Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej do skrzyni biegów-można mieszać?


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

Z treści postów zamieszczonych na forum wynika, że skrzynie są wybredne i niekoniecznie pracują prawidłowo na innych olejach jak zalecane. Warto chyba kupić odpowiedni dla danej skrzyni w opakowaniach 0,5- 1l. Są takie w sprzedaży, a na dolewkę wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem elf 75W80 1 litra. Jak naradzie dolałem około 700 ml i nadal mało bo włożeniu palca w otwór nadal nie czuć żeby tam był olej do poziomu korka korka. Tylko czekam aż przestanie padać deszcz. Zauważyłem ze drążek skrzyni biegów łatwiej zmienia biegi i znikło haczenie na 1 biegu a na 5 biegu nadal haczy i na wsteczny też.

 

A miesiąc temu w ASO powiedzieli mi że poziom oleju jest dobry w skrzyni biegów. Pewnie wiedzieli że nie ma oleju i chcieli żeby skrzynia czy napęd rozleciał i przyjechał do nich z kosiarką.

 

Dodano: 09 wrz 2013 - 14:49

Wlałem całą butelkę oleju do skrzyni i nadal mało jest:/ Podejrzewam, że od niego pewnie auto jest słabsze.

 

Dodano: 09 wrz 2013 - 18:37

Dziś pojechałem jakiś 2 km. Biegi zmieniają lepiej, ale przyspieszenie bez zmian no chyba że komputer musi dostosować do opory w skrzyni biegów? A dodatkowo pedał sprzęgła podczas jazdy drga, przed dolaniem nie drgało...

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest za sprzęgłem, a nie przed, by miała wpływ na jego drganie....

Dodatkowo w M II masz sprzęgło hydrauliczne, które przez pompkę i płyn hamulcowy steruje wysprzęglikiem.

Tak sami błędnym jest przypuszczenie, że komputer silnika coś dostosuje. Skrzynia manualna nie posiada czujników by takie info do ECU wysyłała. Jest tam tylko czujnik odpowiedzialny za zapalanie świateł na wstecznym i wykrywający czy jest bieg, albo neutral do zapalania silnika.

 

Dodano: 09 wrz 2013 - 19:04

Bardziej mnie ciekawi jakim olejem uzupełniałeś.... elf 75W80 to jeszcze nie wszystko.

Ważne też są te 3 literki po tym oznaczeniu i do poszczególnych skrzyń są zalecane inne oleje.

Do wyboru jest NFJ i NFP

http://www.skrzynie.com.pl/elf-tranself-nfj-sae-75w-80.html

http://www.skrzynie.com.pl/elf-tranself-nfp-sae-75w-80-0-5-litra.html.html

Pod tymi adresami podano, który do jakiej skrzyni jest zalecany.

Dlatego też wcześniej pisałem byś odpowiedni olej Elf-a do swojej skrzyni dobrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELF NFJ 75W80 kupiłem bo innych nie było. Wlałem całą butelkę 1 litrów i nadal mało. W/g serwisu do skrzyni biegów JH3 zaleca NFJ.

Może głupie czy mogę jechać jakiś 40 km z zdemontowanym rurą pomiędzy przepustnicą a obudowa filtra powietrza?? Bo chcę sprawdzić czy dolot może nie zablokowany np. przez śmieci. Bo odłączyłem przewód z elektrozaworu opary węgla czy paliwa do kolektora ssącego i po odłączeniu obroty wolniej spadały do 700 i lepiej reagował na dodanie gazu. Po podłączeniu to już gorzej szybciej spadł obroty czyli do 1500 obr na chwile i potem do 700.

4 tygodnie temu podczas wymiany filtra paliwa wyciekło paliwo od pompy do pojemnika (podobno do kubka 250 ml)i tam były hmm czarne syfy.Po włożeniu nowego filtra paliwa, filtra powietrza itd. 3 dni. lepiej reagował i potem wróciło tak jak zwykle. Ale to zawsze jest po odłączeniu akumulatora.

P.S.

Jednak pomyliłem na 1 biegu bez dodania gazu rusza i max jedzie 10 km/h, a na 3 biegu 30 km/h i więcej nie daje rady bez dodania gazu. Jak zrobi ciepło do prawie nie daje rady ruszyć z miejsca bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale u mnie błąd przy 10 km/h to jakiś około 1 km/h w/g G-tech. Przy 170 km/h to 168,3 km/h tylko że mam prawie gołe opony przednie (jakiś 2 mm na jednym a drugim 4 mm)

Jutro rano nagram wideo od odpalenia do toczenia bez gazu i tutaj wstawię. Jadę chwile bez dodania gazu na 1 biegu i potem przełączam na drugi bieg i jak poczuje że spada prędkość to dodaję gaz i auto chwile dławi i rusza z szarpnięciem chwilę.

 

Nadal zastanawia mnie w jakim sposób że tyle oleju że skrzyni biegów wyparowało i że nie zatarł?

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maluchu wcale oleju nie miałem w skrzyni, bo przez uszczelnienie półosi wyleciał jak auto stało 2 lata, i tak z z pół roku jeździłem. I skrzynia się nie zatarła.

 

Dodano: 09 wrz 2013 - 21:13

Np. podczas wymiany drążków lub sworzni wypadła lewa półośka i olej się wylał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!