniu (ASO najczęściej robiły to w trakcie przeglądów). Warto też zajżeć do instrukcji obsługi :) Polecam stronę 72 (lub 1.66 Menu ustawień osobistych pojazdu).

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No chyba że masz wersje Generation to nie ma instalacji leekrtycznej pociągnietej do tych świateł. Trzeba robić samoróbke ;)

Masz jakiś konkretny pomysł/patent na samoróbek? Tez mam generation, wyglądało jakby było wszystko, ale niestety kabli nie ma podciągniętych:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppgorniak, ściągnij schematy VISU i sprawdź gdzie idą kable, moim zdaniem nie będzie to bardzo skomplikowane.

 

EDIT:

zajrzyj do pliku z załącznika. Strona 26, złącze CM - tam masz sterowanie światłami dziennymi.

bezpieczniki.PDF

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w Expression z 2009 r. są żarówki, ale w menu nie ma takiego ustawienia (jest tylko zamykanie drzwi i włączanie wycieraczki z tyłu przy cofaniu). Jednak mam w jakiś sposób włączone na stałe światła mijania (a z chęcią miałbym te dzienne). Miał ktoś może podobnie - znacie jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie uruchomioną opcje światła skandynawskie

Aby uruchomić światła dzienne to UCH do przeprogramowania i uruchomienie świateł dziennych i licznik do przeprogramowania i aktywacja świateł dziennych

Jak UCH powinno dać się zrobić clipem to licznik albo renault commanderem lub zmiana w eepromie licznika - Jak by co to służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam Megi 2011 wersja dynamic ( zakupiony w Polsce). Światła dzienne zapalają się po włączeniu silnika. W menu niema wzmianki o wł.i wył.tych świateł. Czy można zrobić tak aby w menu kompa pojawiła się opcja włączenia i wyłączenia świateł dziennych. Chciałbym sam decydować kiedy ich używać. Dodam,że mieszkam w Niemczech i tutaj niema obowiązku jazdy na światłach cały rok.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne zapalają się po włączeniu silnika. W menu niema wzmianki o wł.i wył.tych świateł. Czy można zrobić tak aby w menu kompa pojawiła się opcja włączenia i wyłączenia świateł dziennych.

Nie ma takiej możliwości abyś Ty decydował kiedy mają się załączać. Można je wyłączyć na stałe Clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aston76. Jeżeli jest tak jak piszesz to niech się palą cały czas.Plusem tego rozwiązania jest poruszanie się po Polsce bez obawy o to,że zapomnę włączyć świateł (mandacik).

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!