Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek ze skrzyni biegów.


ArkadiuszK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym iż mam wyciek ze skrzyni biegów w miejscu gdzie drążek od zmiany biegów wchodzi do skrzyni (na daną chwile jest to już pojawianie się kropelek), jest to podobno norma w tych samochodach. Lecz moje pytanie polega na tym, jaki jest koszt wymiany tego symeringu (bo domyślam się że takowy służy tam za uszczelnienie), czy do wymiany jego trzeba wyciągać skrzynie biegów, oraz czy jest możliwość zrobienia tego samemu w sensie czy nie jest to na tyle trudne.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to chce zrobić zgodnie ze sztuką, to nie tylko trzeba skrzynię wyciągnąć, ale trzeba ją całą rozbebeszyć, żeby się do tego uszczelniacza dostać. To jest opinia warsztatu gdzie to chciałem robić, potwierdzona przez ASO, gdzie mi powiedzieli, że jak nie ma dużego wycieku, to jeździć i kontrolować poziom oleju i ewentualnie uzupełniać, a to zrobić przy okazji jakiegoś większego remontu skrzyni. I tak już przejechałem 40 kkm. Jak uzupełniam olej (3x), to stawiam samomchód lekko pochylony na stronę pasażera (wchodzi więcej oleju), a póżniej co jakiś czas odkręcam i uchylam korek sprawdzająć czy jest olej i to wszystko.

Napisałem "zgodnie ze sztuką", bo czytałem, że niektórzy robią to bez wyciągania skrzyni - odcinają dźwignię wybieraka, wymieniają uszczelniacz i spawają dźwignię do wybieraka. Ja wolę to w przyszłości zrobić zgodnie ze sztuką i na razie sprawdzam poziom oleju, tym bardziej, że nie jest to kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt w wersji bez wyciągania skrzyni 150zł z uszczelniaczem.Dwa miesiące temu dałem do warsztatu 4godz roboty i po problemie.

Dodam że dopiero 4 warsztat podjął sie naprawy(kilka razy już to robili) ja osobiście polecam właśnie tą metode ze względu na cene ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę szukał mechanika który to zrobi nie wyciągając skrzyni w ostateczności z rozbieraniem, ponieważ zależy mi na tym by samochód był sprawny w 100%. A do wymiany prosi się już rozrzad ponieważ wycieka mi z pod jednej rolki olej... A bydajmniej tak mi się wydaje.

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja pomogę:

http://www.tnd-france.com/notice_e.htm

 

Zestaw TND FN10 załatwia sprawę przeciekającego uszczelniacza wybieraka w skrzyniach JB/JC bez ich rozbierania, wiercenia, spawania. Koszt 42 Euro + przesyłka do Polski. Moim zdaniem gra jest warta świeczki bo za ok. 200zł mamy skutecznie i w miarę bezinwazyjnie rozwiązany problem. Jedni twierdzą, że nawet wymiana simmeringu "zgodnie ze sztuką" jest tymczasowa i nie załatwia sprawy na dłuższą metę. Jest to prawda pod warunkiem, że ktoś wymieni simmering bez usunięcia przyczyny jego uszkodzenia czyli moim zdaniem wyrobionej łapy skrzyni (dogbone'a). Usztywnienie poduszki skrzyni + uszczelnienie wybieraka czy to simmeringiem czy zestawem FN10 musi przynieść długotrwały efekt. Parę osób skorzystało z tego rozwiązania na cliosport.net. Myślę żę we Francji każde Renault jeździ na tym zestawie.

 

Edytowane przez B-Rey
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie zestawu TND do uszczelnienia skrzyni biegów. Już 3 razy Megi była u mechaników (nawet serwis Renault sobie nie poradził) i po każdym uszczelnieniu 2--3 miesiące jest ok i zaczyna dalej cieknąć olej.

 

Zakupiłem zestaw TND i na filmie (część 2 ok. 0:40 sek) widać jak wyjmowany jest kombinerkami taka podkładka w kształcie podkowy - nie wiem jak to dokładnie opisać.Tylko, że później nigdzie nie jest pokazane, żeby wracała na swoje miejsce. Jakie jest jej "zadanie" w skrzyni i czy trzeba ją spowrotem tam umieścić???

 

Za tydzień zamierzam zabrać się za skrzynię i nie chcę popełnić jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Trochę czasu minęło od ostatnich postów w temacie, więc chciałbym zapytać czy spotkaliście się z jakimiś 'polskimi' sposobami naprawienia wycieku ze skrzyni, na kształt zestawu z Francji. Nasza Megi rodzinna gubi już olej z skrzyni w takim tempie że strach. I nie wiem co robić - wybebeszać skrzynię, spawać czy zestaw z Francji. Zamawiał to ktoś wogóle ? Zdało egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy jest sposób z przecięciem wodzika, wymianą uszczelnienia i ponowne spawanie.

Kolega robił już chyba z kilkanaście takich operacji.

Podstawa, to prosto uciąć (najlepiej cienkim brzeszczotem) i potem przed spawaniem dobrze złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Koledzy.Czy ktoś z Was uszczelniał ten wybierak zestawem z filmu.Ja kupiłem coś podobnego Febi.Mam nadzieję że zda egzamin.Proszę o porady jakiekolwiek.Czy jakieś niespodzianki mnie przy tym czekają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zda egzamin, żadnych niespodzianek być nie powinno, wymiana jest dość prosta.

Jeśli dobrze pamiętam, to przy rozkręcaniu wodzika dobrze jest sobie zaznaczyć jak daleko go ponowie przykręcić.

Nie trzeba wtedy się bawić w jego ponowne ustawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!