FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Odpowietrzanie - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phI
Odpowietrzanie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   __Robert__ 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 25 styczeń 2007 - 20:06

Panowie powidzcie mi jak skutecznie odpowietrzyć układ chłodzenia, wiem że słuzy do tego ten plastikowy pierdolnik na wężu przy termostacie, ale jak to zrobic skutecznie i w jaki sposób?
Renault Megane Scenic '98 1,6 8V K7M 702 Klima.

Na sprzedaż jest mój Scenic

Pozdrawiam
Robert
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 25 styczeń 2007 - 20:19

Nie tylko ten, masz jeszcze przy chłodnicy. Otwierasz korek od zbiorniczka i dolewasz ciutkę więcej płynu niż max. Potem odkręcasz odpowietrzniki najlepiej całkiem je wyjąć (wykręcić) - tylko ostrożnie (cały czas otwarty zbiorniczek) i czekasz do momentu aż zacznie lecieć, jak cieknie to zakręcasz najpierw ten przy chłodnicy a potem na wężu i po krzyku. Nie zapomnij zakręcić też zbirniczka ;-)
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mlba 

Napisano 26 styczeń 2007 - 13:01

czy robić to na włączonym ciepłym silniku? czy na zimnym nie włączonym?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   __Robert__ 

Napisano 26 styczeń 2007 - 18:44

Silnik musi być wyłączony, w książce jest napisane że nie można odkręcać odpowietrzników podczas uruchomionego silnika.Prezes dzięki za wytłumaczenie.

Pozdrawiam
Robert
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 26 styczeń 2007 - 19:22

Ani tak ani tak. Trza silnik lekko, zaznaczam lekko :!: go zagrzać i na wyłączonym nie na gorącym :!: :!: :!:
Nigdy nie odkręcaj zbiorniczka wyrównawczego jak silnik gorący jak chcesz mieć oczy i twarz :!: :!: :!:
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   __Robert__ 

Napisano 26 styczeń 2007 - 20:15

Byłem niedawno odpowietrzyć układ i wyobraż sobie że w moim Scenic-u nie ma odpowietrznika na chłodnicy, a sprawdziłem z ciekawości tabliczke znamionową i jest z Renault-a. Ale zrobiłem tak napisałes z odpowietrznikiem na wężu i ciekło po malutku bez żadnych pęcherzyków, zakreciłem koreczek na wężu i puściłem go kilka minut na jałowym i zakręciłem korek od zbiorniczka z płynem i wsio.

Pozdrawiam
Robert
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   janksz 

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:17

Odpowietrzniki potrzebne sa do zalewania pustego układu. Potem uklad odpowietrza sie sam. przez zbiorniczek. Nie wszystkie chłodnice maja indywidualne odpowietrzniki.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   AROARO 

• Silnik:19.dci
  • Przebieg (tys.km):104000

Napisano 04 luty 2007 - 14:04

odpowietrzyłeś kolego? bo mam ten sam problem a to co inni piszą jakoś się u mnie nie sprawdza mam pomysły jak to zrobić tylko nie mam gdzie a muszę i to pilnie! u mnie nie ma odpowietrznika na chłodnicy a mechanicy :mrgreen: :) :) parciarze!!! twierdzą że tak ma być! a ja wiem że nie!
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   redrenata 

Napisano 04 luty 2007 - 21:31

[ciach !]
Jeżeli coś ci się zapowietrza to tylko gruby przewód między termostatem a chłodnicą (dół ciepły, góra zimna) A to z tego powodu, że jest gruby i czasami się zapowietrza. Z pozostałych cienkich powietrze samo się wypchnie do zbiornicza - jak nie odrazu to po paru km. 7 razy już spuszczałem płyn i nie musiałem nigdy odpowietrzać układu. Pomiętol trochę ten gruby przewód(jak cycka lub .....) i powinno być ok. ;-) Powodzenia

[ Proszę NIE KOPIOWAĆ CAŁEJ TREŚCI 1:1 postu na który się odpowiada BEZPOŚREDNIO!] - PREZES
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   __Robert__ 

Napisano 11 luty 2007 - 18:27

Panowie, ja odpowietrzyłem układ chłodzenia w sposób taki : nagrzałem silnik do temp. takiej żeby otworzył sie termostat, później odkręciłem odpowietrznik ( przy odkręconym korku zbiorniczka wyr, ) no i wtedy poleciał sobie pod ciśnieniem płyn. Trzeba uważać żeby sie nie poparzyć, ja sie oparzyłem nieco. Wiem że nie powinno tak sie robic, ale standardowe odpowietrzanie nie pomagało, teraz mam cieplutko w samochodzie. Uważejciue na łapki :mrgreen:

Pozdrawiam
Robert
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   janksz 

Napisano 11 luty 2007 - 20:26

I jest to prawidłowy sposób odpowietrzenia układu. Dodatkowo trzeba na full otworzyć nagrzewnice.
Żeby sie nie poparzyć można założyć grubą rękawice, albo delikatnie odkręcać odpowietrznik przez ścierkę.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   jmw 

Napisano 11 luty 2007 - 20:34

W moim Scenic-u też nie ma odpowietrznika w chłodnicy :-( i nie jestem pewien czy układ został dobrze odpowietrzony bo ogrzewanie nadal nie działa tak jak powinno - po włączeniu nawiewu pierwsza fala powietrza jest ciepła a później jest coraz chłodniejsza niezależnie od temperatury silnika.

Czy mogę przyjąć, że jeśli przewody doprowadzający i odprowadzający płyn do nagrzewnicy są ciepłe a nawet gorące to układ jest odpowietrzony :mrgreen:
Jeśli tak to pozostaje czyszczenie nagrzewnicy lub ewentualnie jej wyniana :-(
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   __Robert__ 

Napisano 11 luty 2007 - 21:49

janksz napisał:

Dodatkowo trzeba na full otworzyć nagrzewnice.

Oczywiście tak zrobiłem a ponadto nawiew też dałem na full.

Pozdrawiam
Robert
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   janksz 

Napisano 11 luty 2007 - 21:50

jmw napisał:

Jeśli tak to pozostaje czyszczenie nagrzewnicy lub ewentualnie jej wyniana

Niekoniecznie musi być aż tak żle. Nagrzewnica może jest tylko zapowietrzona. Najczęściej właśnie w niej tworzy sie poduszka powietrzna. Odpowietrz ją i będzie OK.,
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   FRACHU 

• Auto:megane
  • Silnik:1,4 E7J
  • Przebieg (tys.km):255

Napisano 13 luty 2007 - 22:36

Na temat odpowietrzania pisałem w temacie ""nagrzewnica czy termostat"" Miejmy nadzieje ze to Ci pomoże. Frachu
Dołączona grafika
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3