Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyjąć akumulator ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Nie wiem czy to problem z akumulatorem ale tak mi się wydaję, ostatnio wstawiam sobie auto do garażu, chce odpalić po 3 dniach nie idzie coś tam kreci ale nie idzie odpalić, odłączyłem jedną klemę podładowałem akumulator auto odpaliło, trochę po chodziło dałem dalej doładowania na około godzinę wiem ze to za mało, ale auto odpaliło wstawiłem auto wieczorem do garażu bez problemu, dziś rano ledwo odpalił silnik ale się udało.

Teraz chce wyciągnąć akumulator ale nie mogę odczepiłem obydwie klepy chwytam za te rączki i nie mogę wyjąć coś jak by trzymało od dołu akumulator.

Czy to już czas na wymianę akumulatora ? Jeszcze nigdy nie wymieniałem w zadnym aucie akumulatora, bo nie było takiej potrzeby.

 

Moje autko:

 

Megane 2 Sedan

1.5 dci 74kw

2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między przednim pasem a akumulatorem jest mocowanie akumulatora do nadwozia, śruba i blaszka. Trzeba odkręcić śrubę M8 kluczem 13 nasadowym na przedłużce i wtedy dopiero akumulator wyjdzie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :)

 

A co z resztą moich pytań? Czy to już czas na wymianę aku? Samochód mam ponad rok akumulator nie wyglądał jak kupiłem auto na dość nowy już dość mocno pobrudzony naklejki na nim nie pierwszej świeżości.

Takie informacje spisałem z akumulatora:

<><><><><><><><><><>><><><><>

Firma Bosch

12 V 74 Ah 680A

Jakiś numer 574012068

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy to nie czasem za mocny i alternator nie daję rady? Jednak przez rok ponad czasu nie było problemu a wyczytałem na forum ze optymalny dla 1.5 dci to 60 Ah

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodam ze auto z takich nie podstawowych rzeczy ma dodatkowo między innymi klimatyzacje, wszystkie szyby elektryczne, elektryczne lusterka, wiadomo tez ze radio.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, jeżeli nie wiesz kiedy był wyprodukowany akumulator, naładowałbym ten co masz i obserwował, radio krzyczało o kod do niego i trzeba będzie przyuczyć szyby. I jeżeli sytuacja się powtórzy to bym wymienił na nowy. Możesz zrobić prosty test po naładowaniu i zainstalowaniu akumulatora w aucie. Odpalasz samochód, gasisz silnik, włączasz światła na 10-15 minut. I jeżeli po tym czasie odpali to nic nie robisz z akumulatorem, jeżeli nie odpali to idziesz i kupujesz nowy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie czekał na chłodniejsze jesienne i zimowe dni tylko wymienił aku już teraz, zanim jeszcze nie ma zimowego boomu na te klocki.

Aku zapewne od początku istnienia auta, a nawet i drugi to już może być skoro auto ma 8 lat..

Czasami też poprzedni właściciel albo komis podmienia aku. zabierając lepszy/ nowszy i wstawia w to miejsce taki co jeszcze jest sprawny ale dogorywa.

Co do BOSCH-a to nie jest dziwne że wytrzymuję tyle ile ma gwarancji i potrafi paść z dnia na dzień. Nie pierwszy to przypadek.

Ja w swoim dieslu 1,5 tez mam aku ponad 70Ah i prawdopodobnie jeszcze fabryczny, bo produkcji VARTA, brandowany przez Renaulta. W tym miesiącu kończy 5 lat. Też już czuć spadek jego mocy w porównaniu z nowym zakupionym w ubiegłym roku do sceniola syna.

Tam została zakupiony budżetowy, dokładnie taki, choć u innego sprzedawcy

http://allegro.pl/akumulator-exide-voltmaster-74ah-680a-pruszkow-i3477332599.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem ze radio krzyczy o kod i szyby trzeba ustawić za każdym razem jak się choć jedną klemę ściągnie.

Ale nie zrozumiałem co masz na myśli gdy sytuacja się powtórzy, o kod i ustawianie szyb to tylko jak klemę ściągnę, w innym przypadku nigdy nie prosiło o kod czy ustawianie szyb.

Nie do końca wiem jak ładować ten akumulator, bo niby ładuje się 12 godzin, ale nie wiem w jakim stopniu jest naładowany mój no i aby nie spowodować wybuchu bo np nie mogę odkręcić korków, bo nie ma nic takiego jest na stałe więc nawet się nie da nic dolać.

A jaki byś proponował akumulator 74Ah czy 60Ah? Bo mam teraz nie pewność, na pewnej stronie mogę dopasować akumulator do auta i dla wszystkich megane 2, 1.5 dci wszędzie jest 74Ah i 60Ah ale jest tan napisane:

 

Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regulację, okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację itp
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie ta regułka jest już zawarta w obliczeniach do danego auta. Od początku wiadomo, że sceniole i meganki II już fabrycznie mają wiele elementów zasilanych elektrycznie. 72- do 76 Ah to będzie optymalny aku do tego auta. Ważna jest też ta druga liczba czyli prad rozruchowy. to jest to ile aku może z siebie wycisnąć przy rozruchu silnika. Im więcej tym lepiej tu norma to 620 do 680A

Osobiście odradzam jednak aku BOSCHA, koszt wysoki, a przypadłość z wytrzymałością tylko do końca gwarancji nadal się trafia.

Więcej porad znajdziesz w obszernym temacie o doborze akumulatora.

:)> Jaki akumulator

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam w temacie nie znalazłem ciekawego, jak tak sprawdzam po sklepach to np aku firmy VARTA 503zł

Prąd rozruchu wg EN [A]: 750

Pojemność akumulatora [Ah]: 74

Jak akumulator będzie o większej sile rozruchu to może się coś stać? Głównie widzę aku o mocy rozruchu 680-720 do megane.

Zastanawiam się nad tym jakiej firmy wybrać aku, i czy 720-750 rozruchu to nie za dużo?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akumulator będzie o większej sile rozruchu to może się coś stać?...

...i czy 720-750 rozruchu to nie za dużo?

To jest prąd, jaki można "wycisnąć" z akumulatora podczas rozruchu bez szkody dla niego. I jest uzależniony od poboru prądu przez rozrusznik i układy elektryczne auta. Więc nic stać się nie może, bo auto nie weźmie więcej niż ma zapotrzebowania na prąd podczas rozruchu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy prąd rozruchowy może być jak wyżej napisano, jest to jednak związane z pojemnością aku czyli liczbą Ah, a to znowu się przekłada na współpracę z alternatorem i gabarytami samego aku.

Tu trzeba dobrać odpowiednią pojemność, by nie była za mała i nie za wielka, a przy tym jak największy prąd rozruchowy. Wtedy i alternator odpowiednio aku naładuje, aku będzie sprawnie kręcił rozrusznikiem i wystarczy na pobór prądu przez podzespoły, a także zmieści się na przygotowanej dla niego podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zrobiłem test zostawiłem auto na 15 minut na światłach i nie odpaliło więc aku raczej do wymiany, musze iść na stację benzynową po nowy akumulator więc jaki konkretnie polecacie kupić? Jaka firma moc rozruchu i amperów?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też otrzymasz różne podpowiedzi odnośnie firm. Każdy chwali swoje.

moja porada, zakupić aku nie na stacji benzynowej, bo tam sie aku zazwyczaj nie wymienia i moga być "leżaki magazynowe"

poszukaj sobie albo w hurtowniach z częściami albo w necie. Taki zakup masz na 2 dzień w domu w przesyłce kurierskiej.

Wyboru dokonaj według wymaganych parametrów aku i zasobności portfela, a także według planowanego okresu posiadania tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!